Divadlo v Dlouhé, Dlouhá 727/39, 110 00 Praha 1

Pokladna je otevřena ve všední dny od 12 do 19 hod. a dvě hodiny před začátkem představení, pokud se hraje o víkendu či ve svátek.

NOVINKY DO VAŠEHO E-MAILU

Jana Hanušová

Jana Hanušová

Jana Hanušová (roz. Vašáková) se narodila roku 1962 v Praze, studovala Taneční konzervatoř a humanitní gymnázium, na Hudební fakultě pražské AMU absolvovala obor taneční pedagogika. Jako tanečnice spolupracovala s řadou pražských divadel, v letech 1974–1989 zejména s Národním divadlem v Praze (činohra, balet i opera), byla v angažmá v souboru Baletu Československé televize, tančila ve filmech (např. Amadeus Miloše Formana).

Jako asistentka profesora Františka Bonuše se zúčastnila zahraničních festivalů v Dánsku, Anglii, Francii a USA. Od roku 1999 pracuje jako choreografka především v činoherních divadlech, operetě a muzikálu (Divadlo v Řeznické, Hudební divadlo Karlín, Městská divadla pražská, Divadlo na Vinohradech, Divadlo pod Palmovkou, Divadlo Na zábradlí, Divadlo Na Fidlovačce, Divadlo J. K. Tyla v Plzni a další).

Její choreografie jsou žádané také v televizi, ve filmu i v reklamě. Spolupracovala s mnoha režiséry, namátkou s Hanou Burešovou, Petrem Kracikem, Milanem Schejbalem, Oto Ševčíkem, Jiřím Menzlem, Petrem Svojtkou, Ondřejem Havelkou a také velmi často (a ráda!) se svým manželem Miroslavem Hanušem (v Divadle v Dlouhé spolupracovali například na inscenacích Hovory na útěku nebo Tajný deník Adriana Molea ve věku 13 a 3/4). 

Je spoluzakladatelkou originálního pohybového divadla Veselé skoky. V současné době je docentkou katedry činoherního divadla DAMU, kde vyučuje tanec, step a jevištní pohyb.