Divadlo v Dlouhé, Dlouhá 727/39, 110 00 Praha 1

Pokladna je otevřena ve všední dny od 12 do 19 hod. a dvě hodiny před začátkem představení, pokud se hraje o víkendu či ve svátek.

NOVINKY DO VAŠEHO E-MAILU

Petra Špalková

Petra Špalková

Petra Špalková, která nyní hraje Klytaiméstru v Élektře, se na jevišti Divadla v Dlouhé neobjevuje poprvé. Už v roce 1997 hrála roli Klaudie Chauchatové v inscenaci J. A. Pitínského Kouzelný vrch podle stejnojmenného románu Thomase Manna. Za tuto roli byla nominována na Cenu časopisu Svět a divadlo za ženský herecký výkon roku (2. místo) a získala cenu v kategorii Talent roku, stejně jako Cenu Thálie pro činoherce do 33 let.

Petra Špalková pochází z Brna, od malička byla členkou dětského studia Divadla na provázku, stejně jako její bratr Jakub. Ten později, po absolvování DAMU, spoluzaložil divadelní spolek Kašpar, v němž Petra také hrála. Od roku 1996 byla členkou pražského Činoherního klubu, od roku 2005 je v angažmá v Národním divadle. V letech 2001–2006 učila na Pražské konzervatoři.

Petra Špalková hrála v řadě filmů i televizních projektů (např. filmy Šeptej, Marta, Smradi, Václav, Jako nikdy, Bába z ledu, Po strništi bos; seriály Zdivočelá země, Četnické humoresky, Krev zmizelého, Pustina). Je držitelkou dvou Českých lvů (za role ve filmech Jako nikdy a Bába z ledu).

Současné role

Klytaiméstra Élektra