Divadlo v Dlouhé, Dlouhá 727/39, 110 00 Praha 1

Pokladna je otevřena ve všední dny od 12 do 19 hod. a dvě hodiny před začátkem představení, pokud se hraje o víkendu či ve svátek.

NOVINKY DO VAŠEHO E-MAILU

Tomáš Dianiška

Tomáš Dianiška

Dramatik, režisér a herec Tomáš Dianiška absolvoval herectví na činoherní katedře DAMU (2008). Jeho první angažmá bylo v Divadle F. X. Šaldy v Liberci, kde se vedle herectví začal věnovat také autorské tvorbě a režii pod hlavičkou punkové odnože Divadlo F. X. Kalby. Od roku 2014 je členem Divadla pod Palmovkou, pro které napsal a režíroval inscenace Mlčení bobříků, Pusťte Donnu k maturitě!, Bezruký Frantík, 294 statečných, Encyklopedie akčního filmu a další.

Je nositelem mnoha Cen divadelní kritiky, vedle Talentu roku 2017 a Inscenace roku 2019 (Transky, body, vteřiny) jsou každoročně oceňovány jeho hry.  Cenu kritiky pro Nejlepší poprvé uvedenou českou hru získaly Transky, body, vteřiny, 294 statečných a Špinarka, nominován byl rovněž Bezruký Frantík, Burian a Encyklopedie akčního filmu. Celkem napsal již více než dvacet celovečerních her a pět her rozhlasových.

Na našich Festivalech 13+ jste mohli vidět Dianiškovy autorské inscenace z ostravského Divadla Petra Bezruče (Transky, body, vteřiny a Špinarka) i z libereckého Divadla F. X. Šaldy (Atomová kočička). Mohli jste u nás vidět i Tomáše Dianišku osobně, a to ve slovenském scénickém čtení hry Viliama Klimáčka Muži sa minuli. Jako režisér s Divadlem v Dlouhé spolupracuje poprvé.