Divadlo v Dlouhé, Dlouhá 727/39, 110 00 Praha 1

Pokladna je otevřena ve všední dny od 12 do 19 hod. a dvě hodiny před začátkem představení, pokud se hraje o víkendu či ve svátek.

NOVINKY DO VAŠEHO E-MAILU

Hana Burešová

Hana Burešová

nar. 1959 v Praze, absolventka režie DAMU 1983

Předchozí angažmá a dlouhodobá spolupráce: Činoherní klub (stáž), Klub v Řeznické, Divadlo Jaroslava Průchy (později Středočeské divadlo Kladno a Mladá Boleslav), Labyrint, Městské divadlo Brno

Pro režijní tvorbu Hany Burešové je příznačná široká žánrová a stylová pestrost. Její divadelně invenční režie se vyznačují velkým citem pro styl, schopností sdělit obsah hry nezaměnitelnou formou, jež přísně vychází z poetiky předlohy. Dosud nastudovala sedmdesát divadelních inscenací a pět rozhlasových adaptací divadelních her. Třikrát získala Cenu Alfréda Radoka za nejlepší inscenaci roku (Don Juan a Faust - 1993, Smrt Pavla I. - 2008, Polední úděl - 2012). Od roku 1996 je členkou uměleckého vedení Divadla v Dlouhé (společně se Štěpánem Otčenáškem, Martinem Kukučkou a Lukášem Trpišovským, do roku 2017 s Janem Bornou).

Pohostinsky pracovala i v dalších divadlech (Národní divadlo, Divadlo na Vinohradech, Divadlo Na zábradlí, Činoherní studio Ústí nad Labem, Divadlo Ungelt, Viola, Divadlo M. Držiče Dubrovník, pravidelně hostuje v Městském divadle Brno). Absolvovala činoherní režii na pražské DAMU, pod značkou DDT (Družstvo divadelní tvorby) se svým manželem Štěpánem Otčenáškem, který je jejím stálým dramaturgem, realizovala své první inscenace v pražském Klubu v Řeznické. 1988-92 byla v angažmá ve Středočeském divadle Kladno - Mladá Boleslav, 1992-95 v pražském Divadle Labyrint.

Soupis režií Hany Burešové

Nejtěžší je najít se všemi společný jazyk 
(rozhovor s Josefem Mlejnkem v čas. Kontexty, 2016)

Když „vyfárám“, chce se mi plakat únavou  (rozhovor s Janou Machalickou v Lidových novinách, 2010)

Nebylo nám lépe v Egyptě? (rozhovors Josefem Mlejnkem v Divadelních novinách, 2005))