Divadlo v Dlouhé, Dlouhá 727/39, 110 00 Praha 1

Pokladna je do odvolání ZAVŘENÁ.

NOVINKY DO VAŠEHO E-MAILU

Aktuality

Aktuality

Mikuláš z Dlouhé

Bojíte se, že letos přijdete o setkání s Mikulášem? Nezoufejte, máme pro vás řešení, dokonce dvě. V sobotu 5. prosince přesně v 17 hodin Mikuláš s andělem a čertem pozdraví všechny děti i jejich dospělé on-line na našem Facebooku a YouTube. Pro ty, kdo by dali přednost exkluzivnímu soukromému rozhovoru se světcem a jeho společníky, jsme připravili akci Volá Mikuláš! Maximálně desetiminutový videohovor získáte koupí vstupenky a domluvou detailů s naší produkcí. Předprodej začíná 27. 11. v 19 hodin.

Čteme Malou vánoční povídku

Když letos nemůžeme hrát inscenaci Jak jsem se ztratil, rozhodli jsme se přečíst její předlohu, knihu Ludvíka Aškenazyho Malá vánoční povídka. Čtení na pokračování jsme mohli natočit díky laskavému svolení držitelů autorských práv a první z pěti dílů uvedeme v premiéře již v neděli 29. 11. Další díly pak každou další adventní neděli a naposledy na Štědrý den, vždy v 15 hodin na našem Facebooku a YouTube. Přehrát si je budete moci samozřejmě i později, ale pouze do konce letošního roku.
Ke sledování čtení vás zvou Pavel Tesař a Jan Vondráček.

Výběrové řízení na dodání osobního automobilu

Divadlo v Dlouhé vypisuje veřejnou zakázku malého rozsahu s názvem Pořízení osobního automobilu kombi. Výzva je vyhlášena dne 25. 11. 2020, uzávěrka je stanovena na 4. 12. 2020 v 15 hodin.
Plné znění výzvy naleznete v příloze. Další informace a podklady: Petr Pištěk, vedoucí hospodářské správy, mail: petrpistek@divadlovdlouhe.cz, mobil: 604 884 494.

Druhý díl Krátkých hovorů z Dlouhé se věnuje Lucerně

Nabízíme vám druhý díl virtuálního setkání s tvůrci, tentokrát o Jiráskově Lucerně. Na jevišti Divadla v Dlouhé jsme se sešli s režisérkou Hanou Burešovou, dramaturgem Štěpánem Otčenáškem a Arnoštem Goldflamem, který hraje vodníka Ivana. Lucerna měla premiéru v březnu 2017, a kdyby nebylo zákazu hraní, čekala by ji brzy 60. repríza. I s obrazem si setkání můžete pustit na našem Facebooku a YouTube, audioverzi v naší podcastové knihovně.

První díl Krátkých hovorů z Dlouhé byl o Dopisech Olze

Naše první virtuální setkání s tvůrci Krátké hovory z Dlouhé se věnovalo inscenaci Dopisy Olze v režii tandemu SKUTR, které měly premiéru 17. listopadu 2018. A od 17. listopadu 2020 vám toto setkání s Lukášem Trpišovským a Janem Vondráčkem nabízíme na našem Facebooku a YouTube. Audioverzi si můžete poslechnout v naší podcastové knihovně.

Divadlo zůstane zavřené až do konce roku 2020

Vážení diváci,
po domluvě se zřizovatelem a s ostatními městskými divadly rušíme i celý původní program na prosinec a pokračujeme ve zkoušení a v tvorbě virtuálního programu. Produkční tým divadla vymýšlí a ve spolupráci se souborem připravuje jednorázové akce i seriály, živé vysílání i čtení na pokračování. Většina akcí je veřejně přístupná, na několik vybraných se prodávají vstupenky či dobrovolné vstupenky. Novinkou je Stovka, „poukaz na lepší časy“, který můžete využít už nyní na on-line programy či nákup zboží, nebo později ke koupi vstupenek, anebo také nikdy, tj. nechat jeho hodnotu divadlu. Co konkrétně pro vás do konce roku chystáme, se dočtete dále…

Vracení vstupenek a prodloužení platnosti poukázek a kuponů

Vážení diváci,
po dohodě se zřizovatelem jsme zrušili program až do konce roku 2020. Vstupenky za zrušená představení zůstávají většinou v platnosti, konkrétní NÁHRADNÍ TERMÍNY vám nabídneme, až se budeme moci spolehnout, že se začne opět hrát. Nechceme vás vystavovat několikanásobnému přesouvání termínu a další nejistotě

Pavel Neškudla v Českém rozhlase

Pavel Neškudla byl hostem Aleny Zárybnické, celý rozhovor o divadle, filmu i truhlařině si můžete pustit v naší podcastové knihovně nebo na stránkách Českého rozhlasu.

Rušíme celý listopadový program

Vážení diváci,
po dohodě se zřizovatelem jsme spolu s ostatními městskými divadly zrušili program do konce listopadu. Informace o platnosti či vracení vstupenek na zrušená představení najdete zde, alternativní listopadový program následuje...

Nehrajeme, ale zatím stále zkoušíme!

Premiéru inscenace Jana Nebeského Vytržení panny z Barby, kterou připravujeme v koprodukci se spolkem JEDL, jsme museli už potřetí odložit a hledáme pro ni termín v lednu 2021. Do té doby si o inscenaci můžete udělat představu na základě ukázky ze zkoušení, rozhovorů se scénografkou Janou Prekovou nebo herečkou a autorkou dramatizace Lucií Trmíkovou.