Divadlo v Dlouhé, Dlouhá 727/39, 110 00 Praha 1

Pokladna je otevřena ve všední dny od 12 do 19 hod. a dvě hodiny před začátkem představení, pokud se hraje o víkendu či ve svátek.

NOVINKY DO VAŠEHO E-MAILU

Komorní řada Krátká Dlouhá

Komorní řada Krátká Dlouhá

Komorní dramaturgická linie Krátká Dlouhá navazuje na dříve uváděná scénická čtení a zahrnuje komorní inscenace či inscenační náčrty, které naši herci připravují převážně ve spolupráci s hostujícími režiséry, ale také ve vlastní režii. Cílem je představit texty, které by se nehodily pro uvedení ve velkém sále, vyzkoušet si jiný způsob zkoušení i hraní v komorním prostoru a celkově rozšířit programovou nabídku divadla. Tituly Krátké Dlouhé uvádíme vždy v horním foyer a bez přestávky; slovo "krátká" se vztahuje k délce představení, k délce zkoušení i k délce uvádění. Pod touto hlavičkou najdete rovněž koncerty, vernisáže, literární či hudební křty, autorská čtení a další krátkodobé či jednorázové akce.

V sezoně 2022/23 byly, jsou či budou na repertoáru inscenace Ondřeje Rychlého Mrk (derniéra 16. 12. 2022), scénické čtení hry tajemného S.d.Ch. Krize majestátu smrti (derniéra 21. 4. 2023), Valčík náhody v režii Michala Vajdičky (premiéra 29. 3. 2023) a Sodoma komora v režii Hany Burešové.

Pod hlavičkou Krátké Dlouhé jsme vedle několika jednorázových večerů uvedli tituly:

Závisláci
Čekání
Chrobáci v krabici – Kvapky
1913
Jánošík
Vykřičené domy
Deň, kedy zomrel Gagarin
Iluze
Dating v osmi
Muži sa minuli
Ghost Protocol
Čtyři světové strany
Nad Tatrou sa blýska
Konec stříbrného věku
Mrk
Krize majestátu smrti