Divadlo v Dlouhé, Dlouhá 727/39, 110 00 Praha 1

Pokladna je otevřena ve všední dny od 12 do 19 hod. a dvě hodiny před začátkem představení, pokud se hraje o víkendu či ve svátek.

NOVINKY DO VAŠEHO E-MAILU

Jana Preková

Jana Preková

Vystudovala scénografii na DAMU. Od roku 1983 spolupracuje jako výtvarnice scény a kostýmů jak s divadly studiového a experimentálního charakteru (Divadlo na okraji, Divadlo v Řeznické, Divadlo na provázku, HaDivadlo, Ochotnický kroužek, Divadlo Komedie, Divadlo Na zábradlí , Meetfactory, Alfréd ve dvoře), tak s velkými divadelními domy (Národní divadlo v Praze, Brně a Ostravě, Městské divadlo Zlín).  Nejčastěji spolupracovala s režiséry Janem Antonínem Pitínským (Ananas, Matka, Její pastorkyňa, Osm a půl /a půl/, Oidipus král, Evangelium svatého Lukáše, Spřízněni volbou) a Janem Nebeským (Strž, Sluha dvou pánů, Rukojmí, Hamlet, Konec hry, Sonáta duchů, Stavitel Solness, Kabaret Ivan Blatný, JE SUIS, Arnie má problém, Úklady a láska, Don Juan, Král Lear). Je spoluzakladatelkou ateliéru scénografie a kostýmní tvorby na brněnské JAMU, kde působí jako pedagog.

V Divadle v Dlouhé spolupracovala na Nebeského inscenacích Divoká kachna, Eyolfek a Heda Gablerová a na inscenaci Hany Burešové Lidská tragikomedie.