Divadlo v Dlouhé, Dlouhá 727/39, 110 00 Praha 1

Pokladna je otevřena ve všední dny od 12 do 19 hod. a dvě hodiny před začátkem představení, pokud se hraje o víkendu či ve svátek.

NOVINKY DO VAŠEHO E-MAILU

Lucie Trmíková

Lucie Trmíková

Lucie Trmíková v Divadle v Dlouhé vytvořila hlavní ženské role v ibsenovských inscenacích Jana Nebeského Divoká kachna, Eyolfek a Heda Gablerová; nyní společně připravují autorskou adaptaci novely Gertrud von le Fort Vytržení panny z Barby, kde je Lucie Trmíková rovněž autorkou scénáře.

Lucie Trmíková je divadelní a filmová herečka, zpěvačka a scenáristka, držitelka Ceny Thálie a Ceny Divadelních novin (za postavu Anny v inscenaci Soukromé rozhovory spolku JEDL) i Ceny Alfréda Radoka (za postavu Terezky ve stejnojmenné hře Lenky Lagronové v Divadle Komedie).

Její společná práce s režisérem Janem Nebeským ve spolku JEDL se v poslední době dočkala významných ocenění: JEDL získal cenu festivalu Next wave v kategorii projekt roku za trilogii Médeia - Pustina - Soukromé rozhovory. Lucie Trmíková vedle dvou cen za postavu Anny získala i nominaci na Cenu Thálie v oboru alternativní divadlo za roli Médei ve stejnojmenné inscenaci. Jan Nebeský získal Cenu Ministerstva kultury za přínos v oblasti divadla a též Cenu Divadelních novin v oboru alternativního divadla za inscenaci Pustina.