Divadlo v Dlouhé, Dlouhá 727/39, 110 00 Praha 1

Od 15. 7. do 15. 8. 2021 je pokladna zavřená. V běžném provozu (ve všední dny od 12 do 19 hod.) se otevře v pondělí 16. 8.

NOVINKY DO VAŠEHO E-MAILU

Připravujeme pro vás ve 25. sezoně

Připravujeme pro vás ve 25. sezoně

V nadcházející sezoně připravujeme čtyři velké premiéry, dva tituly komorní řady Krátká Dlouhá a oba festivaly pro děti a mladé diváky. To vše tedy za předpokladu, že budeme moci hrát, nebo alespoň zkoušet.

 
Michael Frayn Bez roucha
Komedie o tom, jak se dá nebo taky nedá dělat divadlo.
Překlad Jaroslav Kořán Úprava a režie Hana Burešová Dramaturgie Štěpán Otčenášek Scéna David Marek Kostýmy Hana Fischerová Hudba Jan Vondráček Pohybová spolupráce Martin Pacek
Dnes už klasická komedie na téma jak se dá i nedá dělat divadlo. V první části sledujeme průběh poslední generální zkoušky před premiérou bulvární frašky Sardinky, sardinky! a ve druhé její padesátou reprízu ze zákulisí. Pot, slzy i krev teče z herců zájezdové společnosti. A poteče i z našich herců. Proč, proboha, proč?! Vždyť je to jen divadlo.
Hrají Helena Dvořáková, Marek Němec, Ondřej Rychlý, Štěpánka Fingerhutová, Jan Vondráček, Klára Sedláčková-Oltová, Jiří Wohanka, Eva Hacurová nebo Marie Poulová, Miroslav Zavičár ad.
Premiéra 9. září 2020
 
Gertrud von Le Fort Vytržení panny z Barby
Čím hlučnější je dnešní svět, tím mlčenlivější se zdá Bůh.
Překlad Jaroslava  Vobrubová-Koutecká Dramatizace Lucie Trmíková  
Režie Jan Nebeský Dramaturgie Štěpán Otčenášek Scéna Jan Nebeský, Jana Preková Kostýmy Jana Preková Hudba Martin Dohnal
Hrají Marie Poulová, Lucie Trmíková, Marie Turková, Štěpánka Fingerhutová, Miroslav Zavičár a Karel Dobrý
Komorní příběh souboje dvou velkých žen, křehké řeholní sestry a silné matky představené kláštera, ve kterém se ukáže, že síla může být slabostí a křehkost silou.
Česká premiéra 4. listopadu 2020
Čtvrté hostování Jana Nebeského a Lucie Trmíkové v Divadle v Dlouhé. Koprodukce se spolkem JEDL.
 
Michail Bulgakov Mistr a Markétka
Nikdy se nepouštějte do řeči s neznámými lidmi!
Překlad Alena Morávková Dramatizace a režie SKUTR  Scéna Jakub Kopecký Kostýmy Simona Rybáková Hudba Petr Kaláb
V hlavních rolích Jan Vondráček, Ondřej Rychlý, Marie Poulová a Tomáš Turek
Román Mistr a Markétka je jedním z nejtajemnějších děl světové literatury, plný hádanek, symbolů a náznaků. Ocitáme se ve společnosti, která chce stvořit lepšího člověka i lepší svět, místo toho ale stvoří svět plný strachu, jenž se dá zneužít jako zbraň proti všemu, co se vymyká průměru. Ideální místo pro příchod pána temnoty Wolanda s jeho svitou. Tak začíná boj o duši člověka, Mistrův zápas o svobodu slova a velký příběh lásky. To vše v balení absurdních událostí a ďábelsky nevázané legrace.
Premiéra v březnu 2021
 
Malými kuchyněmi se valí velké dějiny
Překlad Pavla Bošková Dramatizace Daniel Majling Režie Michal Vajdička Scéna Pavol Andraško Kostýmy Katarína Hollá Hudba Michal Novinski
Kniha laureátky Nobelovy ceny za rok 2015 přináší příběhy obyčejných lidí, kteří žijí v době velkých změn. Systém, který měl vést k ráji na zemi a trvat navěky, se za pár let rozpadl na prach; místo svobody nastal hon za penězi, místo demokracie chaos, místo spravedlnosti zuřivý boj oligarchů s žebráky. A lidé velmi rychle zatoužili po silném vůdci, který nastolí pořádek.
Česká premiéra v květnu/červnu 2021
Krátká Dlouhá/Start
Jen Silvermanová Mrk
Režie Ondřej Rychlý
Doktor Frans je psycholog, ke kterému chodí i manželé Sofie a Gregor – nikoli však na párovou terapii, zpovídají se mu každý zvlášť. Jsou spolu už dlouho a jejich vztah už značně vyčpěl. Jako by se jen míjeli ve společném prostoru. Sophie se mnohem víc upnula na svého kocoura než manžela. A i když nejde úplně o nějakou pomstu či žárlivost, Gregor jednoho dne kocoura prostě stáhne z kůže. Nůžkami, protože Sophie je vegetariánka a použít kuchyňské nože by bylo necitlivé. A tak se k doktoru Fransovi přijde léčit i kocour.
Dva lidé se míjejí ve společném prostoru. Hledají sebe nebo kocoura? Kdo skalpoval toho kocoura? Nepotřebuje tady někdo doktora?
Jsem v pohodě? Poznám, když ne? Můžu si dopřát štěstí? I když to znamená běžet nahý po čtyřech do lesa?
Česká premiéra v lednu 2021
 
Krátká Dlouhá/Slovenská sekce
digitální komedie
Konec všeho v modrém stínu obrazovek. Followeři – hejtři – vlogy. Ruské dezinformace. Dobré je to, co má lajky! Nejvíc lajků. Jaká že je dneska výzva? Sežer svýho psa! Rodina Majerových útočí na čelní příčky sledovanosti. Kdo z nich bude vloger týdne?
Režie Janka Ryšánek Schmiedtová
Účinkují Martin Matejka, Martin Veliký, Peter Varga a Magdalena Zimová
Premiéra na jaře 2021

Festival 13+

12. ročník divadelní přehlídky nejen pro teenagery / 15. – 17. ledna 2021 

Dítě v Dlouhé

23. ročník festivalu pro děti a jejich dospělé / 9. – 11. dubna 2021

popup