Divadlo v Dlouhé, Dlouhá 727/39, 110 00 Praha 1

Pokladna je otevřena ve všední dny od 12 do 19 hod. a dvě hodiny před začátkem představení, pokud se hraje o víkendu či ve svátek.

NOVINKY DO VAŠEHO E-MAILU

Katarína Hollá

Katarína Hollá

Kostýmní výtvranice, která v Divadle v Dlouhé navrhla kostýmy pro inscenace Konec rudého člověka a Kabaret Kainar – Kainar.

Vystudovala scénografii na pražské DAMU (1984–90). Navrhla kostýmy pro více než dvěstě divadelních inscenací a více než padesát filmů (například Kolja, Šakalí léta, Pelíšky, Musíme si pomáhat, Anděl Páně 2, Mamas & Papas, Tajnosti, Revival, Krajinka a mnoho další). Je držitelkou Českého lva (za kostýmy k třídílné minisérii Hořící keř Agnieszky Hollandové) i slovenské filmové ceny Slnko v  sieti (za  kostýmy k  fi lmu Martina Šulíka Cigán). V činohře spolupracovala dlouhodobě například s režiséry Michalem Dočekalem, Jurajem Deákem, Jakubem Špalkem, Jakubem Korčákem, Ondřejem Sokolem, režisérkami Janou Kališovou a Lucií Bělohradskou. V opeře především s Davidem Radokem, a to i v zahraničí, zejména ve Skandinávii. V posledních letech je stálou spolupracovnicí režisérů Michala Vajdičky a Ondreja Spišáka v českých, moravských i slovenských divadlech.