Divadlo v Dlouhé, Dlouhá 727/39, 110 00 Praha 1

Pokladna je otevřena ve všední dny od 12 do 19 hod. a dvě hodiny před začátkem představení, pokud se hraje o víkendu či ve svátek.

NOVINKY DO VAŠEHO E-MAILU

Pravomil

Petr Stančík

Hlavní sál

Pravomil

Dramatizace Pavel Baďura, Tomáš Dianiška   Režie Tomáš Dianiška   Výprava Lenka Odvárková   Hudba Matej Štesko   Dramaturgie Pavel Baďura

Adaptace románu nositele ceny Magnesia Litera inspirovaného skutečným osudem hrdiny, který ovlivnil události a životy celých generací.

Pravomil se zrovna zamiloval. Kromě své dívky miluje i svou vlast a pro obě je ochoten rvát se na život a na smrt. Spravedlnost, pravda a láska to u nás nikdy neměly jednoduché a tak se Pravomil vydává na úžasný a naprosto nepředvídatelný výlet po dějinách moderního světa.

 

Tomáš Dianiška

Herec, dramatik a režisér Tomáš Dianiška absolvoval herectví na činoherní katedře DAMU (2008). Jeho první angažmá bylo v Divadle F. X. Šaldy v Liberci, kde se vedle herectví začal věnovat také autorské tvorbě a režii pod hlavičkou punkové odnože Divadlo F. X. Kalby. Od roku 2014 je členem Divadla pod Palmovkou, pro které napsal a režíroval inscenace Mlčení bobříků, Pusťte Donnu k maturitě!, Bezruký Frantík, 294 statečných, Encyklopedie akčního filmu a další.

Je nositelem mnoha Cen divadelní kritiky, vedle Talentu roku 2017 a Inscenace roku 2019 (Transky, body, vteřiny) jsou každoročně oceňovány jeho hry.  Cenu kritiky pro Nejlepší poprvé uvedenou českou hru získaly Transky, body, vteřiny, 294 statečných a Špinarka, nominován byl rovněž Bezruký Frantík, Burian a Encyklopedie akčního filmu. Celkem napsal již více než dvacet celovečerních her a pět her rozhlasových.

Na našich Festivalech 13+ jste mohli vidět Dianiškovy autorské inscenace z ostravského Divadla Petra Bezruče (Transky, body, vteřiny a Špinarka) i z libereckého Divadla F. X. Šaldy (Atomová kočička). Mohli jste u nás vidět i Tomáše Dianišku osobně, a to ve slovenském scénickém čtení hry Viliama Klimáčka Muži sa minuli. Jako režisér s Divadlem v Dlouhé spolupracuje poprvé.

zobrazit více

Premiéra 18. 3. 2023 Sdílet