Divadlo v Dlouhé, Dlouhá 727/39, 110 00 Praha 1

Pokladna je otevřena ve všední dny od 12 do 19 hod. a dvě hodiny před začátkem představení, pokud se hraje o víkendu či ve svátek.

NOVINKY DO VAŠEHO E-MAILU

Prašina

Vojtěch Matocha

Klicperovo divadlo, Hradec Králové 2.20 h včetně pauzy Hlavní sál vstupenky

Prašina

Dramatizace Lenka Smrčková, Pavel Khek   Režie Pavel Khek   Dramaturgie Martin Satoranský   Výprava Jozef Hugo Čačko   Pohybová spolupráce Marek Zelinka   Hudba Ivan Acher

„Po Prašině bys neměl chodit sám.“

Prašina je tajuplné místo uprostřed Prahy. Nikdo neví proč, ale na Prašině nefunguje elektřina. Lampy tu nesvítí, tramvaje nejezdí, rádio nehraje, mobil je bez signálu. Jako kdyby se tam zastavil čas, ale zdání klame. Trojice nerozlučných kamarádů Jirka, En a Tonda začnou pátrat po tajemstvích z minulosti. Čelit musí řadě nebezpečí, které prověří nejen jejich odvahu, ale také jejich přátelství. A netoužíme všichni po místě, kde není internet, je tam tma a ticho a nejsme neustále online? Není to tak, že ve světě plném pokroku ztrácíme jeden druhého, ale i svoji vlastní duši? Co takhle na chviličku utéct a prožít něco reálného?

Prašina se stala bestsellerem a čtenáře si získala jak mezi dětmi, tak mezi dospělými. Klicperovo divadlo uvede titul na divadelních prknech jako první v České republice. Kniha byla v roce 2019 nominována na Cenu Magnesia Litera v kategorii Litera pro děti a mládež. Vojtěch Matocha napsal již dvě pokračování a chystá se i filmové zpracování tohoto fenoménu.

zobrazit více

Účinkují

Vojtěch Říha Jirka
Martina Czyžová En
Martin Klapil Tonda
Filip Richtermoc Hrouda
František Staněk Děda
Maria Leherová Anna
Jakub Tvrdík Kraus
Michal Lurie Navrátil
Martina Nováková Monika
Marie Kleplová Knihovnice
Josef Čepelka Patrik / Přízrak Hanuše Nápravníka / Prašiňan

Fotogalerie Ceny vstupenek

Aktuální počet repríz 2 Vhodné 10+ Sdílet

Ceny vstupenek

Vstupné na večerné představení:

Cena vstupenky do zóny I (1.-6. řada přízemí, 1. řada balkon): 420 Kč
Cena vstupenky do zóny II (7.-12. řada přízemí, 2. řada balkon): 350 Kč
Cena vstupenky do zóny III (13.-16. řada přízemí, 3.-4. řada balkon, ochoz): 190 Kč

Sleva pro děti a studenty – 50% z plné ceny.
Dětské/studentské vstupenky můžete kupovat i on-line! Slevu si zvolíte v nákupním košíku. Při vstupu do divadla můžete být požádání o doklad nároku na slevu.

Vstupenky pro ZTP a ZTP/P: 1 Kč na vyhrazená místa (na balkoně je prostor pro 2 vozíčkáře a jejich doprovod, nosnost plošiny 230 kg)

Každý divák musí mít vlastní platnou vstupenku. Platí to i v případě dětí, bez ohledu na jejich věk.