Divadlo v Dlouhé, Dlouhá 727/39, 110 00 Praha 1

Pokladna je otevřena ve všední dny od 12 do 19 hod. a dvě hodiny před začátkem představení, pokud se hraje o víkendu či ve svátek.

NOVINKY DO VAŠEHO E-MAILU

Sara Venclovská

Sara Venclovská

Sára Venclovská (nar. 1986 v Brně) vystudovala na JAMU obor Klaunská scénická a filmová tvorba. Od roku 2010 byla členkou hereckého souboru brněnského HaDivadla, kde zaujala mimo jiné rolí v monodramatu Rape me, které bylo napsáno přímo pro ni. V témže divadle ztvárnila titulní role v inscenacích Maryša a Vyhnání Gerty Schnirch. Za roli Gerty Schnirch se v roce 2015 ocitla v úzké nominaci na cenu Divadelních novin. Obě zmíněné inscenace se uvádějí dodnes.

V letech 2017–2019 působila jako členka souboru Klicperova divadla v Hradci Králové. Za roli Julie v inscenaci Fernando Krapp mi napsal dopis byla nominována na cenu Thálie. V současné době je v angažmá v Horáckém divadle v Jihlavě. Zde ji můžete vidět např. v inscenacích Postřižiny, Modrý pták, Poklekni před duší aj.

Na jevišti Divadla v Dlouhé jste Saru Venclovskou mohli poprvé vidět jako jednu z účinkujících v inscenaci Sonety (režie SKUTR, premiéra 2019). Následně se objevila v Mistrovi a Markétce v roli Anušky „morové rány“ (režie SKUTR, premiéra 2021). Její třetí spoluprací s Divadlem v Dlouhé je Pamina v Kouzelné flétně (režie SKUTR, premiéra 2022).

Minulé role

Účinkující Sonety