Divadlo v Dlouhé, Dlouhá 727/39, 110 00 Praha 1

Pokladna je z důvodu nařízení vlády do odvolání ZAVŘENÁ.

NOVINKY DO VAŠEHO E-MAILU

Vytržení panny z Barby

Gertruda von le Fort

Forbína

Vytržení panny z Barby

Překlad Vobrubová-Koutecká Jaroslava   Dramatizace Lucie Trmíková   Režie Jan Nebeský   Dramaturgie Štěpán Otčenášek   Scéna Jan Nebeský, Jana Preková   Kostýmy Jana Preková   Hudba Martin Dohnal

Čím hlučnější je dnešní svět, tím mlčenlivější se zdá Bůh.

Čtvrté hostování Jana Nebeského a Lucie Trmíkové v Divadle v Dlouhé. Koprodukce se spolkem JEDL.
Video ze zkoušení a rozhovory s Lucií Trmíkovou a se scénografkou Janou Prekovou najdete na našem YouTube.

Komorní příběh souboje dvou velkých žen, křehké řeholní sestry a silné matky představené kláštera, ve kterém se ukáže, že síla může být slabostí a křehkost silou.

Na začátku 16. století, v době vzrůstajícího odporu proti církvi a šlechtě, působí vidění panny z Barby o opuštěnosti světa Bohem, kterou přemůže jen opuštěnost samotného Boha, jako výkřiky hysterky, která neumí stát pevnýma nohama na zemi. Jak působí její volání na nás, lidi putující tekutou dobou 21. století?

Čtvrté hostování Jana Nebeského a Lucie Trmíkové v Divadle v Dlouhé. Po Ibsenových hrách Divoká kachna, Eyolfek a Heda Gablerová tentokrát připravují autorskou adaptaci novely Gertrudy von le Fort Vytržení panny z Barby. Jejich společná práce ve spolku JEDL se v poslední době dočkala významných ocenění: JEDL získal cenu festivalu Next wave v kategorii projekt roku za trilogii Médeia - Pustina - Soukromé rozhovory. Lucie Trmíková za postavu Anny v inscenaci Soukromé rozhovory získala Cenu Thálie a Cenu Divadelních novin. Za roli Médei ve stejnojmenné inscenaci jí patřila nominace na Cenu Thálie v oboru alternativní divadlo. Jan Nebeský získal Cenu Ministerstva kultury za přínos v oblasti divadla a též Cenu Divadelních novin v oboru alternativního divadla za inscenaci Pustina.

zobrazit více

Účinkují

Marie Poulová Panna z Barby
Lucie Trmíková Matka představená
Marie Turková Pettinghoferka
Štěpánka Fingerhutová Sestra Jana
Miroslav Zavičár Probošt
Karel Dobrý Kazatel

Sdílet