Divadlo v Dlouhé, Dlouhá 727/39, 110 00 Praha 1

Pokladna je otevřena ve všední dny od 12 do 19 hod. a dvě hodiny před začátkem představení, pokud se hraje o víkendu či ve svátek.

NOVINKY DO VAŠEHO E-MAILU

Program festivalu Dítě v Dlouhé 2023

Program festivalu Dítě v Dlouhé 2023

Program 25. ročníku festivalu Dítě v Dlouhé tvoří deset představení pro děti již od dvou let věku a jejich dospělý doprovod. O zahajovacím víkendu 15.–16. dubna si můžete návštěvu divadla zpestřit i doprovodným programem. V sobotu si na odpolední představení Babička Červené Karkulky dnes slaví narozeniny! můžete koupit vstupenky i s prohlídkou zákulisí a v neděli bude pro všechny diváky Případu Edward připraven divadelní jarmark ve foyer (hodinu před a hodinu po představení).

Festival zahájí Naivní divadlo Liberec s inscenací Babička Červené Karkulky dnes slaví narozeniny! Původní loutková komedie Víta Peřiny pro děti i jejich dospělý doprovod je autorskou variací klasické pohádky o Červené Karkulce a vedle moderních loutkářských postupů tvůrčího týmu se dostalo ocenění i hereckému umění Antonína Týmala, který byl za roli lesního adjunkta nominován na Cenu Thálie.

V neděli dopoledne uvedeme Řeku, hravou inscenaci pro děti již od dvou let, ale i pro jejich starší sourozence, rodiče či prarodiče. Obrazivé vyprávění o vodě, řece, vodních tvorech, lidech na břehu a také o plynutí vody a času vzniklo pod hlavičkou produkčního studia Damúza. Nedělní odpoledne je určeno dětem od devíti let, pro které kladenské Divadlo Lampion pod názvem Případ Edward připravilo autorskou variaci na známý film Tima Burtona.

V následující všední dny pak budeme hrát dopoledne pro školy a v podvečer a večer pro veřejnost. Vzhledem k tomu, že i ve všední dny budeme letos hrát pro děti již od šesti let, budou podvečerní představení začínat v 18 hodin. V pondělí to bude pohádka Karla Šiktance Svatojánský oheň, kterou na jeviště ústeckého Činoherního studia přivedl básníkův vnuk David Šiktanc. Příběh o síle lásky, tradicích i moci je poetický textově i jevištním ztvárnění. Úterní Šípková Růženka z královéhradeckého Divadla Drak už získala řadu ocenění na domácích i zahraničních festivalech, a to nejen za gagy naplněnou formu maňáskové grotesky, ale také – obdobně jako liberecká Karkulka – za herecký výkon Jana Popely v roli Zlé sudičky (včetně nominace na Cenu Thálie).

Závěr festivalu bude patřit Klicperovu divadlu z Hradce Králové a jeho adaptaci bestselleru Vojtěcha Matochy Prašina. Stejně jako v knize půjde i na jevišti o život hrdinům mladým i starým, uvidíte stroj Hanuše Nápravníka i Nápravníka samého s jeho milou Annou. A samozřejmě zloducha Hroudu i s jeho gorilami Krausem a Navrátilem… Akční příběh z pražské čtvrti, v níž nefunguje elektřina, mobilní signál ani data, získal svou první divadelní podobu v režii Pavla Kheka, výpravě Jozefa Huga Čačka, s hudbou Ivana Achera a pohybovou spoluprací Marka Zelinky.


Víkendový program pro celou rodinu

Podvečerní a večerní představení

Dopolední představení pro školy