Divadlo v Dlouhé, Dlouhá 727/39, 110 00 Praha 1

Pokladna je otevřena ve všední dny od 12 do 19 hod. a dvě hodiny před začátkem představení, pokud se hraje o víkendu či ve svátek.

NOVINKY DO VAŠEHO E-MAILU

Sodoma komora

Tereza Boučková

Divadelní kavárna - nečíslováno vstupenky

Sodoma komora

Režie Hana Burešová   Dramaturgická spolupráce Štěpán Otčenášek   Výtvarná spolupráce David Marek   Výtvarná spolupráce Magdalena Zimová   Hudba Ondřej Rychlý

Komorní divadelní hra Terezy Boučkové podle povídky Johannese Urzidila Poslední zvonění se odehrává za doby protektorátu, kdy v nacisty okupovaném území byli židé nuceni opouštět své domy a byty s veškerým vybavením i úsporami. Jeden takový byt spadne nečekaně do klína Mařce, která v něm dosud jen sloužila a nyní má možnost využít ho pro sebe se všemi benefity ke zdánlivě bezstarostnému životu. I když se Mařka nezajímá o politiku, nemůže zůstat stranou dění a komplikace na sebe nenechají dlouho čekat…

Hra v režii Hany Burešové přináší nové herecké příležitosti zejména Evě Hacurové (Mařka) a Berenice Anně Mikeschové (její sestra Jožka). Živou hudbu k představení vytváří Ondřej Rychlý. Dále hrají Miroslav Zavičár, Marie Turková a Samuel Toman.

Inscenace vzniká v rámci komorní řady Krátká Dlouhá, budeme ji uvádět v prostoru divadelní kavárny a bude se hrát bez pauzy.

zobrazit více

Účinkují

Eva Hacurová Mařka
Berenika Anna Mikeschová Jožka
Marie Turková Sousedka
Samuel Toman Voják
Miroslav Zavičár Flaschenknopf
Ondřej Rychlý Muzikant

Aktuální počet repríz 2 Premiéra 1. 5. 2023 Sdílet