Aktuality

Aktuality

Předprodej na září

Předprodej vstupenek na září začne v pátek 1. června ve 12 hodin v pokladně i na internetu.

Nakládání s osobními údaji v Divadle v Dlouhé

Zpracování osobních údajů jsme přizpůsobili platnému nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) z 27. dubna 2016 č. 2016/679. Zásady ochrany osobních údajů v Divadle v Dlouhé najdete zde.

Fotografie ze zkoušky Snu v červeném domě

Novinku tandemu SKUTR Sen v červeném domě uvedeme poprvé už 8. června (oficiální premiéra bude 11. září). Ve fotogalerii se můžete podívat na fotografie ze zkoušky této autorské inscenace.

Divadlo v Dlouhé hledá pokladní

Požadujeme: středoškolské vzdělání ukončené maturitou, výborné komunikační schopnosti, zájem o divadlo, spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost, časovou flexibilitu, odolnost vůči stresu, základní znalost práce na PC. Praxe na obdobné pozici a znalost prodejního systému Colosseum výhodou.

Nástup 20. 8. 2018. Více informací zde

Helena Dvořáková s Pavlem Tesařem získali cenu za audioknihu roku

Helena Dvořáková a Pavel Tesař za nahrávku čtyř CD Nebojte se klasiky (vydal Radioservis), získali 1. místo v soutěži Audiokniha roku 2017 v kategorii "mluvené slovo mimo kategorie".Gratulujeme!

Pořad o našem divadle v Českém rozhlase

V neděli 13. května od 10.30 vysílala stanice ČRo Dvojka další díl pořadu Kdo by se divadla bál, který byl tentokrát věnován 22 letům našeho divadla. Záznam najdete v celodenním přehledu měsíc po odvysílání pořadu.

Zkoušíme Sen v červeném domě

Svou druhou inscenaci v Dlouhé právě zkouší režijní tandem SKUTR. Po Čechovově Rackovi se tentokrát Lukáš Trpišovský a Martin Kukučka vydali cestou autorského divadla, kde na začátku zkoušení jsou daná jen témata a inscenace se rodí v průběhu zkoušek.

Předprodej na červen 2018

Předprodej vstupenek na červen začal v pondělí 23. dubna.

Skončil 20. ročník festivalu Dítě v Dlouhé

V neděli 22. dubna koncertem písní z rodinných inscenací Divadla v Dlouhé skončil 20. ročník festivalu Dítě v Dlouhé. Držitelem Ceny Vojty Šálka, udělované na základě hlasování diváků, se stala inscenace Bruncvík aneb Jak lev do znaku přišel v podání Jihočeského divadla z Českých Budějovic (scénář a režie Jiří Jelínek). Odbornou Cenu Dítko, kterou od roku 2016 udělují studenti Divadelní vědy FF UK Divědové, získaly letos rovnou dvě inscenace - Pozor, děti, přijela k nám pouť! mosteckého Divadla rozmanitostí (režie Jiří Ondra) a Bílý tesák Divadla DRAK z Hradce Králové (scénář, režie a dramaturgie Jakub Vašíček a Tomáš Jarkovský). Odůvodnění tohoto rozhodnutí najdete zde a reflexi všech festivalových představení na blogu Divědů.