Divadlo v Dlouhé, Dlouhá 727/39, 110 00 Praha 1

Pokladna je otevřena ve všední dny od 12 do 19 hod. a dvě hodiny před začátkem představení, pokud se hraje o víkendu či ve svátek.

NOVINKY DO VAŠEHO E-MAILU

Beseda po představení

Beseda po představení

k inscenaci Už není třeba dělat vůbec nic

Po každé repríze probíhá beseda s dramaturgyní inscenace Kateřinou Součkovou, při níž mají diváci prostor diskutovat o svém zážitku z představení. Přibližně půlhodinové setkání se odehrává v hlavním sále.

Už není třeba dělat vůbec nic je scénicky i textově originální jevištní báseň režiséra Jana Friče a dramaturgyně Kateřiny Součkové inspirovaná experimentálními proudy současného divadla. Text inscenace vychází z koláže výrazných textů klasické, filozofické a experimentální literatury od Alberta Camuse, přes C. G. Junga až po Julia Cortázara či Alaina Robbe-Grilleta. Specifický scénický jazyk si pohrává se současnými divadelními principy jako je projekce či live camera, ale zároveň klade důraz na detailně propracované minimalistické herectví. Pro zachování intimní atmosféry a blízkého setkání jeviště s hledištěm se hraje v přizpůsobeném komorním prostoru.
Protože se jedná o inscenaci, která je založená na asociativním a individuálním vnímání představení, je součástí zážitku i beseda po představení, při níž mohou diváci sdílet svůj osobní prožitek.