Divadlo v Dlouhé, Dlouhá 727/39, 110 00 Praha 1

Od 15. 7. do 15. 8. 2021 je pokladna zavřená. V běžném provozu (ve všední dny od 12 do 19 hod.) se otevře v pondělí 16. 8.

NOVINKY DO VAŠEHO E-MAILU

Dlouhá chvíle / podcast

Dlouhá chvíle / podcast

Moderátorka Štěpánka Fingerhutová   Znělka a zvuky Jan Vondráček   Mix zvuku Martin Kučera

Podcast Štěpánky Fingerhutové alias @fingee a jejích hostů

Poslouchejte v aplikacích  Spotify / iTunes / PodBean a v naší podcastové knihovně

 

Iniciátorkou podcastové série Dlouhá chvíle je Štěpánka Fingerhutová, která se jako nová členka Divadla v Dlouhé rozhodla, že čas, kdy divadlo nehraje, využije k tomu, aby se lépe seznámila se svými kolegy ze souboru. Do každého dílu si vedle hlavního hosta zve někoho ze souboru také jako spolumoderátora. Poslouchejte v podcastových aplikacích  Spotify / iTunes / PodBean nebo v naší podcastové knihovně.

 • Hostem prvního dílu byl Jan Vondráček, spolumoderátorkou Eva Hacurová a tématem hudba a zvuk na jevišti, ve filmu, v rozhlase i v životě.
 • Druhý díl se věnoval tématu dětství a hosta Martina Matejku společně se Štěpánkou Fingerhutovou zpovídala Magdalena Zimová. Řeč byla nejen o dětství, důležitých vzpomínkách, ale i o divadle pro děti a autorské tvorbě, o tom, jaké je to hrát se sourozencem, o hravosti a dítěti v nás samotných a samozřejmě i o vlastních dětech a rodičovství. 
 • Ve třetím dílu je herečka Magdalena Zimová hlavním hostem a společně s Marií Poulovou hovoří o módě, návrhářství, oblékání i o divadelním kostýmu z pohledu výtvarnice a herečky. Jaké oblečení nesnášela, co považuje za módní tabu nebo co si o jejím vkusu myslí její děti? 
 • Hostem čtvrtého dílu je Pavel Neškudla, spolumoderátorkou Eva Hacurová  a hlavním tématem alternativa ve všech možných významech slova.
 • Pátý díl se odehrává v obráceném gardu: moderátoři Eva Hacurová a Martin Matejka udělali ze Štěpánky Fingerhutové hlavního hosta. Konečně se tedy dozvíte spoustu zajímavých informací o nové člence souboru, Štěpánce: Jak se v Dlouhé zabydlela? Co ji tak baví na vaření a focení? Jaké je to být influencer a seriálová hvězda? Co na ni prozradí Hana Burešová? A jak se dostala do časopisu Praktická žena? Od 9. února na všech podcastových platformách.
 • Šestý díl podcastu je ryze ženský, křehký i silný, veselý i smutný… Helenu Dvořákovou a Kláru Sedláčkovou Oltovou si autorka podcastu Dlouhá chvíle Štěpánka Fingerhutová pozvala jako hosty pro povídání o ženské síle, vůli, ambicích (nejen hereckých), překonávání těžkostí i vychutnávání radostí. A jak je možné, že dojde i na kvíz znalostí z brněnského hantecu, se dozvíte jedině, pokud si pustíte další díl Dlouhé chvíle.
 • Sedmý díl podcastu Štěpánky Fingerhutové se tentokrát věnuje dvěma hostům: manželům a současně hereckým kolegům, Marii a TomášiTurkovým. Štěpánka se s nimi tentokrát pustila do témat křehkých a osobních, která však v dnešní náročné době rezonují o to více. Řeč bude o víře, výchově a vztahu k ní, o důvěře i sebedůvěře, o dětech a o naději… Ale taky třeba o tom, kdo to jsou „něcisti“, kolik si toho Maruška a Tomáš pamatují z pořadu Etiketa, nebo jakých vlastností si na sobě vzájemně (ne)váží.
 • Osmý díl vás zve k povídání s ředitelkou Divadla v Dlouhé Danielou Šálkovou, která stojí v jeho čele už 25 let. Vzpomíná na nelehké i úsměvné začátky divadla, povodně, úspěchy, Jana Bornu… Nahlédneme do pestré a multioborové práce ředitelky divadla a nevyhneme se ani hodnocení současné situace. A pokud vás zajímá, proč jí nechal ve skříni František Ringo Čech nedopitou láhev koňaku, proč je v pánských šatnách vana nebo proč vídá mnohem častěji první půlky představení, nezbývá, než si poslechnout tento díl Dlouhé chvíle celý. Přejeme příjemný poslech.
 • Dlouhou chvíli určitě nebudete mít ve společnosti hosta devátého dílu našeho podcastu, kterým je herečka Michaela Doležalová. Hrozí vám jen lehce nepříjemný pocit, že toho možná neděláte dost! Míša v devátém díle podcastu doslova šokuje moderátorky Štěpánku Fingerhutovou a Marii Turkovou záběrem a rozměrem svých aktivit. Proč nakoupila koloběžky do dětského domova? Jak je možné, že doučuje středoškolskou matematiku? Proč každý nevydýchá její zrychlené (nejen pekařské) tempo? A jak si užila Filmový festival v Benátkách jako herečka na červeném koberci? Spoustu dalších zajímavostí a navrch skvělý recept na domácí housky si poslechněte v novém díle podcastu Dlouhá chvíle na všech podcastových platformách!
 • Milan Potoček je naprosto strategickým členem Divadla v Dlouhé už od jeho vzniku. Je to totiž hudebník a korepetitor hereckého souboru a kromě toho také skvělý klarinetista, klavírista, autor, kolega, kamarád, vypravěč a mnohdy i herec. A tentokrát bude Milan Potoček i hlavním hostem dalšího dílu podcastu Dlouhá chvíle, do kterého ho pozvala Štěpánka Fingerhutová s Martinem Matejkou. Tématem je samozřejmě hudba a v tomto díle si o ní budeme nejen povídat, ale poslouchat ji mnohem víc než obvykle. Tak si nás pusťte! Na všech podcastových platformách od pátečního večera 14. května. Krátká ukázka už nyní zde.
 • V 11. díle přišel na řadu herecký kolega Štěpánky Fingerhutové Ondřej Rychlý. Vypadalo to, že se budeme moci těšit na příjemný, veselý a zábavný díl… tématem byly „kultovky“… například seriál Přátelé… ale to by u spolu-moderátorského mikrofonu nesměla sedět  Marie Poulová… fanatická a neprůstřelná fanynka tohoto kultovního seriálu… Víc nelze prozradit, to musíte slyšet! Nový díl podcastu Dlouhá chvíle, který se tak nějak zvrtnul, najdete na všech podcastových platformách…
 • Eva Hacurová je v podcastu Dlouhá chvíle už skoro jako doma, ale doposud jen coby spolumoderátorka Štěpánky Fingerhutové. Tentokrát se stala hlavním hostem a povídání se kromě divadla točí převážně okolo zvířat – psi, krávy, králíci, koťata, tygři… a to i v nečekaných souvislostech! Jak se učila tančit burlesku? Co točila s Honzou Prušinovským? Kde jsou Vrahovice? Jak líbá Marek Němec? A co to nalezené koťátko?! Poslouchejte nový díl a klidně nám napište na podcast@divadlovdlouhe.cz.
 • Poslední díl Dlouhé chvíle v sezoně 2020/21 patří režisérce Haně Burešové. Spolu se Štěpánkou Fingerhutovou a Evou Hacurovou vás vezme na výlet nejen do pětadvacetileté historie Divadla v Dlouhé, ale jako báječná vypravěčka i do neodolatelných historek ze svého dětství, které už tehdy určily její profesní dráhu režisérky a zapříčinily, že se nestala šéfredaktorkou časopisu Chalupář. A hodně se toho dozvíte i o režii, výběru textů, jejich úpravě, nekonečném hledání té správné magie i o tom, proč Hanu tolik obdivuje Michal Isteník. To a mnoho dalšího v novém dílu Dlouhé chvíle na všech podcastových platformách i v naší knihovně.
zobrazit více

Aktuální počet repríz 10 Sdílet

popup