Divadlo v Dlouhé, Dlouhá 727/39, 110 00 Praha 1

Pokladna je otevřena ve všední dny od 12 do 19 hod. a dvě hodiny před začátkem představení, pokud se hraje o víkendu či ve svátek.

NOVINKY DO VAŠEHO E-MAILU

SKUTR .

SKUTR .

Režijní duo SKUTR tvoří Martin Kukučka (1979) a Lukáš Trpišovský (1979), kteří se potkali na studiích na pražském DAMU. Inscenace SKUTRu se představily na mnoha prestižních festivalech v Evropě a Asii. Např. na festivalu Fringe ve skotském Edinburghu absolvovala jejich inscenace Plačky 22 repríz a byla nominována na Total Theatre Award.

Věnují se autorské tvorbě, režii opery, tanečních inscenací, činohry, cirkusu a dalších divadelních žánrů pro české i evropské scény jako Národní divadlo v Praze, Brně i Ostravě, Aalto-Musiktheater Essen, Hellerau Dresden, Slovenské národné divadlo v Bratislavě, Divadlo Archa, Divadlo v Dlouhé, HaDivadlo, Divadlo Na zábradlí, Klicperovo divadlo, Astorka Korzo 90, WTL Wroclaw, Lubuski Teatr, Otáčivé hlediště Český Krumlov nebo Letní shakespearovské slavnosti ad.

Za svou tvorbu získali několik cen, z nichž nejvýznamnější jsou Cena Divadelních novin 2015 za nejlepší taneční inscenaci roku (Walls & Handbags), Cena Grenouille 2017 za inscenaci Pěna dní, Grand Prix na Mezinárodním festivalu studentského divadla FIST v Bělehradě 2007 (za Ráj srdce labyrint světa), Grand Prix Balet 2014 za balet Čarodějův učeň, nominace za Kytici na inscenaci roku Ceny divadelní kritiky (2019), Cena Evalda Schorma a Cena Josefa Hlávky.

V letech 2016–2022 byli členy uměleckého vedení Divadla v Dlouhé.

Rozhovory s oběma SKUTRy najdete např. na Aktuálně.cz, kulturio.cz či v archivu pořadu Divadlo žije a také v rozhovoru s uměleckým vedením Divadla v dlouhé.