Divadlo v Dlouhé, Dlouhá 727/39, 110 00 Praha 1

Pokladna je otevřena ve všední dny od 12 do 19 hod. a dvě hodiny před začátkem představení, pokud se hraje o víkendu či ve svátek.

NOVINKY DO VAŠEHO E-MAILU

Sen v červeném domě

SKUTR a kol.

1.15 h bez pauzy Velký sál

Sen v červeném domě

Režie . SKUTR   Scéna Jakub Kopecký   Kostýmy Simona Rybáková   Hudba Jan Vondráček   Asistentka režie Zuzana Kolomazníková

Autorská inscenace tandemu SKUTR inspirovaná literárními texty, filmy i hudbou, a především vzpomínkami a zážitky všech zúčastněných.

Sen v červeném domě už na jevišti neuvidíte, derniéra se odehraje odvysíláním záznamu ve čtvrtek 20. května 2021.

VSTUPENKY NA ON-LINE DERNIÉRU

Červený dům je prostor. V tomto místě se ocitáme my, naše vzpomínky, myšlenky, ale i postavy dávných příběhů. Přicházíme ohmatat prostor červeného domu. Přicházíme, odcházíme a něco nalézáme po předešlých a něco zas zanecháváme následujícím.

Svou druhou inscenaci v Dlouhé připravil režijní tandem SKUTR.

Po Čechovově Rackovi se tentokrát Lukáš Trpišovský a Martin Kukučka vydali cestou autorského divadla, kde na začátku zkoušení byla daná jen témata a inscenace se rodila v průběhu zkoušek. Nebyl hotový scénář, jen inspirace různými literárními texty (např. Čtyři kvartety T. S. Eliota), ale také filmy či hudbou, a rovněž vzpomínkami a zážitky všech zúčastněných. SKUTR má s tímto způsobem práce bohaté zkušenosti (Bouře, 8-polib prdel kosům, Spiegel im spiegel, Neograničene linije), členové souboru méně.

Název Sen v červeném domě odkazuje ke stejnojmennému slavnému čínskému románu z poloviny 18. století, z něhož si ovšem bere jen základní inspiraci prostorem, v němž se prolíná minulost, přítomnost i budoucnost, příběhy, myšlenky i rekvizity postav žijících i těch, které nás již opustily. Prostor na hranici odchodu, kde se život zastavil, zatímco venku běží dál. Prostor, kterým procházíme a sdílíme jej s našimi blízkými. Prostor setkání se sebou samými. Jedním z hlavních témat je paměť a historie, naše osobní i kolektivní.

Tvar na pomezí divadla a koncertu dává velký prostor hudbě, kterou v průběhu zkoušení složil Jan Vondráček.

Videoklip k písni Modrý hory

Fotografie v tiskové kvalitě

Rozhovor se SKUTRy na Aktuálně.cz

Rozhovor se SKUTRy na kulturio.cz

Záznam představení na Dramox.cz

V představení se v souladu s autorským uměleckým záměrem kouří (cigareta na jevišti je dle vyjádření Ministerstva zdravotnictví rekvizitou). Pro jevištní efekt je také používán kouřostroj.

zobrazit více

Účinkují

Magdalena Zimová Lyžařka
Marie Poulová Malá mořská víla
Klára Sedláčková-Oltová Panenka s ustřiženou řasou
Jan Vondráček Čupr Lojzíček
Tomáš Turek Hardwareista – Softwareista
Jan Meduna Medvěd
Pavel Neškudla Tv-Boy
Ondřej Rychlý Zajíček

Fotogalerie Recenze Ceny vstupenek

Aktuální počet repríz 26 Premiéra 11. 9. 2018 Vhodné Od 15 let Sdílet

Ceny vstupenek

Jednotné vstupné 350 Kč, sleva student/senior 260 Kč, předplatné I. zóna