Divadlo v Dlouhé, Dlouhá 727/39, 110 00 Praha 1

Pokladna je otevřena ve všední dny od 12 do 19 hod. a dvě hodiny před začátkem představení, pokud se hraje o víkendu či ve svátek.

NOVINKY DO VAŠEHO E-MAILU

Krajina s televízormi (je dobré vycítiť)

Viliam Klimáček

60 minut bez pauzy Divadelní kavárna - nečíslováno

Krajina s televízormi (je dobré vycítiť)

Režie Karel Král a kolektiv   Výprava Tomáš Zmrzlý a kolektiv

„Človeče, krajina ako sen, ale furt tu hučí televízor.“
Veselý horor ze života obyčejných železničářů, mediálních hvězd a Panenky Marie. Kulinářský zázrak s pohoštěním.

NÁRODNÍ SOUBOR SLOVÁKŮ Z DIVADLA V DLOUHÉ (A SLOVENSKÝ SAD)

Inscenované čtení hry současného slovenského dramatika Viliama Klimáčka, mnohonásobného držitele Ceny Alfréda Radoka za nejlepší původní dramatický text.
Viliam Klimáček (nar. 1958) V dětství nevychodil housle a dostal dvojku z chování. Vystudoval medicínu (v době studií začal hrát na saxofon a nakrátko vlastnil tatraplán) a 7 let pracoval jako chirurg na bratislavské klinice. V roce 1985 spoluzaložil divadlo GUnaGU. Od roku 1993 je na volné noze, věnuje se výhradně literatuře, režíruje a hraje. Je autorem více než třiceti dramat, mnoha televizních a rozhlasových her, několika sbírek poezie, pohádek, operních libret a románů. Sedmkrát získal Cenu Alfréda Radoka za nejlepší českou nebo slovenskou původní hru. Poslední radokovskou trofej si odnesl letos v březnu. V této soutěži je nejvyhlášenějším laureátem. Klimáčkovy hry uvádějí kromě jeho domovské scény (bratislavského divadla GunaGU) i další soubory, též Slovenské národné divadlo a pražské Národní divadlo. Patří ke kmenovým autorům v Čechách vydávaného časopisu Svět a divadlo.
Krajina s televízormi (Je dobré vycítiť): Tuto hru (titul a podtitul byly dosud uváděny obráceně), napsal autor v roce 2000. O rok později ji Klimáček ve vlastní režii uvedl v divadle GUnaGU. Text vyšel i v knize Viliam Klimáček: Desať hier (Divadelný ústav Bratislava, 2004). zobrazit více

Ceny vstupenek

Aktuální počet repríz 4 Premiéra 9. 5. 2006 Derniéra 16. 10. 2006 Sdílet

Ceny vstupenek


Počet prodávaných míst: 80
Plná cena vstupenky: 140 Kč
Cena zlevněné vstupenky pro studenty a seniory: 100 Kč
( počet zlevněných vstupenek je omezen)
Vstupenky pro ZTP a ZTP/P: zdarma

MÍSTA NEJSOU ČÍSLOVÁNA!