Aktuality

Aktuality

Máme dvě Ceny divadelní kritiky!

Lucerna se stala Inscenací roku 2017 a Eva Hacurová získala Cenu divadelní kritiky jako Talent roku!

Rušíme Dating v osmi 20. března

Z provozních důvodů musíme zrušit představení Dating v osmi v úterý 20. března. Vstupenky zakoupené v pokladně vraťte, prosíme, tamtéž nejpozději do 29. března. Děkujeme za pochopení

Divadlo v Dlouhé se připojuje ke studentské výzvě #VyjdiVen

Divadlo v Dlouhé se připojuje k výzvě #VyjdiVen a výstražné stávce studentstva ve čtvrtek 15. března ve 12:00. Text výzvy, apelující na dodržování ústavních zvyklostí a demokratických hodnot, budete moci podepsat mezi 12:00 a 12:30 také u hlavního vchodu do divadla, následně bude organizátory předán senátorům a do kanceláře prezidenta republiky.

Lucerna vyhrála redakční volbu ankety i-divadlo.cz;

Součástí velké výroční ankety portálu i-divadlo.cz je vedle hlasování diváků také redakční volba, a v ní se nejlepší činoherní inscenací roku 2017 stala naše Lucerna, která získala i cenu za scénografii Davida Marka.

Nominace na Ceny divadelní kritiky

V nominacích na Ceny divadelní kritiky (dříve Ceny Alfréda Radoka) máme naději ve třech kategoriích: Inscenace roku - LucernaDivadlo roku a Talent roku - Eva Hacurová.

Výsledky výroční ankety portálu i-divadlo.cz

Divadlo v Dlouhé se stalo NEJOBLÍBENĚJŠÍM DIVADLEM ROKU 2017 dle hlasování diváků na i-divadlo.cz. LUCERNA je první mezi činoherními inscenacemi (druhá celkově) a MARTIN MATEJKA jako Adrian Mole pátý mezi mužskými hereckými výkony v činohře (osmý celkově). Celou anketu najdete zde.

Předprodej na duben 2018

Předprodej vstupenek na duben - včetně představení 20. ročníku festivalu Dítě v Dlouhé - začal ve středu 21. února

Smutná zpráva

17. února náhle zemřela paní Květuše Seinerová, která byla mnoho let naší garderobiérkou. Mohli jste ji občas vidět i na jevišti Divadla v Dlouhé v menších hereckých úkolech, například mezi turisty ve Lháři.

Klub patronů v zákulisí divadla

V neděli 18. února se patroni vypravili do zákulisí Divadla v Dlouhé v doprovodu našich herců.

Tajný deník se stal Komedií roku!

Tajný deník Adriana Molea ve věku 13 a ¾ se stal Komedií roku 2017 na právě skončeném GRAND Festivalu smíchu v Pardubicích, když získal nejlepší celkové hodnocení v součtu verdiktů odborné a studentské poroty i v hlasování diváků.

popup