Divadlo v Dlouhé, Dlouhá 727/39, 110 00 Praha 1

Pokladna je otevřena ve všední dny od 12 do 19 h a 2 hodiny před začátkem představení, pokud se hraje o víkendu či ve svátek. 

NOVINKY DO VAŠEHO E-MAILU

Rozhovory s tvůrci inscenace Mistr a Markétka

Rozhovory s tvůrci inscenace Mistr a Markétka

Vítáme vás u poslechu nové podcastové minisérie Divadla v Dlouhé s názvem Nikdy se nepouštějte do řeči s neznámými lidmi! Tento podcast vznikal během zkoušení inscenace Mistr a Markétka v době, kdy dveře divadla byly pro veřejnost zavřené. Do podcastu si pokaždé jeden z herců pozval některého z tvůrců inscenace a pořádně ho vyzpovídal. V rozhovorech vám tak přiblíží zkoušení inscenace, nechají vás nakouknout do svého tvůrčího procesu a sem tam prozradí i něco o sobě.
Poslouchejte zde či v podcastových aplikacích  Spotify / iTunes / PodBean.

1. díl (host Simona Rybáková)

V prvním díle podcastové minisérie se vám představí kostýmní výtvarnice Simona Rybáková, kterou pro vás vyzpovídala herečka našeho souboru Eva Hacurová. V tomto díle se tak dozvíte, jak vznikaly návrhy kostýmů k Mistrovi a Markétce, jak se studuje kostýmní výtvarnictví nebo jak by popsal Simonu režisér Martin Kukučka. Který kostým byl v Mistrovi a Markétce nejsložitější? A proč si Simona myslí, že by měl kostýmní výtvarník studovat třeba i psychologii? To vše se dozvíte v našem novém podcastu.

2. díl (host Martin Kukučka)

V druhém díle podcastu Nikdy se nepouštějte do řeči s neznámými lidmi! si můžete poslechnout rozhovor s jedním z režisérů inscenace Mistr a Markétka Martinem Kukučkou. Do moderátorského křesla tentokrát usedla herečka Sára Venclovská, která v našem divadle v tomto představení hostuje a představí se vám v roli Aničky „morové rány“. Společně s Martinem budou řešit, jak probíhá zkoušení Mistra a Markétky a jak bylo těžké popasovat se s tak rozsáhlým a ikonickým románem. A proč zrovna Mistr a Markétka? A co Martina inspiruje k tvorbě? Proč je podle něj důležité někdy nedělat vůbec nic? O tom všem se rozpovídá v dnešním díle.

3. díl (host Jakub Kopecký)

Moderování dnešního dílu podcastové miniserie Nikdy se nepouštějte do řeči s neznámými lidmi! se ujal Pavel Neškudla. Nebude na to ale sám, na pomoc si přizval zjeva pana Jana. A společně s ním Pavel vyzpovídá scénografa Jakuba Kopeckého.
Jakub Kopecký vytvořil nápaditou scénografii k inscenaci Mistr a Markétka, ve které po jevišti jezdí třeba tramvaj. Co pro Jakuba scénografie znamená? A jak se z myšlenky v hlavě dostane do podoby, kterou vidíme na jevišti? A co si Jakub myslí o románu Mistr a Markétka? To vše se dozvíte v novém díle našeho podcastu.

4. díl (host Lukáš Trpišovský)

V dnešním díle si můžete poslechnout rozhovor s režisérem a dramaturgem Lukášem Trpišovským. S Martinem Kukučkou tvoří Lukáš režijně-dramaturgické duo SKUTR, které u nás v divadle vytvořilo inscenaci Mistr a Markétka. Co přesně dělá takový dramaturg? A proč je v divadle důležitý? To se nám dneska pokusí Lukáš přiblížit. Rozhovor povede herec našeho souboru Tomáš Turek, který v Mistrovi a Markétce ztvárňuje postavy Berlioze a Piláta Pontského. Lukáše se zeptá třeba na to, podle jakého klíče SKUTŘI obsazovali herce do Mistra a Markétky nebo jak funguje spolupráce v režijním tandemu.

5. díl (host Tereza Bartůňková)

V posledním díle naší podcastové miniserie si můžete poslechnout rozhovor s Terezou Bartůňkovou. Tereza se věnuje divadelní scénografii, režie, light designu, ilustraci a grafice. Pro Divadlo v Dlouhé vytvořila ilustrace k celé sezoně 2020/21. V této sezoně můžete její ilustrace vidět u inscenací Mistr a Markétka nebo u připravovaného „Konce“ rudého člověka. Rozhovor s Terezou povede naše herečka Marie Poulová, která v inscenaci Mistr a Markétka ztvárňuje Markétku. Marie se s Terezou zná už od studia na DAMU a velmi její práci obdivuje. Na čem všem se společně shodnou? A jaký má Tereza názor na román Mistr a Markétka? A proč Terezu tolik fascinuje hra se světlem a stínem? To vše se dozvíte v novém díle. Veškerá hudba, která se v tomto díle objeví, je z Tereziných autorských inscenací a složil ji Jan Čtvrtník.