Divadlo v Dlouhé, Dlouhá 727/39, 110 00 Praha 1

Pokladna je otevřena ve všední dny od 12 do 19 hod. a dvě hodiny před začátkem představení, pokud se hraje o víkendu či ve svátek.

NOVINKY DO VAŠEHO E-MAILU

Miroslav Zavičár

Miroslav Zavičár

nar. 1979 v Ostravě, absolvent JAMU 2001

Po studiu analytické chemie se rozhodl změnit směr a v roce 1997 začal studovat činoherní herectví na divadelní fakultě JAMU v Brně, kde v roce 2001 absolvoval. V témže roce dostal nabídku na angažmá do Slováckého divadla v Uherském Hradišti, kterou s radostí přijal a strávil zde šest krásných let. Zahrál si tu například Radúze (Radúz a Mahulena, r. Igor Stránský), Medvěděnka (Racek, r. Oxana Meleškina Smilková), Žabáka (Liška Bystrouška*, r. Jan Antonín Pitínský), Čerta (Bratři Karamazovi, r. Jan Antonín Pitínský), Toma (Skleněný zvěřinec, r. Zdeněk Dušek), Francoise Villona (Villon F.*, r. Jakub Maceček) a další.

V roce 2007 nastoupil do Klicperova divadla v Hradci Králové, kde během dvanácti let angažmá ztvárnil mezi jinými Dr. Koželuha (Věc Čapek, r. Martin Františák), Petra Bajzu (Bylo nás pět*, r. Jan Frič), Jeronýma (Náměstí bratří Mašínů, r. David Drábek), Samuela (Jedlíci čokolády, r. David Drábek), všechny mužské postavy v Kytici (Kytice, r. Karel Brožek), Levina (Anna Karenina, r. Jan Holec), Štiku (Lakomec, r. Michal Hába) a další. Velké role hrál také ve všech inscenacích, které v Klicperově divadle nastudovalo režijní duo SKUTR: Labutí jezero (Beno), Evžen Oněgin (Evžen Oněgin), Pěna dní* (Colin) a Bratři Karamazovi* (Ivan).

Spolupracuje také s Českým rozhlasem a Českou televizí v dokumentární a hrané tvorbě. Pro Taneční divadlo Honzy Pokusila režíroval Krásku a Zvíře, O překrásné Vasilise a Kytici.
Společně s Janem Sklenářem spolupracuje s ochotnickým divadelním souborem Vrchlický v Jaroměři.

Inscenace označené * hostovaly v Divadle v Dlouhé.

Rozhovor s Miroslavem Zavičárem si můžete poslechnout v podcastu Dlouhá chvíle, který moderují členky našeho souboru Štěpánka Fingerhutová a Eva Hacurová.

1. díl sezony 2021/22, poslouchejte též v aplikacích  Spotify / iTunes / PodBean.