Divadlo v Dlouhé, Dlouhá 727/39, 110 00 Praha 1

Pokladna je otevřena ve všední dny od 12 do 19 hod. a dvě hodiny před začátkem představení, pokud se hraje o víkendu či ve svátek.

NOVINKY DO VAŠEHO E-MAILU

Skončil festival Dítě v Dlouhé

Skončil festival Dítě v Dlouhé

V neděli 2. dubna skončil 19. ročník festivalu pro děti a jejich dospělé Dítě v Dlouhé, který v našem divadle probíhal od 29. března. Diváckou Cenu Vojty Šálka, o níž rozhoduje hlasování dětských diváků, získala inscenace Batosnění (Damúza, Praha, režie Monika Kováčová), odbornou Cenu Dítko udělili studenti Katedry Divadelní vědy FF UK inscenaci Bratři Lví srdce (Divadlo Polárka, Brno, režie Jan Cimr). Souhrnný článek s podrobným odůvodněním rozhodnutí poroty a s reflexemi všech festivalových představení najdete na blogu Divědové.

batosneni_247x247   bratri_247x247
Batosnění                                                   Bratři Lví srdce         

Začátek festivalu letos poznamenaly dvě náhlé změny – hned první představení v podání libereckého Naivního divadla muselo být změněno kvůli úrazu v souboru a místo původně ohlášené inscenace Komáři se ženili se hrál náhradní titul Velbloud, ryba, slepice. Další den bylo v ohrožení představení kladenského Divadla Lampion Uhlíř, princ a drak, které se nakonec odehrálo jen díky záskoku na poslední chvíli. Oběma divadlům děkujeme, že se s nečekanou situací vyrovnala a nenechala na holičkách dohromady téměř 900 dětí.

Výtvarnou podobu letošního ročníku vytvořila ilustrátorka Karla Kučerová, která nechala rozkvést festivalové logo a nakreslila ilustrace ke všem představením. Z jednotlivých výtvarných prvků pak vznikl černobílý plakát, nabízející prostor pro fantazii malých i větších diváků, kteří s jeho pomocí vymysleli, vybarvili a napsali své vlastní příběhy. Obdobným způsobem pak pracovaly děti pod vedením Karly Kučerové i ve výtvarných workshopech Vylosuj si pohádku.

Devatenáctý ročník festivalu Dítě v Dlouhé nabídl představení pro opravdu všechny věkové kategorie (včetně batolat) v provedení divadel z Liberce, Plzně, Kladna, Brna, Ostravy, Prahy a Hradce Králové. Devět představení a tři výtvarné dílny konané v rámci doprovodného programu navštívilo 3 073 převážně dětských diváků, a to jak dopoledne se školou, tak večer a o víkendu s rodiči, prarodiči či Klubem mladých diváků.

Vedle zřizovatele Divadla v Dlouhé, jímž je hl. m. Praha, podpořilo festival Ministerstvo kultury ČR
a Státní fond kultury ČR.

dite1

Program festivalu DÍTĚ V DLOUHÉ 2017

Dopolední představení pro školy
Středa 29. 3. 10.00 Velbloud, ryba, slepice / Naivní divadlo Liberec

Čtvrtek 30. 3. 10.00 Uhlíř, princ a drak / Divadlo Lampion, Kladno

Pátek 31. 3. 10.00 Nastupovat! Děják z rychlíku / Divadlo loutek Ostrava

Večerní představení pro veřejnost

Středa 29. 3. 19.00 Lékařem proti své vůli / Divadlo Alfa, Plzeň

Čtvrtek 30. 3. 19.00 Bratři Lví srdce / Divadlo Polárka, Brno

Pátek 31. 3. 19.00 Medvědi / Klicperovo divadlo, Hradec Králové

Víkendový program pro děti a jejich dospělé

Sobota 1. 4.        11.00 Batosnění / Damúza, Praha

                           14.00 Workshop fotokomiksu se Zuličníky

                            17.00 O bílé lani / Divadlo Drak, Hradec Králové

Neděle 2. 4.        13.30 a 16.15 Workshop Vylosuj si pohádku

                            15.00 Živá voda / Divadlo J. K. Tyla, Plzeň