Dlouhá cesta ke svobodě

Dlouhá cesta ke svobodě

Impulsem k dlouhodobému projektu Dlouhá cesta ke svobodě se stala významná výročí – loňská „osmičková“ a zejména blížících se třicet let od listopadu 1989. Hlavním tématem je dlouhá a nikdy nekončící cesta ke svobodě, k suverenitě, důstojnosti… A nejde jen o svobodu politickou, ale také o svobodu vyjádření, svobodu vnitřního světa člověka. O nekonečnou cestu, kterou absolvujeme jako společnost i jako jednotlivci, tady a teď.

Pod touto hlavičkou uvádíme premiéry letošní sezony Dopisy Olze, Romeo, Julie a tma i scénické čtení Nad Tatrou sa blýska (Obrázky zo slovenskej histórie). Zároveň jsme připravili již dva jednorázové komorní debatní večery na aktuální témata a třetí chystáme na podzim 2019.

První večer s živou hudbou a zajímavými hosty na téma „Proč nám chybí Václav Havel?“ se v divadelní kavárně uskutečnil ve středu 6. února 2019 jako součást Festivalu 13+, druhý večer ve spolupráci s Revolver Revue a na téma Listopad 1989, „nechumelismus“ a dnešní krize demokracie, se konal ve středu 1. května.

Další informace o Dlouhé cestě ke svobodě a celé sezoně 2018/19 si můžete přečíst v rozhovoru s uměleckým vedením Divadla v Dlouhé, které od loňské sezony tvoří dva tvůrčí tandemy: režijně-dramaturgická dvojice Hana Burešová a Štěpán Otčenášek a režijní duo SKUTR, tedy Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský.