Divadlo v Dlouhé, Dlouhá 727/39, 110 00 Praha 1

Pokladna je otevřena ve všední dny od 12 do 19 hod. a dvě hodiny před začátkem představení, pokud se hraje o víkendu či ve svátek.

NOVINKY DO VAŠEHO E-MAILU

Štěpánka a Eva a jejich hosté z Dlouhé

Štěpánka a Eva a jejich hosté z Dlouhé

První původní podcastová série Divadla v Dlouhé, kterou iniciovala naše členka souboru Štěpánka Fingerhutová, vstupila do třetí sezony. Stejně jako v loňském roce se i letos můžete těšit na již ustálenou moderátorskou dvojici Štěpánku s Evou, které si opět na rozhovory zvou zajímavé hosty nejen z našeho divadla. Poznejte spolupracovníky Divadla v Dlouhé zas z trochu jiné stránky. Čekají vás nové hry, záludné otázky, řada zajímavých osobností a několik speciálních dílů. Poslouchejte zde či v podcastových aplikacích  Spotify / iTunes / PodBean.

Moderují Štěpánka Fingerhutová a Eva Hacurová
Znělka a zvuky
Jan Vondráček
Mix zvuku Martin Kučera, Michal Jiráň
Dramaturgie Kateřina Studená

Dlouhá chvíle 3: 4. díl (host Miroslav Hanuš)

„Jediný způsob, jak přežít život, je blbnout.“ I tak by se dalo shrnout téma nového dílu našeho podcastu, jehož hostem je herec, režisér a autor Miroslav Hanuš. Jaká byla jeho cesta k divadlu? Co ho baví na režírování? A jak to bylo s Korejsovým kalendářem? Naše moderátorky Štěpánka s Evou se statečně snažily udržet Mirka u témat, ale ten (jak sám říká), když se rozmluví, není k zastavení. Čeká vás upřímný rozhovor plný smíchu. I když na některé otázky odpověď nedostanete, rozhodně se o Mirkovi dozvíte víc, než byste čekali.

Dlouhá chvíle 3: 3. díl - VÁNOČNÍ SPECIÁL

Už jste se naladili na vánoční atmosféru? Pokud ne, pusťte si vánoční speciál našeho podcastu. Štěpánka s Evou tentokrát nezpovídají hosta, ale naopak vám prozradí něco o sobě. Jak budou naše moderátorky trávit Vánoce? Dodržují nějaké vánoční tradice? Proč se v domácnostech věší jmelí? A co by nemělo chybět na vánoční tabuli? Čeká vás povídání o tradicích, zvycích, jídle, plno starých i nových vánočních písní z Divadla v Dlouhé a k tomu i pár historek od našeho hereckého souboru. Přejeme vám hezké a kouzelné Vánoce.

Dlouhá chvíle 3: 2. díl (host Anna Tomanová)

V dnešním díle přivítáme herečku Annu Tomanovou, která hostuje v nové, experimentální inscenaci Už není třeba dělat vůbec nic. Jako herečka se u nás objevila poprvé, ale není Divadlu v Dlouhé zdaleka cizí. U inscenace Konec stříbrného věku z cyklu Krátká Dlouhá působila jako asistentka režie. Tak jsme se rozhodli trochu vám ji představit. Jaká byla Aničky cesta k divadlu? Proč si jako malá myslela, že je Italka? A jak se jí v Divadle v Dlouhé zkoušelo? To vše se dozvíte v novém díle našeho podcastu, ve kterém jsme také poprvé přivítali nejmladší spolumoderátorku – půlroční Ladu Vondráčkovou.

Dlouhá chvíle 3: 1. díl (host Štěpán Otčenášek)

Naši věrní posluchači, vítáme vás u prvního dílu podcastu Dlouhé chvíle, který vstupuje už do třetí sezony. I letos se můžete těšit na ŠtěpánkuEvou a zajímavé rozhovory se spolupracovníky Divadla v Dlouhé.
Letošní sezona je v plném proudu, v divadle se pilně připravujeme na novou premiéru, která nás čeká za pár dnů, a k tomu už se pomalu pracuje i na dalších chystaných titulech. Na co se můžete v nové sezoně těšit? To nám přišel do podcastu prozradit dramaturg divadla Štěpán Otčenášek. Čekají nás tři inscenace na velkém jevišti a k tomu dvě Krátké Dlouhé. Jaké peripetie provázely výběr titulů nové sezony? A který z našich herců „přemluvil“ Michala Vajdičku, režiséra Konce rudého člověka, aby u nás znova režíroval?


Dlouhá chvíle 2: 10. díl (host Martin "Kočka" Kocourek)

Vítáme vás u posledního dílu Dlouhé chvíle v této sezoně. Naše moderátorky Štěpánka a Eva tentokrát nesáhly po jednom z herců, ale pozvaly si zástupce technické složky Martina „Kočku“ Kocourka. „Kočka“ je šéfem našich techniků, vedoucí výroby a jevištní mistr. Jak vypadá takový běžný den jevištního technika? A proč je důležité, aby byli kulisáci skvělá parta? Než se vám, divákům, otevřou dveře divadla, probíhá za nimi plno příprav. V dnešním díle vám trochu poodhalíme, co všechno se děje, než se zvedne opona. A na závěr Štěpánka s Evou vyzkouší „Kočku“ z technikářského žargonu. Uhodnete některý z pojmů?
Dlouhá chvíle se s vámi v této sezoně loučí pozitivním dílem a přeje všem posluchačům hezké léto.

Dlouhá chvíle 2: 9. díl (host Marek Němec)

Divadlo jako terapie – i to by mohlo být téma nového dílu Dlouhé chvíle. Dnes se budeme velmi otevřeně bavit s naším hostem Markem Němcem o terapeutickém rozměru divadla nebo o tom, proč je někdy důležité říct „ne“. Marek s Divadlem v Dlouhé spolupracuje už od roku 2008. Mohli jste ho vidět např. v inscenacích Experiment, Polední úděl, Tři mušketýři nebo Mnoho povyků pro nic. V současné době u nás hraje v Lidské tragikomedii a v inscenaci Bez roucha. Proč Marek „položil“ roli v Národním divadle? Herectví, nebo režie? A v čem vidí smysl divadla? O tom a mnohém dalším se budeme bavit v nové Dlouhé chvíli

Dlouhá chvíle 2: 8. díl (host Karola Štěpánová)

U nás v divadle se právě chystá oblíbený festival Dítě v Dlouhé, který se koná již od roku 1998. A právě proto věnujeme dnešní díl festivalům. Proč je tak důležité divadlo pro děti? A jak probíhá výběr festivalových představení? Na to nám odpoví dnešní host – Karola Štěpánová. Karola působí v Divadle v Dlouhé téměř od jeho založení. Stála u vzniku obou našich festivalů, a právě ona vybírá inscenace a sestavuje festivalový program. Podle čeho se rozhoduje? Může být pro tvůrce a herce dětské divadlo v něčem těžší než divadlo pro dospělé? Na to vše se pokusíme odpovědět v dnešním dílu.

Dvacátá Dlouhá chvíle - speciál ke Konci rudého člověka (host Michal Vajdička)

Máme za sebou premiéru inscenace Konec rudého člověka, jejíž zkoušení nás moc bavilo, rozhodli jsme se náš jubilejní díl věnovat právě této inscenaci. Čeká vás česko-slovenský díl, v moderátorském křesle tentokrát neusedne se Štěpánkou Fingerhutovou naše moderátorka Eva Hacurová, ale herec Martin Matejka, který si už spolumoderování Dlouhé chvíle zkusil v loňské sezoně, a to hned dvakrát. A to nejlepší nakonec: dnešním speciálním hostem bude slovenský režisér Michal Vajdička, který v Divadle v Dlouhé hostoval poprvé a spolu s námi inscenaci vytvořil. Jak se mu s námi zkoušelo? Jaký je rozdíl mezi českým a slovenským divadlem? Pokud chcete nakouknout do zákulisí zkoušení, dozvědět se něco nového o režisérovi a o naší inscenaci, tak neváhejte a pusťte si náš speciální díl.

Dlouhá chvíle 2: 6. díl (host Jiří Wohanka)

Dnešní díl je tak trochu nostalgický. Hostem je jeden ze zakládajících členů Divadla v Dlouhé - herec Jiří Wohanka. My jsme moc rádi, že jsme si Jirku pozvali do našeho podcastu, protože jeho zážitky vystačí hned na několik životů. Věděli jste, že Jirka organizoval Havlovu návštěvu na Kladně? Jak k tomu došlo? A jak se Jirka stal hercem? V dnešním díle společně s Jirkou zavzpomínáme na události kolem sametové revoluce, na jeho netradiční přijímací zkoušky nebo na počátky Divadla v Dlouhé. Tématem dílu je „srdce ti řekne“. A proč? To pochopíte při poslechu našeho podcastu.

Dlouhá chvíle 2: 5. díl (host Michal Isteník)

Vítáme vás u nové Dlouhé chvíle. Do prvního dílu nového roku si naše moderátorky pozvaly herce a nadšeného fotbalového fanouška Michala Isteníka. Michal v našem divadle ztvárňuje titulní roli v inscenaci Oblomov, kterou režírovala Hana Burešová. Věděli jste, že se Michal právě díky Haně Burešové dostal k divadlu? Jak to k tomu došlo? Nejen o tom se Michal rozpovídá v našem podcastu. Podělí se s vámi třeba i o to, jak mu změnil život slavný seriál Most! nebo jak se poměrně netradičně seznámil s naší herečkou Evou Hacurovou.

Dlouhá chvíle 2: 4. díl (host Pavel Tesař) - Vánoční speciál

Je tady speciální vánoční díl Dlouhé chvíle! Ten se věnuje ikonické inscenaci Jak jsem se ztratil aneb Malá vánoční povídka, která se stala pro mnohé diváky Divadla v Dlouhé vánoční tradicí. Hostem dnešního dílu tak není nikdo jiný než Pavel Tesař aneb malý Pavlík. Věří Pavel na Ježíška? A jaký nejlepší dárek dostal k Vánocům? Jak se Pavlovi v téměř 55 letech hraje pětiletý chlapeček? Věděli jste, že původně nechtěl malého Pavlíka hrát? V dnešním díle se dozvíte, proč tomu tak bylo a jakého slavného herce navrhoval místo sebe. V našem vánočním speciálu se můžete těšit na vyprávění, jak se Pavel ocitnul na narozeninách Václava Neckáře nebo jak slaví Vánoce. Přejeme vám hezké a kouzelné Vánoce!
VAROVÁNÍ: V tomto díle zazní určité informace o Ježíškovi, na které děti ještě nemusí být připraveny.

Dlouhá chvíle 2: 3. díl (host Jan Sklenář)

Tématem nového dílu Dlouhé chvíle je energie. A tou náš dnešní host přímo srší. Ať už ho potkáte v jakékoliv chvíli, vždycky se usmívá na všechny strany nebo si něco prozpěvuje. V divadle se mu přezdívá „sluníčko“. Tímto veselým a energickým hostem není nikdo jiný než náš herec Jan Sklenář. Čím by byl Honza, kdyby nebyl hercem? A co ho k divadlu nakonec přivedlo? A jaké moudro do života si z rozhovoru s ním můžeme odnést? Na to vše a plno dalšího se Honzy vyptají naše moderátorky Štěpánka Fingerhutová a Eva Hacurová.

Dlouhá chvíle 2: 2. díl (host Samuel Toman)

Dnešním hostem Dlouhé chvíle je herec Samuel Toman. Samuel u nás v divadle hostuje v nové inscenaci Zítřek se nekoná, ve které ztvárňuje náročnou roli hluchoněmého Stefana. Naše moderátorky Štěpánka Fingerhutová a Eva Hacurová hrají společně se Samem v inscenaci tři sourozence. Sam spolupracuje s Divadlem v Dlouhé poprvé, a to byl jeden z důvodů, proč si ho pozvaly jako hosta do dnešního podcastu. V dnešním díle Dlouhé chvíle se dozvíte mimo jiné, co Sam očekával od zkoušení v Dlouhé nebo jakou společnou vášeň sdílí se Štěpánkou. Jak se na zkoušení u nás v divadle připravoval? A co nejvíc Štěpánce závidí? To všechno nám Sam na sebe prozradí. Rozhovoří se také o iniciativě NE!MUSÍŠ TO VYDRŽET, která poslední dobou hýbe divadelním světem.

Dlouhá chvíle 2: 1. díl (host Miroslav Zavičár)

Víte, jak probíhají přijímačky na JAMU? Nebo jak se peče nepečený dort? Na tyto otázky Vám odpoví první díl nové série podcastu Dlouhá chvíle, do kterého si naše moderátorky pozvaly svého hereckého kolegu Miroslava Zavičára. Společně se Štěpánkou a Evou zavzpomíná Míra na své dětství nebo vysvětlí, jak se z chemika stát hercem. A na závěr tato trojice vymyslí novou divadelní tradici. Co to asi bude? Nechte se překvapit a poslechněte si Dlouhou chvíli.

SEZONA 2020/2021