Dlouhá cesta ke svobodě I

Divadelní kavárna - nečíslováno vstupenky

Dlouhá cesta ke svobodě I

Scénář a režie . SKUTR

Divadelně komponovaný diskusní večer na téma „Proč nám chybí Václav Havel?“

Jediné uvedení 6. února v 19 h v divadelní kavárně

V rámci výročí třiceti let od Sametové revoluce připravilo Divadlo v Dlouhé několik komponovaných diskusních večerů. První z nich se bude vztahovat k inscenaci Dopisů Olze a osobě Václava Havla. Politicky-filozofická diskuse odrážející se od osobnosti Václava Havla k dnešním aktuálním společensko-kulturním tématům bude prokládána úryvky textů Václava Havla a písněmi. Mezi hosty moderátorky večera režisérky Terezy Nvotové budou na jedné straně mladí herci Ondřej Rychlý a Tereza Voříšková, na straně druhé pak jeden z hlavních „mužů Listopadu“ Mons. Václav Malý.

Diváci tak budou mít možnost zažít Divadlo v Dlouhé opět jinak. Intimně. Pospolu. V rozpravě. Zkrátka na úrovni sametově.

První komorní debatní večer s živou hudbou a zajímavými hosty se v divadelní kavárně uskuteční ve středu 6. února 2019 od 19 hodin jako součást Festivalu 13+.

Impulsem k dlouhodobému projektu Dlouhá cesta ke svobodě se stala významná výročí – letošní „osmičková“ a zejména blížících se třicet let od listopadu 1989. Hlavním tématem je dlouhá a nikdy nekončící cesta ke svobodě, k suverenitě, důstojnosti… A nejde jen o svobodu politickou, ale také o svobodu vyjádření, svobodu vnitřního světa člověka. O nekonečnou cestu, kterou absolvujeme jako společnost i jako jednotlivci, tady a teď. První inscenací, kterou od začátku uvádíme pod touto hlavičkou, jsou Dopisy Olze, následovat budou další premiéry letošní sezony. Po Novém roce pak chystáme i jednorázové komorní večery na aktuální témata, doprovázené hudbou a otevřené diskusi všech zúčastněných. Další informace o Dlouhé cestě ke svobodě a celé sezoně 2018/19 si můžete přečíst v rozhovoru s uměleckým vedením Divadla v Dlouhé, které od loňské sezony tvoří dva tvůrčí tandemy: režijně-dramaturgická dvojice Hana Burešová a Štěpán Otčenášek a režijní duo SKUTR, tedy Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský.

zobrazit více

Účinkují

Tereza Nvotová, Václav Malý, Tereza Voříšková, Anna Fialová, Ondřej Rychlý, Sebastian Jacques, Jan Vondráček, Tomáš Turek, Magdalena Zimová, Jan Meduna, a další

Aktuální počet repríz 1 Sdílet