Divadlo v Dlouhé, Dlouhá 727/39, 110 00 Praha 1

Od 17. 5. 2021 je pokladna otevřena ve všední dny od 12 do 19 hod. a 2 hodiny před začátkem představení, pokud se hraje o víkendu či ve svátek.

NOVINKY DO VAŠEHO E-MAILU

Aktuality

Aktuality

Předprodej na září

Předprodej vstupenek na září zahájíme v pondělí 21. června ve 12 hodin v pokladně i na webu.

Hostem nové Dlouhé chvíle je Eva Hacurová

Eva Hacurová je v podcastu Dlouhá chvíle už skoro jako doma, ale doposud jen coby spolumoderátorka Štěpánky Fingerhutové. Tentokrát se stane hlavním hostem a povídání se bude točit kromě divadla převážně okolo zvířat – psi, krávy, králíci, koťata, tygři… a to i v nečekaných souvislostech! 
Jak se učila tančit burlesku? Co točila s Honzou Prušinovským? Kde jsou Vrahovice? Jak líbá Marek Němec? A co to nalezené koťátko?! 
Poslouchejte nový díl podcastu Dlouhá chvíle v aplikacích  Spotify / iTunes / PodBean či v naší podcastové knihovně. A klidně nám pak napište na podcast@divadlovdlouhe.cz.

Koncertní verze Kabaretu Kainar – Kainar

Posledním on-line programem, který jsme pro vás v letošní sezoně natočili, je koncertní verze Kabaretu Kainar – Kainar. Pod názvem Pár dobrejch fláků ji vysíláme pouze dvakrát: 16. a 20. června, vždy od 20 hodin. Vstupenky koupíte na GoOut.net, pro představu, jak taková koncertní verze vypadá, si pusťte ukázku. Celý Kabaret zůstává v repertoáru, ale jako exkluzivní komorní titul se hned tak do programu nedostane...

VSTUPENKY NA KAINARA

Virtuální prohlídka Divadla v Dlouhé

Ať už naše divadlo znáte a chcete si je připomenout, nebo jste u nás ještě nebyli a chcete vědět, co vás čeká, máte novou možnost: prohlédněte si Divadlo v Dlouhé na Google mapách. Street view vás zavede do všech diváckých prostor a dokonce i na jeviště!

Élektra ve virtuální realitě

Od pondělí 14. června můžete v projektu Brejlando vidět ve 3D brýlích také naši inscenaci Élektra. Antické drama v režii Hany Burešové bylo natočeno 360° kamerou, takže se jako jeho jediný divák ocitnete uprostřed příběhu, završujícího spletitou a krvavou historii rodu Átreovců. Střet Élektry (Eva Hacurová) s Klytaiméstrou (Petra Špalková) a dalšími postavami budete moci sledovat z bezprostřední blízkosti. V ceně vstupenky, kterou koupíte na GoOut, je i zapůjčení 3D brýlí a jejich distribuce, od níž se odvíjí cena (299 nebo 599 Kč).

Se vstupenkou získáte v létě vždy něco navíc

V rámci letošní mimořádné Letní sezony jsme pro vás domluvili řadu výhod v podnicích v pasáži a okolí divadla. Některé z nich platí už od začátku června, takže si například ve vinotéce U Mouřenína (hned vedle hlavního vchodu do divadla) můžete po předložení vstupenky do Divadla v Dlouhé dát skleničku vína za speciální cenu. V divadelní nabídce je alsaský tichý Ryzlink, perlivý Crémant a červený Corbiéres. Vinotéka má otevřeno denně kromě neděle od 14 do 21 hodin, takže sklenku si můžete dát před představením či o přestávce, u kratších představení i po jeho konci.
Bonus pro diváky připravila už nyní i kavárna MyRaw, kde se vstupenkou dostanete k dortíku espresso, capuccino či sklenku vína zdarma.

V červnu čteme poslední tři pohádky K. J. Erbena

Tři červnové nedělní podvečery vám přinesou poslední tři pohádky ze sbírek K. J. Erbena. V neděli 6. června přečetl Miroslav Zavičár Rozum a Štěstí, o týden později Marie Turková Dobře tak, že je smrt na světě a v neděli 20. června celou sérii zakončíme posledním dílem: Filip Cíl přečte pohádku Jirka s kozú, a to v původním chodském nářečí, to si rozhodně nenechte ujít! Premiéra vždy v 18 hodin na našem Facebooku a YouTube, audioverze v podcastových aplikacích Spotify / iTunes / PodBean a naší knihovně.

Hostem další Dlouhé chvíle je Ondřej Rychlý

V 11. dílu podcastu Štěpánky Fingerhutové Dlouhá chvíle přišla řada na jejího kolegu Ondřeje Rychlého. Vypadalo to, že se budeme moci těšit na příjemný, veselý a zábavný díl… tématem byly „kultovky“…například seriál Přátelé… ale to by u spolu-moderátorského mikrofonu nesměla sedět  Marie Poulová… fanatická a neprůstřelná fanynka tohoto kultovního seriálu… Víc nelze prozradit, to musíte slyšet! Nový díl podcastu Dlouhá chvíle, který se tak nějak zvrtnul, najdete na všech podcastových platformách... A nezapomeňte soutěžit (detaily se dozvíte v podcastu) a odpovědi posílat do 10. června na podcast@divadlovdlouhe.cz. Drobná ochutnávka zde:

Zlatovláska už je k vidění i poslechu

Po Třech zlatých vlasech děda Vševěda v podání Jana Vondráčka tu máme další pohádku K. J. Erbena se zlatovlasou postavou: Zlatovlásku čte Klára Sedláčková-Oltová. K vidění jako vždy na našem Facebooku a YouTube, audioverze v podcastových aplikacích Spotify / iTunes / PodBean a v naší knihovně.

Od 24. května hrajeme naživo! Vstupenky již v prodeji.

Vážení diváci,
po nekonečně dlouhé době vás smíme zase pozvat do divadla!

Od 24. května hrajeme naživo a vstupenky na konec května a celý červen jsou již v prodeji on-line i v pokladně, která je otevřena od 12 do 19 hodin.
Do konce letošní sezony budeme pokračovat v kombinaci on-line vysílání a hraní naživo dle stávající situace (snížená kapacita, rozestupy, respirátory, testy/očkování/prodělaná nemoc ad., detailní hygienická opatření a pokyny k návštěvě divadla najdete zde).
Na červen jsme připravili devět on-line akcí a třináct živých představení v divadle. Vstupenky na on-line akce prodáváme pouze on-line, vstupenky na živé hraní on-line i v pokladně. Poslední červnová představení jsou zároveň prvními představeními mimořádné Letní sezony, v níž ve třech blocích na přelomu června a července, v polovině července a na přelomu srpna a září chystáme třináct představení. 

Doufáme, že se tentokrát vše podaří odehrát a těšíme se na vás v hledišti divadla i u vašich displejů.