Divadlo v Dlouhé, Dlouhá 727/39, 110 00 Praha 1

Pokladna je otevřena ve všední dny od 12 do 19 hod. a dvě hodiny před začátkem představení, pokud se hraje o víkendu či ve svátek.

NOVINKY DO VAŠEHO E-MAILU

Dlouhá cesta ke svobodě I.

Divadelní kavárna - nečíslováno

Dlouhá cesta ke svobodě I.

Scénář a režie . SKUTR   Výběr hudby Jan Vondráček   Text Václav Havel

Divadelně komponovaný diskusní večer na téma „Proč nám chybí Václav Havel?“

Jediné uvedení 6. února v 19 h v divadelní kavárně

Druhý debatní večer na téma dnešního stavu médií tištěných i elektronických připravují na 1. května Hana Burešová a Štěpán Otčenášek ve spolupráci s Revolver revue.

V rámci výročí třiceti let od Sametové revoluce připravilo Divadlo v Dlouhé několik komponovaných diskusních večerů. První z nich se vztahujet k inscenaci Dopisů Olze a osobě Václava Havla. Politicky-filozofická diskuse odrážející se od osobnosti Václava Havla k dnešním aktuálním společensko-kulturním tématům bude prokládána úryvky textů Václava Havla a písněmi.

Hosty večera jsou režisérka Tereza Nvotová a Mons. Václav Malý, hrají, zpívají a čtou herci Divadla v Dlouhé a hosté: Anna Fialová, Magdalena Zimová, Sebastian Jacques, Jan Meduna, Ondřej Rychlý, Tomáš Turek, Jan Vondráček a Vojtěch Vondráček, uvádí Lukáš Trpišovský.


Diváci tak budou mít možnost zažít Divadlo v Dlouhé opět jinak. Intimně. Pospolu. V rozpravě. Zkrátka na úrovni sametově.

První komorní debatní večer s živou hudbou a zajímavými hosty se v divadelní kavárně uskuteční ve středu 6. února 2019 od 19 hodin jako součást Festivalu 13+.

Impulsem k dlouhodobému projektu Dlouhá cesta ke svobodě se stala významná výročí – letošní „osmičková“ a zejména blížících se třicet let od listopadu 1989. Hlavním tématem je dlouhá a nikdy nekončící cesta ke svobodě, k suverenitě, důstojnosti… A nejde jen o svobodu politickou, ale také o svobodu vyjádření, svobodu vnitřního světa člověka. O nekonečnou cestu, kterou absolvujeme jako společnost i jako jednotlivci, tady a teď. První inscenací, kterou od začátku uvádíme pod touto hlavičkou, jsou Dopisy Olze, následovat budou další premiéry letošní sezony. Po Novém roce pak chystáme i jednorázové komorní večery na aktuální témata, doprovázené hudbou a otevřené diskusi všech zúčastněných. Další informace o Dlouhé cestě ke svobodě a celé sezoně 2018/19 si můžete přečíst v rozhovoru s uměleckým vedením Divadla v Dlouhé, které od loňské sezony tvoří dva tvůrčí tandemy: režijně-dramaturgická dvojice Hana Burešová a Štěpán Otčenášek a režijní duo SKUTR, tedy Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský.

zobrazit více

Účinkují

Tereza Nvotová, Václav Malý, Anna Fialová, Magdalena Zimová, Sebastian Jacques, Jan Meduna, Ondřej Rychlý, Tomáš Turek, Jan Vondráček, Vojtěch Vondráček

Aktuální počet repríz 1 Sdílet