Nebe - peklo

Maria Wojtyszko

Hlavní sál

Nebe - peklo

Režie Jakub Krofta   Výprava Jan Štěpánek   Hudba Vratislav Šrámek

Nebe - peklo je hrou o lásce a překážkách, které je třeba překonat, abychom mohli žít naplno. Je to zároveň příběh, který oslavuje ženy, jejich sílu a schopnost postavit se životu a osudu čelem.

Hlavní hrdinka příběhu, maminka sedmiletého Tadeáše - milovníkům klubové scény známá jako DJka TO DÁM - přichází do nebe. Je však přesvědčená, že její čas ještě nenastal a tak se rozhodne za každou cenu se vrátit zpátky na zem k synkovi.

Během útěku z onoho světa se potká s čertem, který by chtěl být člověkem, s archandělem, který kdysi byl člověkem, ale také se svým otcem, ze kterého se stal člověk poloviční.

Příběh trochu smutný, ale i veselý a hlavně plný naděje nám vypráví malý Tadeáš z maminčina šatníku, kam se po jejím odchodu schoval. Společně prožíváme jeho smutek ze ztráty maminky a hledáme způsob, jak se s ním vyrovnat.

Hra Nebe - peklo, kterou uvádíme v české premiéře, získala v Polsku významná ocenění a je považována za jeden z nejlepších dramatických textů pro děti a mládež posledních let.

zobrazit více

Premiéra 18. 4. 2019 Sdílet