Divadlo v Dlouhé, Dlouhá 727/39, 110 00 Praha 1

Pokladna je otevřena ve všední dny od 12 do 19 hod. a dvě hodiny před začátkem představení, pokud se hraje o víkendu či ve svátek.

NOVINKY DO VAŠEHO E-MAILU

Veronika Lazorčáková

Veronika Lazorčáková

nar. 1988 v Olomouci, absolventka JAMU 2011

Předchozí angažmá: Národní divadlo moravskoslezské, Ostrava

Veronika Lazorčáková byla v Dlouhé v angažmá tři sezony a od září 2017, po odchodu do Národního divadla, pohostinsky dohrává několik rolí.

K divadlu ji přivedl dramatický kroužek na francouzském gymnáziu, kde zpočátku nosila kulisy a až časem pod vlivem spolužáků začala hrát (ve francouzštině) a rovněž pod jejich vlivem poslala přihlášku na JAMU. Tam se v ročníku vedeném režisérkou Oxanou Smilkovou potkala se skvělými lidmi, vedle divadla zpívala a hrála na saxofon v kapele Gentle Irony Trio a stala se členkou kočovné společnosti Kočébr. Na základě konkurzu pak získala angažmá v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě, kde za tři roky dostala několik krásných a velkých příležitostí, z nichž si nejvíce váží té první - Sáši v Čechovově Ivanovovi v režii Štěpána Pácla. Rozhovor s Veronikou Lazorčákovou si můžete přečíst zde.

V březnu 2017 získala Cenu Thálie pro činoherce do 33 let. Gratulujeme!

Rozhovor s Veronikou Lazorčákovou si můžete poslechnout v podcastu Dlouhá chvíle, který moderují členky našeho souboru Štěpánka Fingerhutová a Eva Hacurová.

5. díl sezony 2022/23, poslouchejte též v aplikacích  Spotify / iTunes / PodBean.