Divadlo v Dlouhé, Dlouhá 727/39, 110 00 Praha 1

Pokladna je otevřena ve všední dny od 15 do 19 h a hodinu před začátkem představení, pokud se hraje o víkendu či ve svátek.

NOVINKY DO VAŠEHO E-MAILU

Dvě čárky

Tereza Agelová

Divadlo loutek Ostrava 55 minut bez pauzy Forbína - nečíslováno

Dvě čárky

Režie Tereza Agelová   Výprava Tomáš Volkmer, Petr Dvorský, Vojtěch Šmíd   Hudba Vojtěch Lukáš

Pozitivní je někdy negativní

Cyklus se roztáčí. Začíná první menstruací a končí přechodem: reprodukční období v životě ženy. Jak se s ním popasovat? Jak se rozhodnout? Být či nebýt matka? To je otázka! Zdánlivě jasné otázky generují mlhavé odpovědi… Tragikomický kabaret situací v nelehkém období mezi pubertou a dospělostí. Úderné klipovité scény rytmicky seřazené za sebe vytvářejí netradiční divadelní strukturu, ve které najdeme témata všech generací: traumata z dětství, humorné rodinné eskapády, říkadla ze školky, hip-hopový beat  dokonce i citát ze Shakespearova Hamleta.

Bezprostředně po představení začne diskuze s autorkou a herečkami, která je nedílnou součástí inscenace a tematicky na ni navazuje. Diskuze se věnuje palčivým tématům inscenace a reflexi divadelního zážitku.


Červený šátečku,

kolem se toč,

kolem se toč,

kolem se toč.

Dneska máš na výběr.

Já nevím, proč bych chtěla být matka, nese to svoje rizika.

Odložte si.

Já nevím, proč bych nechtěla být matka, nese to svoje rizika.

Uvolněte se.

Být nebo nebýt matka, to je otázka.

Pohlavní styk byl?

Mít dítě, to není jen tak, na to jsou potřeba dva lidi různého pohlaví.

Já nevím proč,

já nevím proč,

já nevím proč.


Inscenace vznikla ve spolupráci se spolkem JEDNOU.

Text získal 2. místo v soutěži o cenu Evalda Schorma za rok 2019.

Porota 35. ročníku festivalu Skupova Plzeň ocenila výkon dua hereček Karolíny Vyhlídal Hýskové a Anny Bangoura a udělila jim Cenu města Plzně za kreativní souhru v inscenaci Dvě čárky.

zobrazit více

Účinkují

Karolína Vyhlídal Hýsková, Eliška Adamovská

Fotogalerie

Aktuální počet repríz 2 Vhodné od 13 let Sdílet