Divadlo v Dlouhé, Dlouhá 727/39, 110 00 Praha 1

Pokladna je otevřena ve všední dny od 12 do 19 hod. a dvě hodiny před začátkem představení, pokud se hraje o víkendu či ve svátek.

NOVINKY DO VAŠEHO E-MAILU

Amberville – Plyšoví gangsteři

Tim Davys

Velký sál vstupenky

Amberville – Plyšoví gangsteři

Dramatizace Jan Jirků   Režie Jan Jirků   Dramaturgie Luděk Horký   Scéna Jakub Kopecký   Kostýmy Andrea Králová   Hudba Jiří Hradil

Rodinná plyšová inscenace

Jan Jirků byl hostem Lucie Výborné na Radiožurnálu, rozhovor si můžete poslechnout zde.

Mollisan Town je město plyšáků. Plyšová nemluvňata dodávají plyšoví Dodavatelé plyšovým rodičům podle seznamu Mláďat. Všichni chodí do katedrály, kde je duchovně vede plyšový kazatel. Město je barevné a rozlehlé, vládnou mu plyšoví zastupitelé, kteří řídí život plyšáků tak, že nemůže být plyšovější. Existuje však i odvrácená strana tohoto plyšového ráje. Ve čtvrti Amberville existuje Kasino Monokowskij, to vlastní plyšový gangster Holub, a ten se domákne, že jeho jméno stojí na seznamu Smrti... Holub chce být vyškrtnutej! Pověří tím úkolem bývalého člena gangu, plyšového Medvěda. Pokud by ten úkol nezvládl, bude zlikvidována jeho milá plyšová Zaječice… A Medvěd svolává svou starou partu, aby vypátrala, jak to se seznamem Smrti je: Existuje? Kdo ho píše? Lze nějaké jméno vyškrtnout? A kdo je tam ještě mimo Holuba napsanej? Medvěd má málo času a ještě má dvojče: medvěda Teddyho.

Amberville je slavný švédský román, který vyšel v roce 2007 a do češtiny byl přeložen v roce 2012. Chystá se jeho filmové zpracování. Autor je zahalen pseudonymem a historkou, že se snad jedná o vysoce postaveného švédského politika. Příběh Amberville je temný, plyšáci jednají často velmi krutě a záludně, ovšem také jsou plni lásky, ne plyšové ani molitanové, ale lidské, protože plyšáci o sobě přemýšlí jako o lidech… Člověk se občas v tom ztrácí: Je to příběh plyšáků, kteří jednají jako lidé, nebo lidí, kteří vypadají jako plyšáci?


Jan Jirků

Divadelní a televizní režisér Jan Jirků patří mezi nejpozoruhodnější současné tvůrce, kteří se ve světě divadla pro děti a mládež pohybují. Absolvent Katedry alternativního a loutkového divadla pražské DAMU (2002), kde byl žákem Jana Borny, na sebe výrazně upozornil již během studií – například za studentskou inscenaci Živá voda získal cenu na Skupově Plzni. Hned po absolutoriu se stal uměleckým šéfem v pražském Divadle Minor, které pod jeho vedením zažilo velmi razantní, inspirativní, energickou a v dobrém slova smyslu ambiciózní éru. Jeho tvorbu charakterizuje jevištní setkání herce a loutky, živě hraná hudba na jevišti, poetické obrazy plné metafor, smysl pro jevištní gag a humor vůbec.

Jan Jirků z Minoru odešel v roce 2006 a začal režírovat především v České televizi. S Minorem však zůstal spjat a pravidelně se do něj vrací. Tematicky však opustil pohádkové inspirace a začal se zajímat o významné momenty, epochy a osobnosti z českých dějin (Hon na Jednorožce, Lipany, Zá-to-pek! Bratři naděje). Všechny tyto tituly spojuje zobrazování postav ve vypjatých situacích, které od nich vyžadují hrdinský čin, odvahu a morální pevnost. Zároveň se ve všech inscenacích objevuje nepřehlédnutelný motiv národní hrdosti, nikoli pseudovlastenectví, i jistý patos. Právě v tom je tvorba Jana Jirků v kontextu českého divadla naprosto unikátní.


Upozorňujeme diváky, že se při představení používají výrazné zvukové i světelné efekty. A kromě toho se nám v Amberville rozmohl nový nešvar - sprostá slovíčka. Zacpávejte uši svým ratolestem v pravidelných intervalech!

zobrazit více

Účinkují

Pavel Tesař Erik Medvěd
Martin Matejka Teddy Medvěd
Klára Oltová Emma Ramlice
Jan Vondráček Tom-Tom Vrána
Samuel Toman Sam Gazela
Jan Sklenář Marek Had
Miroslav Zavičár Fadux Odenrick Tučňák
Tomáš Turek Gangster Holub
Marie Turková Máma Edda Nosorožice
Ondřej Rychlý Táta Bloom Boxer
Bořek Joura Bataille Hyena
Štěpánka Fingerhutová Rút Potkanka
Michaela Doležalová Dorothy Sova
Milan Potoček Noe Velbloud
Jan Staněk Všichni další plyšáci

Fotogalerie Videogalerie Ceny vstupenek

Aktuální počet repríz 6 Premiéra 3. 6. 2023 Vhodné od 11 let Sdílet

Ceny vstupenek

Cena vstupenky do zóny I (1.-6. řada přízemí, 1. řada balkon): 240 Kč
Cena vstupenky do zóny II (7.-12. řada přízemí, 2. řada balkon): 220 Kč
Cena vstupenky do zóny III (13.-16. řada přízemí, 3.-4. řada balkon, ochoz): 190 Kč
Na rodinná představení je vstupné jednotné a neposkytují se žádné slevy.

Vstupenky pro ZTP a ZTP/P: 1 Kč na vyhrazená místa (na balkoně je prostor pro 2 vozíčkáře a jejich doprovod, nosnost plošiny 230 kg)

Každý divák musí mít vlastní platnou vstupenku. Platí to i v případě dětí, bez ohledu na jejich věk.