Divadlo v Dlouhé, Dlouhá 727/39, 110 00 Praha 1

Pokladna je otevřena ve všední dny od 12 do 19 hod. a dvě hodiny před začátkem představení, pokud se hraje o víkendu či ve svátek.

NOVINKY DO VAŠEHO E-MAILU

Martin Kukučka

Martin Kukučka

Martin Kukučka s Lukášem Trpišovským tvoří režijní tandem Skutr, který byl v letech 2016–2022 součástí uměleckého vedení Divadla v Dlouhé.Od začátku roku 2022 se Skutři stali šéfy Činohry Národního divadla.

V Dlouhé Skutři nastudovali Čechovova Racka, autorský projekt Sen v červeném domě, vlastní adaptace Havlových Dopisů Olze, Shakespearových Sonetů, Bulgakovova Mistra a Markétky a Mozartovu Kouzelnou flétnu.

Rozhovory s oběma Skutry najdete např. na Aktuálně.cz, kulturio.cz či v archivu pořadu Divadlo žije a také v rozhovoru s uměleckým vedením Divadla v dlouhé.

Režijní tandem SKUTR tvoří režiséři Martin Kukučka (nar. 1979 ve slovenském Martině) a Lukáš Trpišovský (nar. 1979 v Praze). Společně začali pracovat při studiích na DAMU u profesora Josefa Krofty a profesora Miloslava Klímy. Už jejich absolventské inscenace vzbudily zájem kritiky a ohlasy u diváků. Proto je po ukončení studia na DAMU přizval ředitel Divadla Archa Ondřej Hrab ke spolupráci a nabídl jim tvůrčí rezidenci.

Inscenace SKUTRu se představily na mnoha prestižních festivalech v Evropě a Asii. Např. na festivalu Fringe ve skotském Edinburghu absolvovala jejich inscenace Plačky 22 repríz a byla nominována na Total Theatre Award.

Autorské inscenace SKUTRu kombinují tanec, pohyb, akrobacii, loutky, projekce, lightdesign, text a zvuk a daly by se jedním slovem označit za multižánrové či cross-over. Kromě volné autorské tvorby (mj. NicknameMalá smrtLa PutykaSvěcení jaraBouřeWalls and Handbags, Orfeus) se Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský také věnují režii opery, tanečních inscenací, činohry, cirkusu a dalších divadelních žánrů na předních českých scénách (Národní divadlo v Praze, Brně i Ostravě, Klicperovo divadlo, Divadlo Na zábradlí, Divadlo Petra Bezruče, HaDivadlo, Jihočeské divadlo, Otáčivé hlediště Český Krumlov, Letní shakespearovské slavnosti) a v zahraničí (Polsko, Srbsko, Slovensko, Německo).

Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský jsou odbornými asistenty na DAMU v Praze pro obory režie, dramaturgie a herectví. Za svou tvorbu získali mnoho cen, z nichž jsou nejvýznamnější Grand Prix na Mezinárodním festivalu studentského divadla FIST v Bělehradě 2007 a Cena diváků tamtéž 2007 a 2008, Cena Divadelních novin 2015 za nejlepší taneční inscenaci roku (Walls and Handbags), Cena Evalda Schorma a Cena Josefa Hlávky. V anketě divadelních kritiků (Ceny Alfréda Radoka) byli třikrát po sobě nominováni na talent roku a v roce 2010 za inscenaci La Putyka na inscenaci roku. V roce 2015 byli nominováni na Cenu Divadelních novin ve 4 kategoriích – činohra, alternativní divadlo, hudební divadlo, taneční divadlo. V roce 2016 pak v kategorii činohra a hudební divadlo.

Při zkoušení inscenace Mistr a Markétka vznikl s Martinem Kukučkou rozhovor v rámci podcastové minisérie Nikdy se nepouštějtě do řeči s neznámými lidmi! Poslouchejte zde nebo v podcastových aplikacích  Spotify / iTunes / PodBean.