Divadlo v Dlouhé, Dlouhá 727/39, 110 00 Praha 1

Pokladna bude od 10. 5. 2021 otevřena ve všední dny od 15 do 18 hod.

NOVINKY DO VAŠEHO E-MAILU

Krátké hovory z Dlouhé

Krátké hovory z Dlouhé

Setkání s režiséry, dramaturgy a herci vybraných inscenací, která se nekonají jako obvykle naživo v divadelní kavárně, ale ve virtuálním časoprostoru, do kterého jsme byli nuceni se uchýlit. Premiéra vždy v 19 hodin na YouTube a Facebooku, audioverze v naší podcastové knihovně a aplikacích Spotify / iTunes / PodBean.

  • 17. 11. 19.00 Dopisy Olze / Lukáš Trpišovský a Jan Vondráček

Datum zveřejnění našeho prvního virtuálního setkání s tvůrci není náhodné, stejně jako nebylo náhodné datum premiéry inscenace, o níž v tomto díle Krátkých hovorů bude řeč. Jde totiž o Dopisy Olze Václava Havla v režii tandemu SKUTR, které měly premiéru 17. listopadu 2018. O jejich vzniku, zkoušení i reprízování hovoří Lukáš Trpišovský a Jan Vondráček.

  • 24. 11. 19.00 Lucerna / Hana Burešová, Štěpán Otčenášek a Arnošt Goldflam

Druhý díl virtuálního setkání s tvůrci se věnuje Jiráskově Lucerně. Na jevišti Divadla v Dlouhé jsme se sešli s režisérkou Hanou Burešovou, dramaturgem Štěpánem Otčenáškem a Arnoštem Goldflamem, který hraje vodníka Ivana. Lucerna měla premiéru v březnu 2017, a kdyby nebylo zákazu hraní, čekala by ji brzy 60. repríza.

  • 1. 12. 19.00 Sonety / Lukáš Trpišovský, Marie Poulová a Ondtřej Rychlý

Na jevišti zavřeného divadla tentokrát o Shakespearových Sonetech v režii tandemu SKUTR. Lukáš Trpišovský, Marie Poulová a Ondřej Rychlý si povídali o tom, jak inscenace vznikala, jak se jim zkoušela i jak se jim v ní hraje. 

  • 15. 12. 19.00 Romeo, Julie a tma / Hana Burešová, Štěpán Otčenášek, David Marek a Pavel Neškudla

O nové dramatizaci slavné novely, funkci chóru v divadle i o tom, jak vytvořit neiluzivní jevištní prostor, v němž se rychlostí filmového střihu střídají různá dějiště. Režisérka Hana Burešová, dramaturg Štěpán Otčenášek, scénograf David Marek a herec Pavel Neškudla v zatím posledním dílu virtuálního setkání s tvůrci.

kratke hovory_680