Nebe - peklo

Maria Wojtyszko

Hlavní sál

Nebe - peklo

Překlad Jakub Krofta   Režie Jakub Krofta   Scéna Jan Štěpánek   Kostýmy Jana Preková   Hudba Vratislav Šrámek

Nebe - peklo je hrou o lásce a překážkách, které je třeba překonat, abychom mohli žít naplno. Je to zároveň příběh, který oslavuje ženy, jejich sílu a schopnost postavit se životu a osudu čelem.

Hlavní hrdinka příběhu, maminka sedmiletého Tadeáše - milovníkům klubové scény známá jako DJka TO DÁM - přichází do nebe. Je však přesvědčená, že její čas ještě nenastal a tak se rozhodne za každou cenu se vrátit zpátky na zem k synkovi.

Během útěku z onoho světa se potká s čertem, který by chtěl být člověkem, s archandělem, který kdysi byl člověkem, ale také se svým otcem, ze kterého se stal člověk poloviční.

Příběh trochu smutný, ale i veselý a hlavně plný naděje nám vypráví malý Tadeáš z maminčina šatníku, kam se po jejím odchodu schoval. Společně prožíváme jeho smutek ze ztráty maminky a hledáme způsob, jak se s ním vyrovnat.

Hra Nebe - peklo, kterou uvádíme v české premiéře, získala v Polsku významná ocenění a je považována za jeden z nejlepších dramatických textů pro děti a mládež posledních let.

zobrazit více

Účinkují

Eva Hacurová Máma
Magdalena Zimová Táďa
Lenka Veliká Teta Renata
Pavel Neškudla Svatý Petr
Michaela Doležalová Anděl, Zavrženec, Hříšnice, Herečka loutkového divadla
Pavel Tesař Sandalfon
Martin Matejka Vosmulka
Martin Veliký Belzebub
Ondřej Rychlý Lucifer
Tomáš Turek Bůh
Magdalena Zimová Matka Boží
Čeněk Koliáš Zavrženec, Hříšník, Herec loutkového divadla
Rostislav Novák st. Děda, Zavrženec, Hříšník
Klára Sedláčková-Oltová Mania

Premiéra 18. 4. 2019 Sdílet