Únor v Dlouhé

Únor v Dlouhé

Přehled mimořádných akcí měsíce února

romeo 247x247Premiéra
Únor zahájíme premiérou nové inscenace Hany Burešové Romeo, Julie a tma. Hlavní role v divadelním zpracování stejnojmenné slavné novely Jana Otčenáška hrají Marie Poulová a Pavel Neškudla. Tragický příběh lásky studenta a židovské dívky v temné atmosféře Prahy za heydrichiády uvedeme poprvé v sobotu 2. února pro premiérové hosty, pro veřejnost pak hned v úterý 5. února a také v sobotu 10. února od 17 hodin v rámci Festivalu 13+.

 


Hana a štěpánSetkání s tvůrčím týmem
Únorové setkání s tvůrci proběhne před reprízou inscenace Romeo, Julie a tma ve středu 27. února od 18.15 v divadelní kavárně. O práci na dramatizaci textu i inscenaci budou hovořit dramaturg Štěpán Otčenášek a režisérka Hana Burešová.

 

 

 Festival
Další, již 10. ročník divadelní přehlídky nejen pro teenagery Festival 13+ se v našem divadle bude konat od 6. do 11. února a nabídne devět představení pro mladé publikum. Většinu u nás zahrají mimopražská profesionální divadla, která se na tvorbu pro tuto specifickou věkovou kategorii zaměřují, zahájení a zakončení festivalu připadne našemu divadlu. V závěru uvedeme pro veřejnost i pro školy výše zmíněnou novou inscenaci Romeo, Julie a tma, zatímco první večer festivalu bude patřit úplné novince: divadelně komponovanému diskuznímu večeru Dlouhá cesta ke svobodě I, a to na téma „Proč nám chybí Václav Havel?“ Mezi hosty večera, který se vztahuje k inscenaci Dopisy Olze, bude například Mons. Václav Malý.

 

Viktor čtverecPoslední reprízyHovory_247x247
V únoru uvedeme naposledy před březnovou derniérou dvě z našich inscenací:

Viktor aneb Dítka u moci (18. 2.)

Hovory na útěku (26. 2.)

 

Host
Divadlo Komediograf s inscenací Zkurvení havlisti (komedie z naší sauny) u nás bud opět hostovat v neděli 24. února.