Divadlo v Dlouhé, Dlouhá 727/39, 110 00 Praha 1

Pokladna je otevřena ve všední dny od 12 do 19 hod. a dvě hodiny před začátkem představení, pokud se hraje o víkendu či ve svátek.

NOVINKY DO VAŠEHO E-MAILU

Dlouhá chvíle / podcast

Dlouhá chvíle / podcast

Moderátorka Štěpánka Fingerhutová, Eva Hacurová   Znělka a zvuky Jan Vondráček   Mix zvuku Martin Kučera

Podcast Štěpánky Fingerhutové alias @fingeeEvy Hacurové alias @hacurka a jejich hostů

Dlouhá chvíle je první původní podcastová série Divadla v Dlouhé, která začala vznikat v sezoně 2020/21 a to v době, kdy divadlo nemohlo hrát pro živé publikum. Iniciovala ji Štěpánka Fingerhutová, která se jako nová členka Divadla v Dlouhé rozhodla, že tento čas využije k tomu, aby se lépe seznámila se svými kolegy ze souboru.

V první sezoně si do každého dílu vedle hlavního hosta pozvala někoho dalšího ze souboru jako spolumoderátora. Společně se pak věnovali různým tématům, často i nedivadelním. V nové sezoně přinesla Dlouhá chvíle hned několik změn. Tou nejvýraznější je moderátorská posila. Ke Štěpánce Fingerhutové se připojila další členka našeho souboru Eva Hacurová. Společně si pro vás přichystaly několik nových rubrik a řadu dalších zajímavých hostů.

Poslouchejte v podcastových aplikacích  Spotify / iTunes / PodBean nebo v podcastové knihovně.

Své postřehy nám klidně napiště na podcast@divadlovdlouhe.cz.


SEZONA 2021/22

Dlouhá chvíle 2: 1. díl (host Miroslav Zavičár)
Hostem prvního dílu nové sezony byl Miroslav Zavičár. Společně se Štěpánkou FingerhutovouEvou Hacurovou zavzpomínal na dětství, přijímačky na JAMU nebo na to, jak se z chemikáře stal hercem.

Dlouhá chvíle 2: 2. díl (host Samuel Toman)
Hostem druhého dílu v nové sezoně je herec Samuel Toman. Samuel u nás v divadle hostuje v nové inscenaci Zítřek se nekoná, ve které ztvárňuje náročnou roli hluchoněmého Stefana. Naše moderátorky Štěpánka Fingerhutová a Eva Hacurová se potkaly se Samem právě při zkoušení této inscenace, kde hrají společně tři sourozence. Co Sam očekával od zkoušení v Dlouhé? A jak se na to připravoval? A jakou společnou vášeň se Štěpánkou sdílejí? To všechno nám na sebe Sam prozradí v novém díle Dlouhé chvíle.

Dlouhá chvíle 2: 3. díl (host Jan Sklenář)
Tématem nového dílu je energie. A tou náš dnešní host přímo srší. Ať už ho potkáte v jakékoliv chvíli, vždycky se usmívá na všechny strany nebo si něco prozpěvuje. V divadle se mu přezdívá „sluníčko“. Tímto veselým a energickým hostem není nikdo jiný než náš herec Jan Sklenář. Čím by byl Honza, kdyby nebyl hercem? A co ho k divadlu nakonec přivedlo? Na to vše a plno dalšího se Honzy vyptají naše moderátorky Štěpánka Fingerhutová a Eva Hacurová.

Dlouhá chvíle 2: 4. díl (host Pavel Tesař) - Vánoční speciál
Tématem tohoto dílu jsou Vánoce. Díl se věnuje ikonické inscenaci Jak jsem se ztratil aneb Malá vánoční povídka, která se stala pro mnohé diváky Divadla v Dlouhé vánoční tradicí. Hostem dnešního dílu tak není nikdo jiný než Pavel Tesař aneb malý Pavlík. V tomto vánočním speciálu se můžete dozvědět, jak Pavel slaví Vánoce, jak se mu v téměř 55 letech ztvárňuje pětiletý chlapeček nebo proč původně nechtěl malého vůbec Pavlíka hrát. VAROVÁNÍ: V tomto díle zazní určité informace o Ježíškovi, na které děti ještě nemusí být připraveny.

Dlouhá chvíle 2: 5. díl (host Michal Isteník)
Do prvního dílu nového roku si naše moderátorky pozvaly herce a nadšeného fotbalového fanouška Michala Isteníka. Michal v našem divadle ztvárňuje titulní roli v inscenaci Oblomov, kterou režírovala Hana Burešová. V našem podcastu se rozpovídá o jejich spolupráci, o tom, jak mu změnil život slavný seriál Most! nebo třeba o tom, jak se netradičně seznámil s jednou z našich moderátorek Evou Hacurovou.


SEZONA 2020/21

Dlouhá chvíle: 1. díl (host Jan Vondráček)
Hostem prvního dílu byl Jan Vondráček, spolumoderátorkou Eva Hacurová a tématem hudba a zvuk na jevišti, ve filmu, v rozhlase i v životě.

Dlouhá chvíle: 2. díl (host Martin Matejka)
Druhý díl se věnoval tématu dětství. Hosta Martina Matejku společně se Štěpánkou Fingerhutovou zpovídala Magdalena Zimová. Řeč byla nejen o dětství, důležitých vzpomínkách, ale i o divadle pro děti a autorské tvorbě, o tom, jaké je to hrát se sourozencem, o hravosti a dítěti v nás samotných a samozřejmě i o vlastních dětech a rodičovství. 

Dlouhá chvíle: 3. díl (host Magdalena Zimová)
Ve třetím dílu je herečka Magdalena Zimová hlavním hostem a společně se Štěpánkou Fingerhutovou a Marií Poulovou hovoří o módě, návrhářství, oblékání i o divadelním kostýmu z pohledu výtvarnice a herečky. Jaké oblečení nesnášela, co považuje za módní tabu nebo co si o jejím vkusu myslí její děti? 

Dlouhá chvíle: 4. díl (host Pavel Neškudla)
Hostem čtvrtého dílu je Pavel Neškudla, spolumoderátorkou Eva Hacurová  a hlavním tématem alternativa ve všech možných významech slova.

Dlouhá chvíle: 5. díl (host Štěpánka Fingerhutová)
Pátý díl se odehrává v obráceném gardu: moderátoři Eva Hacurová a Martin Matejka udělali ze Štěpánky Fingerhutové hlavního hosta. Konečně se tedy dozvíte spoustu zajímavých informací o nové člence souboru, Štěpánce: Jak se v Dlouhé zabydlela? Co ji tak baví na vaření a focení? Jaké je to být influencer a seriálová hvězda? Co na ni prozradí Hana Burešová? A jak se dostala do časopisu Praktická žena?

Dlouhá chvíle: 6. díl (hosté Helena Dvořáková a Klára Sedláčková-Oltová)
Šestý díl podcastu je ryze ženský, křehký i silný, veselý i smutný… Helenu Dvořákovou a Kláru Sedláčkovou-Oltovou si autorka podcastu Dlouhá chvíle Štěpánka Fingerhutová pozvala jako hosty pro povídání o ženské síle, vůli, ambicích (nejen hereckých), překonávání těžkostí i vychutnávání radostí. A jak je možné, že dojde i na kvíz znalostí z brněnského hantecu, se dozvíte jedině, pokud si pustíte další díl Dlouhé chvíle.

Dlouhá chvíle: 7. díl (hosté Marie a Tomáš Turkovi)
Sedmý díl podcastu Štěpánky Fingerhutové se tentokrát věnuje dvěma hostům: manželům a současně hereckým kolegům, Marii a Tomáši Turkovým. Štěpánka se s nimi tentokrát pustila do témat křehkých a osobních, která však v dnešní náročné době rezonují o to více. Řeč bude o víře, výchově a vztahu k ní, o důvěře i sebedůvěře, o dětech a o naději… Ale taky třeba o tom, kdo to jsou „něcisti“, kolik si toho Maruška a Tomáš pamatují z pořadu Etiketa, nebo jakých vlastností si na sobě vzájemně (ne)váží.

Dlouhá chvíle: 8. díl (host Daniela Šálková)
Osmý díl vás zve k povídání s ředitelkou Divadla v Dlouhé Danielou Šálkovou, která stojí v jeho čele už 25 let. Vzpomíná na nelehké i úsměvné začátky divadla, povodně, úspěchy, Jana Bornu… Nahlédneme do pestré a multioborové práce ředitelky divadla a nevyhneme se ani hodnocení současné situace. A pokud vás zajímá, proč jí nechal ve skříni František Ringo Čech nedopitou láhev koňaku, proč je v pánských šatnách vana nebo proč vídá mnohem častěji první půlky představení, nezbývá, než si poslechnout tento díl Dlouhé chvíle celý. Přejeme příjemný poslech.

Dlouhá chvíle: 9. díl (host Michaela Doležalová)
Dlouhou chvíli určitě nebudete mít ve společnosti hosta devátého dílu našeho podcastu, kterým je herečka Michaela Doležalová. Hrozí vám jen lehce nepříjemný pocit, že toho možná neděláte dost! Míša v devátém díle podcastu doslova šokuje moderátorky Štěpánku Fingerhutovou a Marii Turkovou záběrem a rozměrem svých aktivit. Proč nakoupila koloběžky do dětského domova? Jak je možné, že doučuje středoškolskou matematiku? Proč každý nevydýchá její zrychlené (nejen pekařské) tempo? A jak si užila Filmový festival v Benátkách jako herečka na červeném koberci? Spoustu dalších zajímavostí a navrch skvělý recept na domácí housky si poslechněte v novém díle podcastu Dlouhá chvíle na všech podcastových platformách!

Dlouhá chvíle: 10. díl (host Milan Potoček)
Milan Potoček je naprosto strategickým členem Divadla v Dlouhé už od jeho vzniku. Je to totiž hudebník a korepetitor hereckého souboru a kromě toho také skvělý klarinetista, klavírista, autor, kolega, kamarád, vypravěč a mnohdy i herec. A tentokrát bude Milan Potoček i hlavním hostem dalšího dílu podcastu Dlouhá chvíle, do kterého ho pozvala Štěpánka Fingerhutová s Martinem Matejkou. Tématem je samozřejmě hudba a v tomto díle si o ní budeme nejen povídat, ale poslouchat ji mnohem víc než obvykle. Tak si nás pusťte!

Dlouhá chvíle: 11. díl (host Ondřej Rychlý)
V 11. díle přišel na řadu herecký kolega Štěpánky Ondřej Rychlý. Vypadalo to, že se budeme moci těšit na příjemný, veselý a zábavný díl… tématem byly „kultovky“… například seriál Přátelé… ale to by u spolu-moderátorského mikrofonu nesměla sedět Marie Poulová… fanatická a neprůstřelná fanynka tohoto kultovního seriálu… Víc nelze prozradit, to musíte slyšet! Nový díl podcastu Dlouhá chvíle, který se tak nějak zvrtnul, najdete na všech podcastových platformách.

Dlouhá chvíle: 12. díl (host Eva Hacurová)
Eva Hacurová
je v podcastu Dlouhá chvíle už skoro jako doma, ale doposud jen coby spolumoderátorka Štěpánky Fingerhutové. Tentokrát se stala hlavním hostem a povídání se kromě divadla točí převážně okolo zvířat – psi, krávy, králíci, koťata, tygři… a to i v nečekaných souvislostech! Jak se učila tančit burlesku? Co točila s Honzou Prušinovským? Kde jsou Vrahovice? Jak líbá Marek Němec? A co to nalezené koťátko?!

Dlouhá chvíle: 13. díl (host Hana Burešová)
Poslední díl Dlouhé chvíle v sezoně 2020/21 patří režisérce Haně Burešové. Spolu se Štěpánkou Fingerhutovou a Evou Hacurovou vás vezme na výlet nejen do pětadvacetileté historie Divadla v Dlouhé, ale jako báječná vypravěčka i do neodolatelných historek ze svého dětství, které už tehdy určily její profesní dráhu režisérky a zapříčinily, že se nestala šéfredaktorkou časopisu Chalupář. A hodně se toho dozvíte i o režii, výběru textů, jejich úpravě, nekonečném hledání té správné magie i o tom, proč Hanu tolik obdivuje Michal Isteník. To a mnoho dalšího v novém dílu Dlouhé chvíle na všech podcastových platformách i v naší knihovně.

zobrazit více

Aktuální počet repríz 10 Sdílet