Divadlo v Dlouhé, Dlouhá 727/39, 110 00 Praha 1

Pokladna je otevřena ve všední dny od 12 do 19 hod. a dvě hodiny před začátkem představení, pokud se hraje o víkendu či ve svátek.

NOVINKY DO VAŠEHO E-MAILU

David Marek

David Marek

David Marek, absolvent katedry scénografie DAMU, pracoval v řadě českých, moravských i slezských divadel, pro něž vytvořil více než osmdesát scénických výprav. S Hanou Burešovou spolupracoval již ve Středočeském divadle Kladno – Mladá Boleslav, v divadle Labyrint a nyní v Divadle v Dlouhé, a to na inscenacích Lazebník sevillský, Boucharón - Já mám příjem, Škola základ života, Létavý lékař, Sýr, sýr aneb Lov na havrany, Lhář, Faidra, Experiment, Dáváme děťátku klystýr! – „Kašlu na to!“, řekla Hortensie, Tři mušketýři, Mnoho povyku pro nic, Lucerna, Romeo, Julie a tma, Bez roucha.

Vedle spolupráce s Hanou Burešovou je pro něj stěžejní práce s režisérem Michalem Dočekalem (Čekání na Godota, Revizor, Richard III., Lakomec, Cyrano z Bergeracu, Vyhnanci v Národním divadle, Deset malých černoušků, Sen noci svatojanské, Král Lear, Tři sestry, Clavijo v Divadle Komedie, Bloud v DJKT v Plzni), dále spolupracoval s režiséry Ewanem McLarenem (Těsný město, Úplné zatmění, Mámení mysli), Jaroslavou Šiktancovou, Radovanem Lipusem, Jurajem Deákem, Janem Hřebejkem (Manželské vraždění), Arnoštem Goldflamem (Zlatí úhoři, Věštkyně, vraždy a jasnovidci, Bylo nás pět) a dalšími. Za scénografii k inscenacím Cyrano z Bergeracu a Lakomec byl nominován na Cenu Alfréda Radoka. Byl kurátorem české expozice Pražského quadriennale 2003. V posledním desetiletí se věnuje také architektonické tvorbě a interiérovému designu.