Divadlo v Dlouhé, Dlouhá 727/39, 110 00 Praha 1

Pokladna je z důvodu nařízení vlády do 22. ledna 2021 ZAVŘENÁ.

NOVINKY DO VAŠEHO E-MAILU

Do nového roku s písní na rtech

Do nového roku s písní na rtech

Vážení a milí diváci, přátelé a příznivci Divadla v Dlouhé,
poslední okénko našeho adventního kalendáře ukrývalo premiéru nové autorské písně z domácí dílny Padají vločky, svět se mění (text Martin Matejka, hudba Milan Potoček). Také silvestrovský příspěvek Dlouhé do společného programu pražských městských divadel byl hudební a tvořil jej výběr písní z dvacítky inscenací, které ve svém domovském divadle nastudoval režisér Jan Borna. Pokud byste chtěli s naším divadlem trávit na začátku roku ještě více času, čtěte dále...

Těšíme se na vás v novém roce 2021 a pevně doufáme, že nás - ani vás - chuť zpívat nepřejde!

Můžete si proklikat všech 24 okének adventního kalendáře anebo si pustit třeba:


Původní písní jsme v červnu končili sezonu 2019/20 a věřili jsme, že Dlouhá žije! Martina Matejky a Jana Vondráčka bude poslední mimořádnou akcí letošního roku. Jak už víme, byla to planá naděje… Rok 2020 zasáhl dvě divadelní sezony způsobem, jaký jsme dosud nezažili, a můžeme jen doufat, že se k normálnímu způsobu hraní vrátíme dříve než v mimořádné letní sezoně 2021. Zrušili jsme už 242 představení a od poloviny března jsme nemohli hrát ani zkoušet v běžném režimu.

Zatím si netroufáme odhadnout, kdy se budete moci vrátit do hlediště, a proto pokračujeme v tvorbě on-line pořadů. Po 39 (!) akcích, které jsme uvedli v prosinci 2020, pracuje produkční tým divadla naplno na přípravě virtuálního programu na leden 2021, v němž je v tuto chvíli už 18 samostatných akcí. Přibližně polovina z nich bude ke zhlédnutí zdarma, druhá polovina za vstupné.

Celý lednový program zveřejníme po Novém roce, ale už teď můžeme prozradit, že bude pokračovat nedělní čtení pohádek i podcast Dlouhá chvíle a chystáme on-line podobu Festivalu 13+. Čeká nás také první on-line premiéra: komorní inscenace Mrk v divadelní i filmové režii Ondřeje Rychlého.

pf_2021_680c