Divadlo v Dlouhé, Dlouhá 727/39, 110 00 Praha 1

Pokladna je otevřena ve všední dny od 12 do 19 hod. a dvě hodiny před začátkem představení, pokud se hraje o víkendu či ve svátek.

NOVINKY DO VAŠEHO E-MAILU

Terry Pratchett v Divadle v Dlouhé

Terry Pratchett v Divadle v Dlouhé

Derniéra inscenace Maškaráda čili Fantom Opery měla v neděli 27. února několik výjimečných rysů. Především ji navštívil autor předlohy Terry Pratchett, kterému se dostalo ovací ve stoje už při příchodu do hlediště a pak znovu při závěrečné děkovačce. Mimořádné situace se odehrávaly i na jevišti, protože představitelka Stařenky Oggové Jaroslava Pokorná po operaci kolene nesmí chodit a většinu představení odehrála na pojízdném křesle. To po jevišti osobně tlačila režisérka Maškarády Hana Burešová, čímž dle úvodních slov Miroslava Táborského dotáhla režijní profesi k absolutní dokonalosti.

Po představení Terry Pratchett z jeviště poděkoval hercům i divákům za skvělý zážitek, který nijak neovlivnilo to, že nerozumí česky. „Vím, kde jsou vtipy,“ podotkl a mimo jiné dodal: „Pro člověka, který tráví většinu času zavřený sám v pokoji jen se svou klávesnicí, je úžasné vidět, jak postavy, které stvořil, žijí vlastním životem.“

Foto Michael Tomeš

Spoustu dalších fotografií najdete ve fotogalerii Richarda Klíčníka - fotografa fanouškovského Klubu Terryho Pratchetta.