Divadlo v Dlouhé, Dlouhá 727/39, 110 00 Praha 1

Pokladna je otevřena ve všední dny od 12 do 19 hod. a dvě hodiny před začátkem představení, pokud se hraje o víkendu či ve svátek.

NOVINKY DO VAŠEHO E-MAILU

Dlouhá cesta ke svobodě

Dlouhá cesta ke svobodě

Impulsem k dlouhodobému projektu Dlouhá cesta ke svobodě se stala významná výročí – „osmičková“ v roce 2018 a zejména třicet let od listopadu 1989. Hlavním tématem je dlouhá a nikdy nekončící cesta ke svobodě, k suverenitě, důstojnosti… A nejde jen o svobodu politickou, ale také o svobodu vyjádření, svobodu vnitřního světa člověka. O nekonečnou cestu, kterou absolvujeme jako společnost i jako jednotlivci, tady a teď.

Pod touto hlavičkou jsme uvedli inscenace Dopisy Olze, Romeo, Julie a tma, Élektra i scénické čtení Nad Tatrou sa blýska (Obrázky zo slovenskej histórie). Zároveň jsme připravili dva jednorázové komorní debatní večery na aktuální témata.

První večer s živou hudbou a zajímavými hosty na téma „Proč nám chybí Václav Havel?“ se v divadelní kavárně uskutečnil ve středu 6. února 2019 jako součást Festivalu 13+, druhý večer ve spolupráci s Revolver Revue a na téma Listopad 1989, „nechumelismus“ a dnešní krize demokracie, se konal ve středu 1. května.