Divadlo v Dlouhé, Dlouhá 727/39, 110 00 Praha 1

Pokladna je otevřena ve všední dny od 12 do 19 hod. a dvě hodiny před začátkem představení, pokud se hraje o víkendu či ve svátek.

NOVINKY DO VAŠEHO E-MAILU

Jakub Kopecký

Jakub Kopecký

Narodil se 1977 v Liberci. Po střední Výtvarné škole Václava Hollara vystudoval DAMU obor scénografie na Katedře alternativního a loutkového divadla. Pro SKUTRy se stal významným spolutvůrcem jejich divadla, ať už v Divadle Archa (Nickname, Understand, Duší dítě) nebo na jiných scénách českých divadel (Hrdinové, Don Giovanni a Human Locomotion v ND Praha, Plyš v Divadle Na zábradlí, Radúz a Mahulena a Liška Bystrouška v ND Brno, Muži v Divadle Ponec, Labutí jezeroEvžen Oněgin a Pěna dní v Klicperově divadle v Hradci Králové, Výlety páně Broučkovy a La clemenza di Tito v NDM Ostrava, Vojcek v DJKT Plzeň, Dítě a kouzla a Liška Bystrouška v Jihočeském divadle) anebo v zahraničí - Army House of Culture v polské Legnici. V Divadle v Dlouhé se podílel na inscenacích Racek, Sen v červeném domě a Dopisy Olze

Spolupracuje s řadou dalších zajímavých tvůrců. Navrhl scénografie pro Jana Kodeta (Čarodějův učeň a Malá mořská víla v ND Praha), Jiřího Adámka (Tiká, tiká, politika nebo Evropané v NoD Roxy, Po sametu v ND Praha), Jiřího Nekvasila (Perikles v Klicperově divadle HK), Davida Drábka (Podivuhodné cesty Julese Verna v ND Praha, Unisex v Klicperově divadle HK) anebo přední taneční soubor DOT504 (Muh hunt a Perfektní den), Cirk La Putyka (Dolls) a také pro Lenku Vágnerovou (Gossip v La Fabrice, Robin Hood v Divadle Minor). Věnuje se i vlastní autorské divadelní tvorbě (experimentální projekty Pollygone a Údolí).

OCENĚNÍ

Cena divadelní kritiky za scénografii roku 2016 (Pěna dní Borise Viana v Klicperově divadle Hradec Králové)

Za projekt Bouda III v ND Praha (I. Klestilová: Hrdinové) byl v roce 2006 nominován na Cenu Alfréda Radoka v kategorii scénografie roku.

Při zkoušení inscenace Mistr a Markétka vznikl s Jakubem Kopeckým rozhovor v rámci podcastové minisérie Nikdy se nepouštějtě do řeči s neznámými lidmi! Poslouchejte zde nebo v podcastových aplikacích  Spotify / iTunes / PodBean.