23. sezona Divadla v Dlouhé

23. sezona Divadla v Dlouhé

V sezoně 2018/19 pro vás chystáme čtyři velké inscenace (všechny v české premiéře), dvě novinky komorní řady Krátká Dlouhá, oba festivaly pro dětské a mladé publikum a spoustu dalších akcí, např. výstavu fotografií Michaela Tomeše ze zákulisí a zájezdů divadla.

Novinkou sezony je dlouhodobý projekt Dlouhá cesta ke svobodě, inspirovaný letošními „osmičkovými“ výročími a zejména nadcházejícím výročím třiceti let od listopadu 1989. Zde najdete rozhovor o tomto projektu i o další práci uměleckého vedení divadla, které už druhým rokem tvoří dva tvůrčí tandemy: režijně-dramaturgická dvojice Hana Burešová a Štěpán Otčenášek a režijní duo SKUTR, tedy Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský.

Premiéry sezony

Sen v červeném doměSKUTR a kol. Sen v červeném domě
Autorská inscenace tandemu SKUTR inspirovaná literárními texty, filmy i hudbou, a především vzpomínkami a zážitky všech zúčastněných.
Scénář a režie  SKUTR Scéna Jakub Kopecký Kostýmy Simona Rybáková Hudba Jan Vondráček
Hrají Magdalena Zimová, Marie Poulová, Klára Sedláčková-Oltová, Jan Vondráček, Tomáš Turek, Jan Meduna, Pavel Neškudla, Ondřej Rychlý
Česká premiéra 11. září 2018

 

Dopisy OlzeVáclav Havel Dopisy Olze
První scénické uvedení dopisů Václava Havla z vězení v předvečer kulatého výročí Sametové revoluce a jako připomenutí člověka, který vstoupil nejen do světových dějin, ale i do našich životů a srdcí.
Scénář a režie SKUTR Scéna Jakub Kopecký Kostýmy Simona Rybáková Hudba Petr Kaláb
Hrají Klára Sedláčková-Oltová, Eva Hacurová, Magdalena Zimová, Marie Poulová, Marie Turková, Jan Vondráček, Pavel Neškudla, Tomáš Turek, Martin Matejka
Česká premiéra 17. listopadu 2018

 

Romeo, Julie a tmaJan Otčenášek Romeo, Julie a tma
Divadelní zpracování slavné stejnojmenné novely vypráví tragický příběh lásky studenta a židovské dívky v temné atmosféře Prahy za heydrichiády.
Dramatizace Hana Burešová a Štěpán Otčenášek Režie Hana Burešová Dramaturgie Štěpán Otčenášek Scéna David Marek Kostýmy Hana Fischerová Hudba Ivan Acher
V hlavních rolích Marie Poulová a Pavel Neškudla.
Česká premiéra 2. února 2019

 

 

Nebe - pekloMaria Wojtyszko Nebe - peklo
Příběh trochu smutný, ale i veselý a hlavně plný naděje vypráví o lásce a překážkách, které je třeba překonat, abychom mohli žít naplno.
Režie Jakub Krofta Scéna Jan Štěpánek Kostýmy Jana Preková Hudba Vratislav Šrámek
Hrají Eva Hacurová, Magdalena Zimová, Lenka Veliká, Pavel Neškudla, Michaela Doležalová, Pavel Tesař, Martin Matejka, Martin Veliký, Jan Vondráček, Tomáš Turek, Čeněk Koliáš, Rostislav Novák st., Klára Sedláčková-Oltová
Česká premiéra 18. dubna 2019

 

Krátká Dlouhá

Čtyři světové stranyRoland Schimmelpfennig Čtyři světové strany
Hra současného německého dramatika Rolanda Schimmelpfenniga vypráví fragmenty osudů čtyř postav, které se v jeden večer nečekaně propojí.
Režie a dramaturgie Kasha Jandáčková Výprava Eva Justichová Video Tomasz Winski, Dominik Žižka
Hrají Anna Kameníková, Martin Veliký, Marie Poulová, Pavel Neškudla
Premiéra 15. září 2018

 

 

Nový titul Slovenské sekce Divadla v Dlouhé bude mít premiéru na jaře 2019

Festivaly

Festival 13+
10. ročník divadelní přehlídky nejen pro teenagery, 6. – 11. února 2019

Dítě v Dlouhé
21. ročník festivalu pro děti a jejich dospělé, 15. – 19. 5. 2019