Divadlo v Dlouhé, Dlouhá 727/39, 110 00 Praha 1

Pokladna je otevřena ve všední dny od 12 do 19 hod. a dvě hodiny před začátkem představení, pokud se hraje o víkendu či ve svátek.

NOVINKY DO VAŠEHO E-MAILU

Pravomil

Petr Stančík

Hlavní sál vstupenky

Pravomil

Dramatizace Pavel Baďura, Tomáš Dianiška   Režie Tomáš Dianiška   Dramaturgie Pavel Baďura   Výprava Lenka Hollá   Hudba Matej Štesko   Hudební aranžmá a nastudování Milan Potoček   Pohybová spolupráce Marek Zelinka

Adaptace románu nositele ceny Magnesia Litera inspirovaného skutečným osudem hrdiny, který ovlivnil události a životy celých generací.

Pravomil se zrovna zamiloval. Kromě své dívky miluje i svou vlast a pro obě je ochoten rvát se na život a na smrt. Spravedlnost, pravda a láska to u nás nikdy neměly jednoduché a tak se Pravomil vydává na úžasný a naprosto nepředvídatelný výlet po dějinách moderního světa.


Tomáš Dianiška
Herec, dramatik a režisér Tomáš Dianiška absolvoval herectví na činoherní katedře DAMU (2008). Jeho první angažmá bylo v Divadle F. X. Šaldy v Liberci, kde se vedle herectví začal věnovat také autorské tvorbě a režii pod hlavičkou punkové odnože Divadlo F. X. Kalby. Od roku 2014 je členem Divadla pod Palmovkou, pro které napsal a režíroval inscenace Mlčení bobříků, Pusťte Donnu k maturitě!, Bezruký Frantík, 294 statečných, Encyklopedie akčního filmu a další.

Je nositelem mnoha Cen divadelní kritiky, vedle Talentu roku 2017 a Inscenace roku 2019 (Transky, body, vteřiny) jsou každoročně oceňovány jeho hry.  Cenu kritiky pro Nejlepší poprvé uvedenou českou hru získaly Transky, body, vteřiny, 294 statečných a Špinarka, nominován byl rovněž Bezruký Frantík, Burian a Encyklopedie akčního filmu. Celkem napsal již více než dvacet celovečerních her a pět her rozhlasových.

Na našich Festivalech 13+ jste mohli vidět Dianiškovy autorské inscenace z ostravského Divadla Petra Bezruče (Transky, body, vteřiny a Špinarka) i z libereckého Divadla F. X. Šaldy (Atomová kočička). Mohli jste u nás vidět i Tomáše Dianišku osobně, a to ve slovenském scénickém čtení hry Viliama Klimáčka Muži sa minuli. Jako režisér s Divadlem v Dlouhé spolupracuje poprvé.

zobrazit více

Účinkují

Pavel Neškudla Pravomil
Štěpánka Fingerhutová Tínka
Jan Sklenář Karel Vaš
Tomáš Turek Farář Pamls, Hlídač, Konferenciér
Čeněk Koliáš Otec Pravomilův, Generál Píka, Voják
Magdalena Zimová Matka Pravomila, Dcera Karla Vaše
Miroslav Zavičár Jarka Baterka, Edy
Samuel Toman Voják, Velitel gulagu, Spolubojovník Saša, Tony, Reportér
Zuzana Kolomazníková, Martina Vašáková, Ondřej Kapal, Pavel Conk, Tomáš Zvědělík, Vladimír Tkáč, Tomáš Jech Děti, Vězni, Komunisté
Kateřina Jirčíková/Martina Fialová, Pavel Lipták/Martin Matejka, Tomáš Makovský/Jiří Nedbal kapela pod vedením Milana Potočka

Fotogalerie Videogalerie

Aktuální počet repríz 7 Premiéra 18. 3. 2023 Sdílet

Mohlo by vás zajímat Dopisy Olze Konec rudého člověka Oblomov Romeo, Julie a tma