Divadlo v Dlouhé, Dlouhá 727/39, 110 00 Praha 1

Pokladna bude od 10. 5. 2021 otevřena ve všední dny od 15 do 18 hod.

NOVINKY DO VAŠEHO E-MAILU

Zůstaňte s námi on-line, naživo to zatím nepůjde

Zůstaňte s námi on-line, naživo to zatím nepůjde

Milí diváci,
v polovině prosince obvykle zahajujeme předprodej na únor, ale vzhledem k současné epidemické situace a jejímu předpokládatelnému vývoji po Novém roce si netroufneme nabízet vám vstupenky ani na leden, ani na únor. Riziko, že budeme nuceni nasazená představení opět zrušit, je značné a nechceme vás dostat do situace, kdy vám budeme již poněkolikáté nabízet náhradní termíny či vracení vstupného.
Než se budeme moci opět setkat v divadelním sále, budeme pokračovat v tvorbě on-line pořadů, které najdete na našich webových stránkách i na sociálních sítích. Většinu z nich můžete sledovat zdarma, na některé je třeba si koupit (spíše symbolickou) vstupenku.

Kdyby se epidemická situace nečekaně změnila, uděláme vše pro to, abychom hráli co nejdřív!
A to nejen z důvodů provozních a ekonomických, ale především uměleckých a také psychohygienických, protože nehrát takto dlouhou dobu je pro herce opravdu katastrofální.

Pokladna divadla bude otevřena až do 23. 12., a to ve všední dny a také po obě zbývající adventní neděle, vždy od 15 do 18 h, 23. 12. až do 19 h. Informace o vracení vstupného a prodloužení platnosti poukázek najdete zde.

A co pro vás chystáme ještě do konce letošního roku?

advent_680a_11_2020
Každý den až do 24. prosince se otevírá jedno okénko virtuálního adventního kalendáře, v němž herci a další členové divadla sdílejí své adventní zvyky, tipy a rady. Na webu vždy v 10 hodin, na sociálních sítích v 17 hodin.


dlouha chvile_NL_680_12_2020V pátek 11. prosince v 19 hodin má premiéru první díl nové podcastové série Dlouhá chvíle, do níž si Štěpánka Fingerhutová zve kolegy ze souboru. Hostem prvního dílu bude Jan Vondráček, spolumoderátorkou Eva Hacurová a tématem hudba a zvuk na jevišti, ve filmu, v rozhlase i v životě. Poslouchejte v podcastových aplikacích  Spotify / iTunes / PodBean nebo v naší podcastové knihovně. Následující díl na téma dětství, s hostem Martinem Matejkou a spolumoderátorkou Magdalenou Zimovou, odvysíláme ještě před koncem roku.


koncert_NL_680_12_2020
Komorní koncert vysílaný 20. 12. v 19 hodin on-line z jeviště Divadla v Dlouhé je jedinou prosincovou akcí, která není volně přístupná, ale je nutné si koupit vstupenky. Můžete se těšit nejen na tradiční vánoční písně v jazzovém a bluesovém duchu, ale také písně Zuzany Navarové, Josefa Kainara či Jiřího Bulise. Česky i anglicky zpívá Eva Hacurová, doprovodnou kapelu tvoří Milan Potoček, Pavel Lipták a Jan Buble.


asken_247x247

Další tři díly čtení na pokračování z knihy Ludvíka Aškenazyho Malá vánoční povídka, a to každou adventní neděli a naposledy na Štědrý den. Premiéra vždy ve tři hodiny odpoledne na našem Facebooku a YouTube, audioverze v podcastové knihovně a aplikacích Spotify / iTunes / PodBean. K přehrání až do konce letošního roku.


kratke hovory_247x247
Čtvrtý díl Krátkých hovorů z Dlouhé. O adaptaci novely Jana Otčenáška Romeo, Julie a tma mluvíme s Hanou Burešovou, Štěpánem Otčenáškem, Davidem Markem a Pavlem Neškudlou. Premiéra 15. 12. v 19 hodin na našem Facebooku a YouTube, audioverzi si můžete pustit také v naší podcastové knihovně a aplikacích Spotify / iTunes / PodBean.


V pátek 18. 12. zveřejníme díky spolupráci s Českým rozhlasem aktovku Václava Havla Ela, Hela a stop v režii Hany Burešové. Najdete ji v naší podcastové knihovně i v následujících měsících.


S letošním nečekaně komplikovaným rokem se rozloučíme Vánočním přáním a silvestrovským příspěvkem ve společném programu pražských městských divadel.


P. S. Mimořádná doba nás nutí k mimořádným činům a tak vedle vynuceného přesunu do on-line prostoru připravujeme další naprostou novinku: mimořádnou letní sezonu. Podrobnosti již brzy…