Aktuality

Aktuality

Předprodej na květen 2019

Předprodej vstupenek na květen začal ve středu 20. března ve 12 hodin v pokladně i na internetu.

Nejoblíbenější divadlo a nejlepší herecký výkon

Stali jsme se nejoblíbenějším divadlem roku 2018 ve velké výroční anketě i-divadla a Eva Hacurová za titulní roli v Élektře získala prvenství v kategorii Nejlepší ženský herecký výkon roku.

Élektra v nominacích na Ceny divadelní kritiky

Aleš Březina byl za hudbu k Élektře nominován na Cenu divadelní kritiky (dříve Cena Alfréda Radoka).

Předprodej na duben 2019

Předprodej vstupenek na duben začal ve středu 20. února ve 12 hodin v pokladně i na internetu.

Fotografie a recenze nové inscenace Romeo, Julie a tma

Fotografie Martina Špeldy z nové inscenace Hany Burešové Romeo, Julie a tma najdete ve fotogalerii, odkazy na recenze v detailu titulu.

Skončil Festival 13+

V pondělí 11. února 2019 skončil 10. ročník nesoutěžní divadelní přehlídky pro mladé publikum Festival 13+. Program zahrnoval devět představení, která vidělo 2 423 převážně mladých diváků, návštěvnost přesáhla 90%. Většinu představení přivezla mimopražská profesionální divadla – z Plzně přijelo Divadlo Alfa (Alfa farma), z Mostu Městské divadlo (Homevideo) i Divadlo rozmanitostí (Bez keců a bez autorit), z Ústí nad Labem Činoherní studio (451 stupňů Fahrenheita), z Brna Divadlo Polárka (Vnitřní nepřítel) a z Ostravy Divadlo Petra Bezruče (#nejsemrasista_ale).

Únor v Dlouhé

Přehled mimořádných akcí měsíce února

Smutná zpráva

28. ledna zemřela paní Jaroslava Vališová, která byla mnohaletou oporou našich herců jako citlivá a pohotová nápovědka. Jistila je z portálu ještě v prosinci minulého roku, ve věku požehnaných 88 let.

Režisérka Hana Burešová získala Cenu Genia smíchu

Režisérka Hana Burešová získala Cenu Genia smíchu na 19. ročníku GRAND Festivalu smíchu v Pardubicích, a to za „mnohaletou dramaturgicko-režijní péči o čistotu komediálního žánru
a nacházení adekvátního jevištního života nejrůznějších textů“. Předání ceny proběhlo v rámci slavnostního galavečera v pondělí 28. ledna, kdy však Hana Burešová měla první generální zkoušku připravované inscenace Romeo, Julie a tma. Sochu akademického sochaře Petra Nováka z Jaroměře za ni proto přebral průvodce večerem (a autor jeho scénáře) Miroslav Hanuš. Na se můžete podívat v iVysílání České televize.

Mimořádná nabídka - vstupenky na premiéru

Zcela mimořádně vám nabízíme možnost koupit vstupenky na premiéru inscenace Romeo, Julie a tma, která je jinak zadaná pouze pro premiérové hosty.Vstupenka v ceně 600 Kč opravňuje zároveň ke vstupu na společenské setkání s pohoštěním ve foyer divadla.