Divadlo v Dlouhé, Dlouhá 727/39, 110 00 Praha 1

Pokladna je z důvodu nařízení vlády do odvolání ZAVŘENÁ.

NOVINKY DO VAŠEHO E-MAILU

Aktuality

Aktuality

Hostem nového dílu Dlouhé chvíle je ředitelka divadla

Tentokrát vás podcast Dlouhá chvíle zve k povídání s ředitelkou Divadla v Dlouhé Danielou Šálkovou, která stojí v jeho čele už 25 let. Vzpomíná na nelehké i úsměvné začátky divadla, povodně, úspěchy, Jana Bornu… Nahlédneme do pestré a multioborové práce ředitelky divadla a nevyhneme se ani hodnocení současné situace. A pokud vás zajímá, proč jí nechal ve skříni František Ringo Čech nedopitou láhev koňaku, proč je v pánských šatnách vana nebo proč vídá mnohem častěji první půlky představení, nezbývá, než si poslechnout tento díl Dlouhé chvíle celý. Přejeme příjemný poslech v podcastových aplikacích  Spotify / iTunes / PodBean i v naší podcastové knihovně.

Festival Dítě v Dlouhé bude! On-line.

Letošní ročník festivalu pro děti a jejich dospělé Dítě v Dlouhé se vzhledem k situaci bude konat pouze on-line, a to včetně doprovodného programu. Hlavní program tvoří představení tří renomovaných mimopražských divadel, která uvedeme ze záznamu, a živý přenos premiéry Divadelního spolku LokVar.

Gratulujeme Marii Málkové a vzpomínáme

14. dubna slaví 80. narozeniny herečka Marie Málková, která hostovala v inscenaci Hany Burešové Běsi. Za roli Varvary Stavroginové pak získala Cenu Alfréda Radoka za herecký výkon roku. Vzpomínku Hany Burešové na tuto spolupráci, medailon a článek Marie Málkové, v němž vzpomíná na zásadní období svého tvůrčího života v Divadle Na zábradlí, uveřejnila Revolver Revue.

V neděli začala Velká pohádka doktorská

Pravidelní nedělní čtení na pokračování pokračuje i v dubnu, kdy na Povídání o pejskovi a kočičce Josefa Čapka navazuje Velká pohádka doktorská Karla Čapka. První díl O princezně solimánské čtou Jan Sklenář a Miroslav Zavičár, video najdete na našem Facebooku a YouTube, audio si můžete poslechnout v podcastových aplikacích Spotify / iTunes / PodBean a naší knihovně.

Vzpomínka na překladatele Jiřího Joska

31. března by překladatel Jiří Josek oslavil 71. narozeniny. Náš kolega Jan Vondráček po výzvě ze strany rodiny Jiřího Joska a nakladatelství Romeo natočil osobní vzpomínku a pozdrav „tam nahoru“ za celé Divadlo v Dlouhé. Jiří Josek se věnoval hlavně překladům díla Williama Shakespeara, Divadlo v Dlouhé v jeho překladu uvedlo Macbetha v režii Jana Mikuláška, Mnoho povyku pro nic v režii Hany Burešové, ale i Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120 minutách v režii Jana Borny.
Všechny pozdravy pro Jiřího Joska si můžete prohlédnout na webu Nakladatelství Romeo.

Vysíláme on-line i pro školy a školky

Den učitelů, který se každoročně slaví 28. března, je důležitým svátkem i pro naše divadlo. Pedagogové mateřských, základních a středních škol jsou našimi důležitými partnery. Velice si vážíme jejich práce a jsme rádi, že k nám do divadla chodí se svými studenty a žáky v tak hojném počtu! Jsme si vědomi, že kultura je součástí vzdělání, proto školám v současné době nabízíme představení on-line, abychom alespoň trochu zůstali v kontaktu. Představení lze zhlédnout i v rámci distanční výuky. Od prosince naše on-line představení vidělo už 4 000 dětí, z toho máme velkou radost!
Pedagogům z naší databáze pravidelně posíláme nabídku a nově jsme ji rozšířili i o představení pro druhé stupně ZŠ a střední školy. Pokud se chcete o nabídkách dozvědět víc, podívejte se na http://bit.ly/DvD_proškoly nebo se obraťte na naše -9pr52d6jWmKfYSS-_qjeO41ierxQmT6hw.
Těšíme se na vás a posíláme vám hodně energie v této nelehké době.

On-line program na duben

Zveřejnili jsme program na duben, vstupenky na placené akce jsou již v prodeji. Další informace a přehled programu najdete zde.

Divadlo v Dlouhé ke Světovému dni divadla

Světový den divadla se od roku 1962 slaví každoročně 27. března. K jeho letošnímu ročníku jsme pro vás připravili záznam aktovky slavného komediografa Georgese Feydeaua „Kašlu na to!“, řekla Hortensie v režii Hany Burešové a také osobní vyjádření režiséra a člena uměleckého vedení Divadla v Dlouhé Lukáše Trpišovského k současné situaci divadla i společnosti. České středisko ITI při této příležitosti zveřejnilo apel Chci znát, kdy hrát, v němž vyzývá k vytvoření jasného plánu pozvolného otevírání kulturních odvětví.
Záznam inscenace si můžete pustit 27. března od 20.00.

Víkendový program pro děti

V sobotu vysíláme záznam oblíbené pohádky Kvak a Žbluňk jsou kamarádi a v neděli si můžete pustit další díl čtení z knihy Josefa Čapka Povídání o pejskovi a kočičce. Kapitolu Jak našli panenku, která tence plakala čte Klára Sedláčková-Oltová. Obojí začíná v 15 hodin, na Kvaka potřebujete vstupenky, čtení je přístupné zdarma na našem Facebooku a YouTube, audioverze v podcastových aplikacích Spotify / iTunes / PodBean a naší knihovně.

Naše inscenace na Dramoxu

Dramox postupně přidává záznamy našich některých inscenací na svůj videoportál! Diváci se tak mohou podívat i na inscenace, které už měly svou derniéru. Nejnovějším hitem jsou záznamy inscenací Soudné sestry a Maškaráda čili Fantom opery v režii Hany Burešové, což potěšilo nejen naše divadelní fanoušky, ale i fanoušky Terryho Pratchetta.