Divadlo v Dlouhé, Dlouhá 727/39, 110 00 Praha 1

Pokladna je otevřena ve všední dny od 12 do 19 hod. a dvě hodiny před začátkem představení, pokud se hraje o víkendu či ve svátek.

NOVINKY DO VAŠEHO E-MAILU

Aktuality

Aktuality

Rozhovor se Samuelem Tomanem a Pět let na ČT

Úspěšný seriál Pět let, v němž hlavní mužskou roli hraje Samuel Toman, bude mít 10. a 11. června premiéru na ČT 1 (ve 20:10, resp. 20:15). Seriál byl natočen pro iVysílání, kde měl 10 dílů, nyní bude odvysílána jeho dvoudílná verze. Nejen o seriálu Pět let mluvil Samuel Toman v rozhovoru s Terezou Šupovou v časopise Reportér, kterému děkujeme za možnost článek sdílet.

Fotografie z nové inscenace

Máme za sebou úspěšnou premiéru rodinné novinky Amberville – Plyšoví gangsteři; první repríza pro veřejnost bude 27. června, další pak až 24. září. Zatím si můžete prohlédnout fotografie Martina Špeldy a inscenaci vám přiblíží také videoreportáže Františka Týmala nebo rozhovor režiséra Janka Jirků s Lucií Výbornou na Radiožurnálu.

VSTUPENKY NA AMBERVILLE

Předprodej vstupenek na září

Předprodej vstupenek na září začal ve čtvrtek 1. června ve 12 hodin v pokladně i na webu.
Chcete-li dostávat program v předstihu, objednejte si náš newsletter.

Rušíme veřejnou generálku inscenace Amberville - Plyšoví gangsteři

Vážení diváci,
z provozních důvodů rušíme veřejnou generálku inscenace Amberville - Plyšoví gangsteři 2. 6. 2023. Všem přihlášeným divákům se velice omlouváme a budeme se na vás těšit na některé z repríz.

Pokud jste si vstupenky na veřejnou generálku již vyzvedli, prosíme, vraťte je v pokladně divadla nejpozději do 16. června 2023.

Hledáme nočního vrátného

Přijmeme nočního vrátného na poloviční úvazek (kontrola vstupu, vydávání klíčů, obsluha telefonní ústředny, provozního a nouzového osvětlení, vzduchotechniky a EPS, vedení evidence závad, noční kontrola objektu divadla). Pracovní doba 18–24 h, v případě zájezdů a mimořádných akcí déle. Směny: dlouhý/krátký týden. Plat dle platových tarifů pro státní organizace, zaměstnanecké benefity. Vhodné pro studenty či aktivní seniory. Nástup v září. Kontakt pro zájemce: Petr Pištěk, 604 884 494, petrpistek@divadlovdlouhe.cz

Vychází nový díl našeho podcastu

Tento speciální díl se věnuje inscenaci Pravomil. Hostem je Tomáš Dianiška – herec, režisér a dramatik, který v posledních letech sbírá jednu cenu za druhou. Jak se píše divadelní hra? A proč se jednou Tomáš dostal kvůli divadlu až do vězení? Nejen o psaní a zkoušení Pravomila se budeme bavit v dnešním díle. Poslouchejte zde či v podcastových aplikacích Spotify / iTunes / PodBean.

Rušíme představení ÉLEKTRA v pondělí 15. května

Vážení diváci,
je nám to nesmírně líto, ale z důvodu zdravotní indispozice v souboru jsme museli zrušit představení ÉLEKTRA dne 15. 5. od 19 hodin. NÁHRADNÍ TERMÍN představení bude 6. září 2023, vstupenky zůstávají v platnosti.
Pokud nemáte zájem o náhradní termín, vstupenky zakoupené v pokladně vraťte nebo vyměňte tamtéž nejpozději do 22. 5. 2023. Vstupenky je možné podle kapacity vyměnit i na červnové termíny nebo jiné představení.

Pokud jste koupili vstupenky on-line, napište nám na obchodni@divadlovdlouhe.cz nejpozději do 22. 5. 2023, kterou z výše uvedených variant upřednostňujete. Vstupenky je také možné vyměnit za platební kupon ve stejně hodnotě, který má roční platnost. Aktivní nevyzvednuté rezervace budou zrušeny.

Omlouváme se a předem děkujeme za pochopení

První videoreportáž ze zkoušení inscenace Amberville

V první videoreportáži ze zkoušení nové rodinné inscenace Amberville vám režisér Jan Jirků a dramaturg Luděk Horký přiblíží témata i inscenační postupy této "plyšové gangsterky o lásce" podle známého románu Tima Davyse. Premiéra 3. června, první repríza pro veřejnost 27. června, vždy v 18 hodin.

Premiéra komorní inscenace Sodoma komora

V pondělí 1. května jsme uvedli v premiéře komorní inscenaci Sodoma komora. Divadelní hra Terezy Boučkové inspirovaná povídkou Johannese Urzidila Poslední zvonění vnáší do příběhu dvou sester-služek prvky absurdního dramatu a zřetelně tragikomické momenty. V režii Hany Burešové nabízí nové herecké příležitosti zejména Evě Hacurové (Mařka) a Berenice Anně Mikeschové (její sestra Jožka). Živou hudbu k představení vytváří přímo na jevišti Ondřej Rychlý. Dále hrají Miroslav Zavičár, Marie Turková a Samuel Toman. Fotografie Martina Špeldy si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Zrušené představení PRAVOMIL v pátek 28. dubna

Vážení diváci,
je nám to nesmírně líto, ale z důvodu onemocnění v souboru jsme museli zrušit představení Pravomil dne 28. 4. od 19 hodin. Náhradní termín představení bude 14. září 2023.

Pokud nemáte zájem o náhradní termín, vstupenky zakoupené v pokladně vraťte nebo vyměňte tamtéž nejpozději do 15. 5. 2023. Vstupenky je možné podle kapacity vyměnit i na květnové a červnové termíny nebo jiné představení. Pokud jste koupili vstupenky on-line, napište nám na obchodni@divadlovdlouhe.cz  nejpozději do 15. 5. 2023, kterou z výše uvedených variant upřednostňujete. 
Vstupenky je také možné vyměnit za platební kupon ve stejně hodnotě, který má roční platnost.
Aktivní nevyzvednuté rezervace budou zrušeny.

Ještě jednou se velmi omlouváme za komplikace a děkujeme za pochopení