Divadlo v Dlouhé, Dlouhá 727/39, 110 00 Praha 1

Pokladna je otevřena ve všední dny od 12 do 19 hod. a dvě hodiny před začátkem představení, pokud se hraje o víkendu či ve svátek.

NOVINKY DO VAŠEHO E-MAILU

Anna Tomanová

Anna Tomanová

Anna Tomanová vystudovala činoherní herectví na pražské DAMU, kde jejími pedagogy byli mj. Ladislav Mrkvička, Petra Špalková a Daniela Špinar. Už během studia začala hostovat v pražských divadlech, např. ve Švandově divadle (Závislosti navzdory, režie Dodo Gombár), v Národním divadle (Pýcha a předsudek, režie Daniela Špinar) nebo v Divadle Pod Palmovkou (Rok na vsi, režie Michal Lang). V letech 2018–2022 byla členkou uměleckého souboru Klicperova divadla v Hradci Králové, kde ji i v současné době můžete vidět v řadě inscenací. Kromě divadelní tvorby se věnuje také dabingu a práci s hlasem, od roku 2019 je staničním hlasem Radia Wave.

V Divadle v Dlouhé zkouší inscenaci Už není třeba dělat vůbec nic v režii Jana Friče, kterou uvedeme v listopadu. Jedná se o její první spolupráci s naším divadlem.

Rozhovor s Annou Tomanovou si můžete poslechnout v podcastu Dlouhá chvíle, který moderují členky našeho souboru Štěpánka Fingerhutová a Eva Hacurová.

2. díl sezony 2022/23, poslouchejte též v aplikacích  Spotify / iTunes / PodBean.