Duben v Dlouhé

Duben v Dlouhé

Premiéra, derniéra, hosté a další mimořádné akce v dubnu

nebe_1000x400_N

Ve středu 17. dubna uvedeme v české premiéře novou rodinnou inscenaci Nebe – peklo, kterou u nás připravuje režisér Jakub Krofta. Hlavní hrdinka příběhu Eva se nehodlá smířit s osudem a rozhodne se utéct z nebe i z pekla, aby se mohla vrátit na zem k sedmiletému synovi. Během dobrodružného útěku z onoho světa se potkává s Bohem i Luciferem, s čerty, hříšníky i anděly, ale také se svým otcem, kterého nikdy nepoznala. Mámu Evu hraje Eva Hacurová, jejího syna Tadeáše (a zároveň Matku Boží) Magdalena Zimová, Boha Tomáš Turek, Lucifera Ondřej Rychlý, Svatého Petra Pavel Neškudla, čerta Vosmulku Martin Matejka, jeho matku Manii Klára Sedláčková-Oltová, archanděla Sandalfona Pavel Tesař, Belzebuba Martin Veliký, Tetu Renatu Lenka Veliká, Anděly, Hříšníky a Zavržence Michaela Doležalová, Čeněk Koliáš a Rostislav Novák st. Scénu navrhl Jan Štěpánek, kostýmy Jana Preková, hudbu a zvukový design vytvořil Vratislav Šrámek. Premiéra je zadaná pro zvané hosty, ale můžete přijít hned na první reprízu, kterou jsme nasadili na Velikonoční pondělí 22. dubna od 17 hodin.

strany_1000x400V sobou 27. dubna se rozloučíme s komorní inscenací Čtyři světové strany. Hru současného německého dramatika Rolanda Schimmelpfenniga nazkoušela režisérka Kasha Jandáčková s Marií Poulovou, Pavlem Neškudlou, Martinem Velikým a hostující Annou Kameníkovou.

Racek hpPřed představením Racka v pondělí 29. dubna se od 18.15 můžete v divadelní kavárně potkat s režisérem Lukášem Trpišovským a možná i některým z herců. Setkání je určeno divákům následujícího představení, vstup je součástí běžné vstupenky. Divadlo bude otevřeno již od 18 hodin, od 18.15 proběhne v divadelní kavárně zhruba půlhodinový dramaturgický úvod s besedou, v 19 hodin začne samotné představení.

havlisti 1000x400Divadlo Komediograf s inscenací Zkurvení havlisti (komedie z naší sauny) u nás bude hostovat i v dubnu, a to v neděli 7. dubna.

Jidis_1000x400V úterý 16. dubna svůj jarní koncert v naší divadelní kavárně odehraje skupina Jidiš ve třech Hany Frejkové.