Divadlo v Dlouhé, Dlouhá 727/39, 110 00 Praha 1

Pokladna je otevřena ve všední dny od 12 do 19 hod. a dvě hodiny před začátkem představení, pokud se hraje o víkendu či ve svátek.

NOVINKY DO VAŠEHO E-MAILU

Festival 13+, 13. ročník, 2022

Festival 13+, 13. ročník, 2022

Festival se konal v termínu od 12. ledna 2022 do 15. ledna 2022

Již 13. ročník festivalu pro mladé publikum se konal od 12. do 15. ledna 2022. V jeho programu byly tentokrát samé autorské inscenace současných tvůrců. Naivní divadlo Liberec zahrálo adventuru z rozhraní světa dětského a dospělého Řekl bych nějakej vtip a pak bych umřel smíchy, kterou napsal Šimon Olivětín (alias René Levínský), ostravské Divadlo Petra Bezruče přivezlo novou autorskou inscenaci Tomáše Dianišky Špinarka a plzeňská Alfa přijela se zbrusu novou inscenací tandemu Tomáš Jarkovský – Jakub Vašíček Pravdu má každý svou (?).

V současné covidové situaci je téměř zázrak, že se podařilo uskutečnit celý program festivalu. Přijela všechna pozvaná divadla, a i když nakonec nepřišly všechny školy a skupiny Klubu mladých diváků, které měly objednané vstupenky, návštěvnost přesáhla 80 % a atmosféra na všech představeních byla skvělá. A to včetně velmi inspirativní besedy po dopoledním představení libereckého Naivního divadla. Lze tedy doufat, že pro téměř 1 500 převážně mladých diváků byla návštěva Festivalu 13+ zážitkem, který si budou chtít zopakovat. A u stripů Kateřiny Illnerové si připomenou, jak moc se různé divadelní žánry promítají do běžných životních situací.

Hrálo se dopoledne pro školy a večer pro všechny zájemce bez ohledu na věk, vstupné pro studenty bylo stejně jako v minulých letech velmi vstřícné (100/150 Kč).