Divadlo v Dlouhé, Dlouhá 727/39, 110 00 Praha 1

Od 15. 7. do 15. 8. 2021 je pokladna zavřená. V běžném provozu (ve všední dny od 12 do 19 hod.) se otevře v pondělí 16. 8.

NOVINKY DO VAŠEHO E-MAILU

Vytržení panny z Barby

Gertruda von le Fort, Lucie Trmíková

1.15 h bez pauzy Forbína vstupenky

Vytržení panny z Barby

Překlad Vobrubová-Koutecká Jaroslava   Režie Jan Nebeský   Scéna Jan Nebeský, Jana Preková   Kostýmy Jana Preková   Světelný design Jana Preková   Hudba Martin Dohnal   Dramaturgie Štěpán Otčenášek

Čím hlučnější je dnešní svět, tím mlčenlivější se zdá Bůh.

Čtvrté hostování Jana Nebeského a Lucie Trmíkové v Divadle v Dlouhé. Koprodukce se spolkem JEDL.
Video ze zkoušení a rozhovory s Lucií Trmíkovou a se scénografkou Janou Prekovou najdete na našem YouTube.

Komorní příběh souboje dvou velkých žen, křehké řeholní sestry a silné matky představené kláštera, ve kterém se ukáže, že síla může být slabostí a křehkost silou.

Na začátku 16. století, v době vzrůstajícího odporu proti církvi a šlechtě, působí vidění panny z Barby o opuštěnosti světa Bohem, kterou přemůže jen opuštěnost samotného Boha, jako výkřiky hysterky, která neumí stát pevnýma nohama na zemi. Jak působí její volání na nás, lidi putující tekutou dobou 21. století?

Čtvrté hostování Jana Nebeského a Lucie Trmíkové v Divadle v Dlouhé. Po Ibsenových hrách Divoká kachna, Eyolfek a Heda Gablerová tentokrát připravují autorskou adaptaci novely Gertrudy von le Fort Vytržení panny z Barby. Jejich společná práce ve spolku JEDL se v poslední době dočkala významných ocenění: JEDL získal cenu festivalu Next wave v kategorii projekt roku za trilogii Médeia - Pustina - Soukromé rozhovory. Lucie Trmíková za postavu Anny v inscenaci Soukromé rozhovory získala Cenu Thálie a Cenu Divadelních novin. Za roli Médei ve stejnojmenné inscenaci jí patřila nominace na Cenu Thálie v oboru alternativní divadlo. Jan Nebeský získal Cenu Ministerstva kultury za přínos v oblasti divadla a též Cenu Divadelních novin v oboru alternativního divadla za inscenaci Pustina.

Fotografie v tiskové kvalitě

zobrazit více

Účinkují

Marie Poulová Panna z Barby
Lucie Trmíková Matka představená
Marie Turková Pettinghoferka
Štěpánka Fingerhutová Sestra Jana
Miroslav Zavičár Probošt
Filip Kaňkovský Kazatel

Fotogalerie Videogalerie Recenze Ceny vstupenek

Aktuální počet repríz 4 Premiéra 23. 6. 2021 Sdílet

Recenze

Syrový výtvarný koncept Jana Nebeského
Jana Machalická, Lidové noviny

Ceny vstupenek

Jednotné vstupné 350 Kč, sleva student/senior 260 Kč, předplatné I. zóna

Sál je nečíslovaný

popup