Divadlo v Dlouhé, Dlouhá 727/39, 110 00 Praha 1

Pokladna je otevřena ve všední dny od 12 do 19 hod. a dvě hodiny před začátkem představení, pokud se hraje o víkendu či ve svátek.

NOVINKY DO VAŠEHO E-MAILU

Štěpánka a Eva a jejich hosté z Dlouhé

Štěpánka a Eva a jejich hosté z Dlouhé

První původní podcastová série Divadla v Dlouhé, kterou iniciovala naše členka souboru Štěpánka Fingerhutová, vstupila do třetí sezony. Stejně jako v loňském roce se i letos můžete těšit na již ustálenou moderátorskou dvojici Štěpánku s Evou, které si opět na rozhovory zvou zajímavé hosty nejen z našeho divadla. Poznejte spolupracovníky Divadla v Dlouhé zas z trochu jiné stránky. Čekají vás nové hry, záludné otázky, řada zajímavých osobností a několik speciálních dílů. Poslouchejte zde či v podcastových aplikacích  Spotify / iTunes / PodBean.

Moderují Štěpánka Fingerhutová a Eva Hacurová
Znělka a zvuky
Jan Vondráček
Mix zvuku Martin Kučera, Michal Jiráň
Dramaturgie Kateřina Studená


SEZONA 2022/2023

Dlouhá chvíle 3: 6. díl (host Tomáš Dianiška) - speciál k Pravomilovi

Jak se píše divadelní hra? To nám v novém díle odhalí speciální host – Tomáš Dianiška. Tomáš je herec, režisér a dramatik, který v posledních letech sbírá jednu cenu za druhou. Pro jeho tvorbu je typický smysl pro humor, ironii a časté využívání popkulturních odkazů. U nás v divadle nově zrežíroval inscenaci Pravomil, ke které také vytvořil dramatizaci.
Nejen o psaní a zkoušení Pravomila se budeme bavit v dnešním díle. Tomáš nám prozradí, čím ho tak fascinují hrdinové a komiksové vyprávění, nechá nás nakouknout do svého tvůrčího procesu a čeká nás i historka o tom, jak se jednou kvůli divadlu dostal do vězení.

Dlouhá chvíle 3: 5. díl (host Veronika Lazorčáková)

Novým hostem je herečka Veronika Lazorčáková, kterou u nás můžete vidět v Lucerně nebo Oblomovovi. Veronika je takový divadelní cestovatel, kvůli práci procestovala celou republiku. Je z Olomouce, studovala herectví na JAMU v Brně, po škole nastoupila do angažmá v Ostravě, a nakonec skončila v Praze, kde se nejprve v letech 2014-2017 „zastavila“ u nás v Divadle v Dlouhé, a pak se přesunula do Národního divadla, ve kterém působí dodnes. Jaké pro ni to cestování a stěhování bylo? Kde se jí líbilo nejvíc? Naše moderátorky se s Veronikou bavily o práci v Národním divadle, o její lásce k hudbě, ale třeba i o mateřství a o tom, jak se dá skloubit rodina s hereckou profesí.

Dlouhá chvíle 3: 4. díl (host Miroslav Hanuš)

„Jediný způsob, jak přežít život, je blbnout.“ I tak by se dalo shrnout téma nového dílu našeho podcastu, jehož hostem je herec, režisér a autor Miroslav Hanuš. Jaká byla jeho cesta k divadlu? Co ho baví na režírování? A jak to bylo s Korejsovým kalendářem? Naše moderátorky Štěpánka s Evou se statečně snažily udržet Mirka u témat, ale ten (jak sám říká), když se rozmluví, není k zastavení. Čeká vás upřímný rozhovor plný smíchu. I když na některé otázky odpověď nedostanete, rozhodně se o Mirkovi dozvíte víc, než byste čekali.

Dlouhá chvíle 3: 3. díl - VÁNOČNÍ SPECIÁL

Už jste se naladili na vánoční atmosféru? Pokud ne, pusťte si vánoční speciál našeho podcastu. Štěpánka s Evou tentokrát nezpovídají hosta, ale naopak vám prozradí něco o sobě. Jak budou naše moderátorky trávit Vánoce? Dodržují nějaké vánoční tradice? Proč se v domácnostech věší jmelí? A co by nemělo chybět na vánoční tabuli? Čeká vás povídání o tradicích, zvycích, jídle, plno starých i nových vánočních písní z Divadla v Dlouhé a k tomu i pár historek od našeho hereckého souboru. Přejeme vám hezké a kouzelné Vánoce.

Dlouhá chvíle 3: 2. díl (host Anna Tomanová)

V dnešním díle přivítáme herečku Annu Tomanovou, která hostuje v nové, experimentální inscenaci Už není třeba dělat vůbec nic. Jako herečka se u nás objevila poprvé, ale není Divadlu v Dlouhé zdaleka cizí. U inscenace Konec stříbrného věku z cyklu Krátká Dlouhá působila jako asistentka režie. Tak jsme se rozhodli trochu vám ji představit. Jaká byla Aničky cesta k divadlu? Proč si jako malá myslela, že je Italka? A jak se jí v Divadle v Dlouhé zkoušelo? To vše se dozvíte v novém díle našeho podcastu, ve kterém jsme také poprvé přivítali nejmladší spolumoderátorku – půlroční Ladu Vondráčkovou.

Dlouhá chvíle 3: 1. díl (host Štěpán Otčenášek)

Naši věrní posluchači, vítáme vás u prvního dílu podcastu Dlouhé chvíle, který vstupuje už do třetí sezony. I letos se můžete těšit na ŠtěpánkuEvou a zajímavé rozhovory se spolupracovníky Divadla v Dlouhé.
Letošní sezona je v plném proudu, v divadle se pilně připravujeme na novou premiéru, která nás čeká za pár dnů, a k tomu už se pomalu pracuje i na dalších chystaných titulech. Na co se můžete v nové sezoně těšit? To nám přišel do podcastu prozradit dramaturg divadla Štěpán Otčenášek. Čekají nás tři inscenace na velkém jevišti a k tomu dvě Krátké Dlouhé. Jaké peripetie provázely výběr titulů nové sezony? A který z našich herců „přemluvil“ Michala Vajdičku, režiséra Konce rudého člověka, aby u nás znova režíroval?


SEZONA 2021/2022

Dlouhá chvíle 2: 10. díl (host Martin "Kočka" Kocourek)

Vítáme vás u posledního dílu Dlouhé chvíle v této sezoně. Naše moderátorky Štěpánka a Eva tentokrát nesáhly po jednom z herců, ale pozvaly si zástupce technické složky Martina „Kočku“ Kocourka. „Kočka“ je šéfem našich techniků, vedoucí výroby a jevištní mistr. Jak vypadá takový běžný den jevištního technika? A proč je důležité, aby byli kulisáci skvělá parta? Než se vám, divákům, otevřou dveře divadla, probíhá za nimi plno příprav. V dnešním díle vám trochu poodhalíme, co všechno se děje, než se zvedne opona. A na závěr Štěpánka s Evou vyzkouší „Kočku“ z technikářského žargonu. Uhodnete některý z pojmů?
Dlouhá chvíle se s vámi v této sezoně loučí pozitivním dílem a přeje všem posluchačům hezké léto.

Dlouhá chvíle 2: 9. díl (host Marek Němec)

Divadlo jako terapie – i to by mohlo být téma nového dílu Dlouhé chvíle. Dnes se budeme velmi otevřeně bavit s naším hostem Markem Němcem o terapeutickém rozměru divadla nebo o tom, proč je někdy důležité říct „ne“. Marek s Divadlem v Dlouhé spolupracuje už od roku 2008. Mohli jste ho vidět např. v inscenacích Experiment, Polední úděl, Tři mušketýři nebo Mnoho povyků pro nic. V současné době u nás hraje v Lidské tragikomedii a v inscenaci Bez roucha. Proč Marek „položil“ roli v Národním divadle? Herectví, nebo režie? A v čem vidí smysl divadla? O tom a mnohém dalším se budeme bavit v nové Dlouhé chvíli

Dlouhá chvíle 2: 8. díl (host Karola Štěpánová)

U nás v divadle se právě chystá oblíbený festival Dítě v Dlouhé, který se koná již od roku 1998. A právě proto věnujeme dnešní díl festivalům. Proč je tak důležité divadlo pro děti? A jak probíhá výběr festivalových představení? Na to nám odpoví dnešní host – Karola Štěpánová. Karola působí v Divadle v Dlouhé téměř od jeho založení. Stála u vzniku obou našich festivalů, a právě ona vybírá inscenace a sestavuje festivalový program. Podle čeho se rozhoduje? Může být pro tvůrce a herce dětské divadlo v něčem těžší než divadlo pro dospělé? Na to vše se pokusíme odpovědět v dnešním dílu.

Dvacátá Dlouhá chvíle - speciál ke Konci rudého člověka (host Michal Vajdička)

Máme za sebou premiéru inscenace Konec rudého člověka, jejíž zkoušení nás moc bavilo, rozhodli jsme se náš jubilejní díl věnovat právě této inscenaci. Čeká vás česko-slovenský díl, v moderátorském křesle tentokrát neusedne se Štěpánkou Fingerhutovou naše moderátorka Eva Hacurová, ale herec Martin Matejka, který si už spolumoderování Dlouhé chvíle zkusil v loňské sezoně, a to hned dvakrát. A to nejlepší nakonec: dnešním speciálním hostem bude slovenský režisér Michal Vajdička, který v Divadle v Dlouhé hostoval poprvé a spolu s námi inscenaci vytvořil. Jak se mu s námi zkoušelo? Jaký je rozdíl mezi českým a slovenským divadlem? Pokud chcete nakouknout do zákulisí zkoušení, dozvědět se něco nového o režisérovi a o naší inscenaci, tak neváhejte a pusťte si náš speciální díl.

Dlouhá chvíle 2: 6. díl (host Jiří Wohanka)

Dnešní díl je tak trochu nostalgický. Hostem je jeden ze zakládajících členů Divadla v Dlouhé - herec Jiří Wohanka. My jsme moc rádi, že jsme si Jirku pozvali do našeho podcastu, protože jeho zážitky vystačí hned na několik životů. Věděli jste, že Jirka organizoval Havlovu návštěvu na Kladně? Jak k tomu došlo? A jak se Jirka stal hercem? V dnešním díle společně s Jirkou zavzpomínáme na události kolem sametové revoluce, na jeho netradiční přijímací zkoušky nebo na počátky Divadla v Dlouhé. Tématem dílu je „srdce ti řekne“. A proč? To pochopíte při poslechu našeho podcastu.

Dlouhá chvíle 2: 5. díl (host Michal Isteník)

Vítáme vás u nové Dlouhé chvíle. Do prvního dílu nového roku si naše moderátorky pozvaly herce a nadšeného fotbalového fanouška Michala Isteníka. Michal v našem divadle ztvárňuje titulní roli v inscenaci Oblomov, kterou režírovala Hana Burešová. Věděli jste, že se Michal právě díky Haně Burešové dostal k divadlu? Jak to k tomu došlo? Nejen o tom se Michal rozpovídá v našem podcastu. Podělí se s vámi třeba i o to, jak mu změnil život slavný seriál Most! nebo jak se poměrně netradičně seznámil s naší herečkou Evou Hacurovou.

Dlouhá chvíle 2: 4. díl (host Pavel Tesař) - Vánoční speciál

Je tady speciální vánoční díl Dlouhé chvíle! Ten se věnuje ikonické inscenaci Jak jsem se ztratil aneb Malá vánoční povídka, která se stala pro mnohé diváky Divadla v Dlouhé vánoční tradicí. Hostem dnešního dílu tak není nikdo jiný než Pavel Tesař aneb malý Pavlík. Věří Pavel na Ježíška? A jaký nejlepší dárek dostal k Vánocům? Jak se Pavlovi v téměř 55 letech hraje pětiletý chlapeček? Věděli jste, že původně nechtěl malého Pavlíka hrát? V dnešním díle se dozvíte, proč tomu tak bylo a jakého slavného herce navrhoval místo sebe. V našem vánočním speciálu se můžete těšit na vyprávění, jak se Pavel ocitnul na narozeninách Václava Neckáře nebo jak slaví Vánoce. Přejeme vám hezké a kouzelné Vánoce!
VAROVÁNÍ: V tomto díle zazní určité informace o Ježíškovi, na které děti ještě nemusí být připraveny.

Dlouhá chvíle 2: 3. díl (host Jan Sklenář)

Tématem nového dílu Dlouhé chvíle je energie. A tou náš dnešní host přímo srší. Ať už ho potkáte v jakékoliv chvíli, vždycky se usmívá na všechny strany nebo si něco prozpěvuje. V divadle se mu přezdívá „sluníčko“. Tímto veselým a energickým hostem není nikdo jiný než náš herec Jan Sklenář. Čím by byl Honza, kdyby nebyl hercem? A co ho k divadlu nakonec přivedlo? A jaké moudro do života si z rozhovoru s ním můžeme odnést? Na to vše a plno dalšího se Honzy vyptají naše moderátorky Štěpánka Fingerhutová a Eva Hacurová.

Dlouhá chvíle 2: 2. díl (host Samuel Toman)

Dnešním hostem Dlouhé chvíle je herec Samuel Toman. Samuel u nás v divadle hostuje v nové inscenaci Zítřek se nekoná, ve které ztvárňuje náročnou roli hluchoněmého Stefana. Naše moderátorky Štěpánka Fingerhutová a Eva Hacurová hrají společně se Samem v inscenaci tři sourozence. Sam spolupracuje s Divadlem v Dlouhé poprvé, a to byl jeden z důvodů, proč si ho pozvaly jako hosta do dnešního podcastu. V dnešním díle Dlouhé chvíle se dozvíte mimo jiné, co Sam očekával od zkoušení v Dlouhé nebo jakou společnou vášeň sdílí se Štěpánkou. Jak se na zkoušení u nás v divadle připravoval? A co nejvíc Štěpánce závidí? To všechno nám Sam na sebe prozradí. Rozhovoří se také o iniciativě NE!MUSÍŠ TO VYDRŽET, která poslední dobou hýbe divadelním světem.

Dlouhá chvíle 2: 1. díl (host Miroslav Zavičár)

Víte, jak probíhají přijímačky na JAMU? Nebo jak se peče nepečený dort? Na tyto otázky Vám odpoví první díl nové série podcastu Dlouhá chvíle, do kterého si naše moderátorky pozvaly svého hereckého kolegu Miroslava Zavičára. Společně se Štěpánkou a Evou zavzpomíná Míra na své dětství nebo vysvětlí, jak se z chemika stát hercem. A na závěr tato trojice vymyslí novou divadelní tradici. Co to asi bude? Nechte se překvapit a poslechněte si Dlouhou chvíli.


SEZONA 2020/2021

Dlouhá chvíle: 13. díl (host Hana Burešová)

Poslední díl Dlouhé chvíle v sezoně 2020/21 patří režisérce Haně Burešové. Spolu se Štěpánkou Fingerhutovou a Evou Hacurovou vás vezme na výlet nejen do pětadvacetileté historie Divadla v Dlouhé, ale jako báječná vypravěčka i do neodolatelných historek ze svého dětství, které už tehdy určily její profesní dráhu režisérky a zapříčinily, že se nestala šéfredaktorkou časopisu Chalupář. A hodně se toho dozvíte i o režii, výběru textů, jejich úpravě, nekonečném hledání té správné magie i o tom, proč Hanu tolik obdivuje Michal Isteník. To a mnoho dalšího v novém dílu Dlouhé chvíle na všech podcastových platformách i v naší knihovně

Dlouhá chvíle: 12. díl (host Eva Hacurová)

Eva Hacurová je v podcastu Dlouhá chvíle už skoro jako doma, ale doposud jen coby spolumoderátorka Štěpánky Fingerhutové. Tentokrát se stane hlavním hostem a povídání se bude točit kromě divadla převážně okolo zvířat – psi, krávy, králíci, koťata, tygři… a to i v nečekaných souvislostech! 
Jak se učila tančit burlesku? Co točila s Honzou Prušinovským? Kde jsou Vrahovice? Jak líbá Marek Němec? A co to nalezené koťátko?! Poslouchejte nový díl podcastu Dlouhá chvíle

Dlouhá chvíle: 11. díl (host Ondřej Rychlý)

V 11. díle podcastu Štěpánky Fingerhutové Dlouhá chvíle přišla řada na jejího kolegu Ondřeje Rychlého. Vypadalo to, že se budeme moci těšit na příjemný, veselý a zábavný díl… tématem byly „kultovky“… například seriál Přátelé… ale to by u spolu-moderátorského mikrofonu nesměla sedět  Marie Poulová… fanatická a neprůstřelná fanynka tohoto kultovního seriálu… Víc nelze prozradit, to musíte slyšet! Nový díl podcastu Dlouhá chvíle, který se tak nějak zvrtnul, najdete na všech podcastových platformách… A nezapomeňte soutěžit (detaily se dozvíte v podcastu) a odpovědi posílat do 10. června na podcast@divadlovdlouhe.cz.

Dlouhá chvíle: 10. díl (host Milan Potoček)

Milan Potoček je naprosto strategickým členem Divadla v Dlouhé už od jeho vzniku. Je to totiž hudebník a korepetitor hereckého souboru a kromě toho také skvělý klarinetista, klavírista, autor, kolega, kamarád, vypravěč a mnohdy i herec. A tentokrát je Milan Potoček i hlavním hostem dalšího dílu podcastu Dlouhá chvíle, kam ho pozvala Štěpánka Fingerhutová s Martinem Matejkou. Tématem je samozřejmě hudba a v tomto díle si o ní nejen povídáme, ale také ji posloucháme mnohem víc než obvykle.

Dlouhá chvíle: 9. díl (host Michaela Doležalová)

Dlouhou chvíli určitě nebudete mít ve společnosti hosta dalšího dílu našeho podcastu, kterým je herečka Michaela Doležalová. Hrozí vám jen lehce nepříjemný pocit, že toho možná neděláte dost! Míša v devátém díle podcastu doslova šokuje moderátorky Štěpánku Fingerhutovou a Marii Turkovou záběrem a rozměrem svých aktivit. Proč nakoupila koloběžky do dětského domova? Jak je možné, že doučuje středoškolskou matematiku? Proč každý nevydýchá její zrychlené (nejen pekařské) tempo? A jak si užila Filmový festival v Benátkách jako herečka na červeném koberci? Spoustu dalších zajímavostí a navrch skvělý recept na domácí housky si poslechněte v novém díle podcastu Dlouhá chvíle na všech podcastových platformách!

Dlouhá chvíle: 8. díl (host Daniela Šálková)

Tentokrát vás podcast Dlouhá chvíle zve k povídání s ředitelkou Divadla v Dlouhé Danielou Šálkovou, která stojí v jeho čele už 25 let. Vzpomíná na nelehké i úsměvné začátky divadla, povodně, úspěchy, Jana Bornu… Nahlédneme do pestré a multioborové práce ředitelky divadla a nevyhneme se ani hodnocení současné situace. A pokud vás zajímá, proč jí nechal ve skříni František Ringo Čech nedopitou láhev koňaku, proč je v pánských šatnách vana nebo proč vídá mnohem častěji první půlky představení, nezbývá, než si poslechnout tento díl Dlouhé chvíle celý. Přejeme příjemný poslech.

Dlouhá chvíle: 7. díl (host Marie a Tomáš Turkovi)

Sedmý díl podcastu Štěpánky Fingerhutové se tentokrát věnuje dvěma hostům: manželům a současně hereckým kolegům, Marii a Tomáši Turkovým. Štěpánka se s nimi tentokrát pustila do témat křehkých a osobních, která však v dnešní náročné době rezonují o to více. Řeč bude o víře, výchově a vztahu k ní, o důvěře i sebedůvěře, o dětech a o naději… Ale taky třeba o tom, kdo to jsou „něcisti“, kolik si toho Maruška a Tomáš pamatují z pořadu Etiketa, nebo jakých vlastností si na sobě vzájemně (ne)váží.

Dlouhá chvíle: 6. díl (host Helena Dvořáková a Klára Oltová)

Další díl podcastu je ryze ženský, křehký i silný, veselý i smutný… Helenu Dvořákovou a Kláru Oltovou si autorka podcastu Dlouhá chvíle Štěpánka Fingerhutová pozvala jako hosty pro povídání o ženské síle, vůli, ambicích (nejen hereckých), překonávání těžkostí i vychutnávání radostí. A jak je možné, že dojde i na kvíz znalostí z brněnského hantecu, se dozvíte jedině, pokud si pustíte další díl Dlouhé chvíle.

Dlouhá chvíle: 5. díl (host Štěpánka Fingerhutová)

Tentokrát moderátoři Eva Hacurová a Martin Matejka udělali hlavního hosta ze Štěpánky Fingerhutové! Jak se v Dlouhé zabydlela? Co ji tak baví na vaření a focení? Jaké je to být influencer a seriálová hvězda? Co na ni prozradí Hana Burešová? A jak se dostala do časopisu Praktická žena?

Dlouhá chvíle: 4. díl (host Pavel Neškudla)

S hostem Pavlem Neškudlou si o alternativě v nejrůznějších významech slova společně se Štěpánkou Fingerhutovou povídá Eva Hacurová.

Dlouhá chvíle: 3. díl (host Magdalena Zimová)

Coco Chanel Divadla v Dlouhé, herečka Magdalena Zimová, je hlavním hostem třetího dílu a společně s Marií Poulovou hovoří o módě, návrhářství, oblékání i o divadelním kostýmu z pohledu výtvarnice a herečky.

Dlouhá chvíle: 2. díl (host Martin Matejka)

Druhý díl se věnuje tématu dětství a hosta Martina Matejku společně se Štěpánkou Fingerhutovou zpovídá Magdalena Zimová.

Dlouhá chvíle: 1. díl (host Jan Vondráček)

Hostem prvního dílu byl Jan Vondráček, spolumoderátorkou Eva Hacurová a hlavním tématem hudba a zvuk na jevišti, ve filmu, v rozhlase i v životě.