Divadlo v Dlouhé, Dlouhá 727/39, 110 00 Praha 1

Pokladna je otevřena ve všední dny od 12 do 19 hod. a dvě hodiny před začátkem představení, pokud se hraje o víkendu či ve svátek.

NOVINKY DO VAŠEHO E-MAILU

Jan Sklenář

Jan Sklenář

Za postavu Královny noci v Kouzelné flétně získal cenu za herecký výkon na GRAND Festivalu smíchu a v redakční volbě portálu i-divadlo.cz.

Narodil se v roce 1978 v Brně, vystudoval gymnázium, sólový zpěv na ZUŠ a v roce 2001 absolvoval katedru činoherního herectví na JAMU. Přijal nabídku Vladimíra Morávka na angažmá v Klicperově divadle v Hradci Králové, jednoho z nejprogresivnějších divadel té doby, a zůstal 18 sezon. Poznal tu řadu výjimečných osobností, žánrů i stylů. Role Domin v R.U.R., Oskar a růžová paní, Vašek v Prodance, Billy v Mrzáku Inishmaanském, Karel Čapek, Dmitrij Karamazov, Fernando Krapp… Za Ignáce v Ještěrech a Štamgasta v Kudykamu (muzikál, 2009) a Macheathe v Žebrácké opeře (činohra, 2013) byl nominován na Cenu Thálie.

Hostoval v pražském Činoherním klubu (Ivanov), Divadle Letí (Ošklivec), Městském divadle Brno i Zlín. Navázal dvě významné dlouholeté spolupráce: s Petrem Hapkou a Michalem Horáčkem (Kudykam, Ohrožený druh, Český kalendář, Potměšilí hosté…) a režijním tandemem SKUTR (Baghíra v Mauglím – Kalich, Siegfried v Labutím jezeře, Chick v Pěně dní, Dmitrij v Bratrech Karamazových – Klicperovo divadlo, Romeo v Romeovi a Julii na LSS na Pražském hradě). Spolupracuje jako interpret i umělecký režisér s Českým rozhlasem (za Mikuláše v Mikulášových patáliích nominace na Neviditelného herce), herecky s Českou televizí (České století…).

Zajímá jej hudba – zpěv, interpretace, skladba. Věnuje se také divadelní režii (první profesionální práce pro Klicperovo divadlo – Bez bab! Aneb Kutloch – se hraje pět sezon, další inscenace pro DS Vrchlický Jaroměř připravil společně s Míroslavem Zavičárem – Ženitba, Rok na vsi, Lakomec a další světci), tři sezony učil divadlu na ZUŠ, píše rozhlasové a divadelní adaptace. Poslední hudební rolí je Moriarty v Legendě jménem Holmes Hudebního divadla Karlín. Zpívá s Police symphony orchestra.

Vyznává odkaz pravdy, lásky a pokory Václava Havla, vyhraňuje se proti egomanii a psychopatii jak ve věcech veřejných, tak v profesi a osobním životě. Věří v Boha, fantazii a soulad lidských schopností.

Rozhovor s Janem Sklenářem si můžete poslechnout v podcastu Dlouhá chvíle, který moderují členky našeho souboru Štěpánka Fingerhutová a Eva Hacurová.

3. díl sezony 2021/22, poslouchejte též v aplikacích  Spotify / iTunes / PodBean.