Divadlo v Dlouhé, Dlouhá 727/39, 110 00 Praha 1

Pokladna je otevřena ve všední dny od 12 do 19 hod. a dvě hodiny před začátkem představení, pokud se hraje o víkendu či ve svátek.

NOVINKY DO VAŠEHO E-MAILU

Ve stínu Romea a Julie

Michaela Čermáková, Kateřina Studená

1.30 h bez pauzy Zkušebna

Ve stínu Romea a Julie

Doprovodný program k inscenaci Romeo, Julie a tma.

Tvořivá dílna vyhledává motivy inscenace v kontextu dnešní doby. Účastnící se budou samostatně i ve dvojicích zabývat příběhem mladého párů, který v určité fázi vztahu narazí na problém - jinakost. Interaktivní forma deníkových zápisů a metody dramatické výchovy umožní hlubší pochopení postav. V závěru dílny budou účastníci pomocí jednoduchých divadelních prostředků vyjadřovat různé názorové postoje.
Dílna vede k přemýšlení o tématech, která obsahuje Otčenáškova novela Romeo, Julie a tma, má přiblížit příběh Pavla a Ester i dnešnímu mladému člověku a povzbudit v něm přemýšlení o aktuálnosti díla.

  • Program je určený především pro žáky 8. a 9. tříd a studenty SŠ.
  • Během programu budou učastníci spolupracovat ve dvojicích.
  • Školy/skupiny si v případě zájmu mohou domluvit individuální termín s obchodním oddělením na e-mailové adrese obchodni@divadlovdlouhe.cz

Zakoupením vstupenky na program získáte slevový kupon 100 Kč na nákup vstupenky na jakékoliv představení Romeo, Julie a tma do konce roku 2023.

Uplatnění slevového kódu:
Při nákupu e-vstupenek v košíku klikněte na "Vyberte slevu", zadejte slevový kód, který bude uveden na vstupence na doprovodný program a potvrďte znakem "+". Sleva vám bude odečtena z ceny vstupenky. slevu můžete uplatnit i v pokladně divadla po předložení vstupenky se slevovým kódem.


Doprovodný program vznikal v rámci pilotního programu práce s publikem Asociace divadelních lektorů, do kterého se Divadlo v Dlouhé zapojilo v sezoně 2021/22.

ADL_logo

zobrazit více

Fotogalerie

Aktuální počet repríz 14 Premiéra 3. 5. 2022 Vhodné Od 13 let Sdílet