Prosinec v Dlouhé

Prosinec v Dlouhé

Vánoční nabídka a přehled mimořádných akcí měsíce

Dárky pro své blízké můžete pořídit i v našem divadle. Můžete jim koupit vstupenky na konkrétní představení, kuponové předplatné nebo dárkové poukázky, na nichž není uvedena cena. Nejširší nabídku pro milovníky našeho divadla nabízí Klub patronů a účast v něm můžete rovněž koupit a darovat. Pokladna bude mimořádně otevřena i v sobotu 22. 12., a to od 10 do 18 hodin. Vstupenky jsou samozřejmě v prodeji kdykoliv online.

 • HOSTÉ____________________________________________________________________________

Prosincový program vám vedle vlastních inscenací Divadla v Dlouhé nabídne také řadu hostů. Hned v sobotu 1. 12. přijede oblíbené bratislavské Divadlo Astorka – Korzo ´90 s inscenací Lásky jednej plavovlásky, kterou podle scénáře slavného filmu Miloše Formana nastudovalo duo SKUTR. S jeho členy Lukášem Trpišovským a Martinem Kukučkou a se známými slovenskými herečkami Annou Šiškovou a Martou Sládečkovou se budete moci setkat před představením v divadelní kavárně (od 18.15 h).

V neděli 9. 12. přivítáme tradičního hosta – taneční divadlo Bufo, které pod souhrnným titulem O broucích a lidech uvede dvě choreografie - Ze života obtížného hmyzu a Tadáda dib tadáda.

V sobotu 15. 12. pak pod názvem Songy z jedné i druhé kapsy zahraje v divadelní kavárně Mrakoplaš Light Orchestra Pavla Liptáka s hostem Ondřejem Konrádem.

V neděli 16. 12. opět Divadlo Komediograf zahraje „komedii z naší sauny“ Zkurvení havlisti, tentokrát výjimečně od 21 hodin.

 • SETKÁNÍ S TVŮRČÍM TÝMEM_________________________________________________________

Oblomov_247x247_NSetkání s tvůrčím týmem se v prosinci bude konat kromě již zmíněných Lásek jedné plavovlásky také před Oblomovem v úterý 18. prosince, kdy vám práci na tomto titulu přiblíží dramaturg Štěpán Otčenášek, režisérka Hana Burešová a představitel titulní role Michal Isteník (držitel Ceny Alfréda Radoka a Ceny Thálie). Prosincová repríza Oblomova je zároveň předposlední v této sezoně (poslední bude 14. 1.). Od února jej z provozních důvodů nebudeme uvádět, do repertoáru by se měl vrátit opět na podzim.

 

 

sen_N_247x247Další setkání chystáme na středu 19. prosince, a to tentokrát před i po představení Sen v červeném domě. V 18.15 vás Lukáš Trpišovský v kavárně seznámí s inspiračními východisky i průběhem zkoušení této autorské inscenace a po představení bude následovat krátká beseda s režiséry i některými z herců.

 •  
 •  
 •  
 •  

 

 • SILVESTR__________________________________________________________________________

povyk_247x247Prosinec i rok 2018 uzavřeme silvestrovským představením Shakespearovy komedie Mnoho povyku pro nic v režii Hany Burešové. Silvestrem vyvrcholí vánoční blok představení, kdy pro vás hrajeme každý den od 26. prosince.

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

 

 • Stručný přehled mimořádných akcí_____________________________________________________

So 1. 12. 19.00 Lásky jednej plavovlásky host Divadlo Astorka – Korzo ´90 / od 18.15 setkání s tvůrci

Ne 9. 12. 19.30 O broucích a lidech host taneční divadlo Bufo

So 15. 12. 19.30 Songy z jedné i druhé kapsy host Mrakoplaš Light Orchestra / koncert

Ne 16. 12. 21.00 Zkurvení havlisti host Divadlo Komediograf

Út 18. 12. 19.00 Oblomov předposlední uvedení v sezoně, od 18.15 setkání s tvůrci

St 19. 12. 19.00 Sen v červeném domě – od 18.15 setkání s tvůrci, po představení beseda

Po 31. 12. 19.00 Mnoho povyku pro nic – Silvestrovské představení