Nominace a ceny ve výročních anketách a na festivalech

Nominace a ceny ve výročních anketách a na festivalech

V odborných i diváckých anketách o nejlepší divadelní počiny roku 2017 se objevily všechny naše vloni uvedené tituly...

Lucerna se stala Inscenací roku v Cenách divadelní kritiky i v redakční volbě portálu i-divadlo.cz, kde byla oceněna i scénografie Davida Marka. Eva Hacurová se stala Talentem roku a Divadlo v Dlouhé bylo druhé v kategorii Divadlo roku (Ceny divadelní kritiky). V divácké anketě na i-divadlo.cz se Divadlo v Dlouhé stalo nejoblíbenějším divadlem roku a Lucerna byla první mezi činoherními inscenacemi (druhá celkově). Hlasy divadelních kritiků v obou anketách získaly Hovory na útěku i Racek, Eva Hacurová za Kněžnu v Lucerně, Klára Sedláčková-Oltová za Arkadinovou a Marie Poulová za Zarečnou v Rackovi, Miroslav Hanuš za texty písní k  Hovorům na útěku, Jakub Kopecký za scénu a Petr Kaláb za hudbu k Rackovi, David Marek za scénu k Lucerně, Magdalena Zimová za čtyři mužské postavy v Muži sa minuli, Martin Matejka za Adriana Molea.

Tajný deník Adriana Molea ve věku 13 a ¾ získal hlavní cenu Komedie roku na GRAND Festivalu smíchu v Pardubicích.

V nominacích se objevila i poslední společná inscenace Jana Borny a Miroslava Hanuše Hovory na útěku, která měla premiéru v prosinci 2016: oba režiséři byli v širší nominaci na Cenu Divadelních novin a Miroslav Hanuš byl za texty písní nominován v redakční volbě portálu i-divadlo.cz.

Úspěchy zaznamenali naši členové i hosté také mimo divadlo - Helena Dvořáková získala Cenu Thálie za nejlepší herecký výkon v rozhlasové hře (za roli paní Lemarchandové v dramatu Hilda), Petra Špalková, která hraje Klytaiméstru v Élektře, se stala držitelkou Českého lva za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli (Bába z ledu). Simona Rybáková, která navrhovala kostýmy pro Racka a připravuje i další inscenaci SKUTRu Sen v červeném domě, získala Českého lva za nejlepší kostýmy (Milada). Za hudbu k filmu Milada byl nominován Aleš Březina, který je autorem scénické hudby k Élektře.

popup